Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  331 członków

Roksan Klub
IGNORED

K3 cd di do K3 integra z Aria 926


Lukarny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim,

Posiadam już rok swojego Roksana K3 wraz z ww. Focalami. Dobrze nam sie współgra. Słuchamy płyt CD ze starego (9 lat) Advance Acoustic. 

Chciałbym poznać Państwa zdanie, czy warto jest nabyć w 2021 roku odtwarzacz Roksan K3 cd di do Roksan K3 Integra?

Czy ktoś z Was obcował z tym zestawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jam mam takie połaczenie.... z tym że cd bez DI. Uważam że warto jeśli ktoś lubi taki dzwięk. Chodzi mi o to że cd w swojej i wyższej cenie gra świetnie, analogowo. Jedno z lepszych cd na rynku. Ale chyba Nikt Ci nie odpisał bo jaka marka taki klub. Ja jestem bardzo rozczarowany wzmakiem. Totalny badziew. Myślałem że cd coś poprawi.... ale tego badziewia nie da się poprawić. Mam problem to badziewie sprzedać a cd zostaje. Cd bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem z Fyne audio fs 502 i 501 oraz Elac fs 109.2 i Elac Vela fs 407 oraz Dynavoice..... nie pamiętam oznaczenia ale były wolno stojące i ogromne oraz Pylon audio Diamond 28. Mam ciągle wrażenie że w Roksanie nie ma najniższego basu, gra jedną, płaską linią, nie różnicuje barw. Nie jestem dobry w opisywaniu brzmienia. A jak gra z Twoimi Focalami? A może z moim wzmiem jest coś nie tak🤔 Albo już mam tępy słuch🤔

Wzmakiem miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bogusz napisał:

Dziwne z tym basem, u mnie po odsłuchach i porównaniach właśnie Roksan został w domu, bo najlepiej radził sobie z dynamiką, kontrolą i zróżnicowaniem basu... (w bezpośrednim porównaniu z Rotelem A14, Cambridhe Audio CXA 81 i Marantzem PM7005).

Mam pytanko... jakie kolumny masz podpięte?

W czwartek będę odsłuchiwał Focal chora 826 i Dali Opticon 6... ale biorę swój wzmak aby podpiąć... nie sklepowy egzemplarz. Sprawdzę co powiedzą chłopaki z salonu o moim egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K3  ma słabe pre. To jest dławik jego możliwości. Wystarczy przełączyć z  tyłu na bypas i wpiąć się na wejście "video" podpiąć źródło z regulacją głośności  np jakiś dac z regulacją głośności i zobaczycie jaki  będzie skok jakości

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Mam pytanko... jakie kolumny masz podpięte?

W czwartek będę odsłuchiwał Focal chora 826 i Dali Opticon 6... ale biorę swój wzmak aby podpiąć... nie sklepowy egzemplarz. Sprawdzę co powiedzą chłopaki z salonu o moim egzemplarzu.

Ten Focal to porażka … dali opticon nie słuchałem ale jak juz cos to podłącz bardziej adekwatne zestawy głośnikowe , tzn z wyższej połki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Mam pytanko... jakie kolumny masz podpięte?

 

Gra to u mnie z Monitor Audio Gold 200 (4G) + kable TelluriumQ Black II. Dac Topping D70 lub DAP iBasso DX220 z modułem lampowym AMP9 (podpięty jako źródło i preamp do K3 jako końcówki).

Edytowane przez bogusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audiolubny napisał:

Ten Focal to porażka … dali opticon nie słuchałem ale jak juz cos to podłącz bardziej adekwatne zestawy głośnikowe , tzn z wyższej połki.

Podzielam opinię. Ten Focal to porażka. Nie ważne z czym to gra. Idź w coś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 20:56, Tomek1777 napisał:

Roksan K3  ma słabe pre. To jest dławik jego możliwości. Wystarczy przełączyć z  tyłu na bypas i wpiąć się na wejście "video" podpiąć źródło z regulacją głośności  np jakiś dac z regulacją głośności i zobaczycie jaki  będzie skok jakości

Hej, bypass jest spięte z wejściem AV, jak przełączymy na bypass to odcina AV. Raczej trzeba się wpiąć w bypass input tym źródłem.       Piszesz, że Roksan K3 ma słaby przedwzmacniacz. Mozna wiedzieć jak go sprawdziłeś? Używałeś jakiegoś innego pre przy tej integrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Grelo napisał:

Hej, bypass jest spięte z wejściem AV, jak przełączymy na bypass to odcina AV. Raczej trzeba się wpiąć w bypass input tym źródłem.       Piszesz, że Roksan K3 ma słaby przedwzmacniacz. Mozna wiedzieć jak go sprawdziłeś? Używałeś jakiegoś innego pre przy tej integrze? 

Już dokładnie nie pamietam. Nie mam go od dwóch lat. Na pewno przełączałem z tylu maly przełącznik wydaje mi sie na bypas. I wtedy rca szly na wejscie "video".  Regulacja głośności przestawała działać w K3. Sterowałem go pre z Audio NFB 28. Było o niebo lepiej niż kiedy K3 grała jako integra.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Już dokładnie nie pamietam. Nie mam go od dwóch lat. Na pewno przełączałem z tylu maly przełącznik wydaje mi sie na bypas. I wtedy rca szly na wejscie "video".  Regulacja głośności przestawała działać w K3. Sterowałem go pre z Audio NFB 28. Było o niebo lepiej niż kiedy K3 grała jako integra.

Tak z ciekawości zapytam ,na co się przesiadałeś? Jakiś zestaw dzielony czy Integra? A wracając do K3  to podpiąć mu dobre pre i będzie ładniej mówisz! Pytanie jeszcze pozostaje który to jest dobry przedwzmacniacz?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie integrę ale znów korzystam z niej jako końcowki mocy😉. Moge polecić Audio Gd ich dacki z pre/regulacja głośności   robia znakomita robotę. NFB 28 mi sie bardzo dobrze zgrywał z K3

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Mam obecnie integrę ale znów korzystam z niej jako końcowki mocy😉. Moge polecić Audio Gd ich dacki z pre/regulacja głośności   robia znakomita robotę. NFB 28 mi sie bardzo dobrze zgrywał z K3

Dziekuje za odpowiedź, daca już mam więc będę eksperymentował z pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.10.2021 o 19:46, WHITESNAKE39 napisał:

Mam pytanko... jakie kolumny masz podpięte?

W czwartek będę odsłuchiwał Focal chora 826 i Dali Opticon 6... ale biorę swój wzmak aby podpiąć... nie sklepowy egzemplarz. Sprawdzę co powiedzą chłopaki z salonu o moim egzemplarzu.

Cześć, 

Czy już po odsłuchach, wyborach, analizach?

Jakieś konkluzje? Podzielisz się opiniami jakie usłyszałeś i swoimi własnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan najlepiej podobał mi się w połączenie z Fyne Audio F502 SP.  Ale czy to ma sens wydawać tyle kasy na kolumny do takiego wzmaka. ..... ? Myślę że te kolumny to lepsza liga. Roksan niech sobie gra z kolumnami za 5- 6 tys albo właśnie z Focal Aria 926. Słuchałem ich. Fajne połączenie lecz dla mnie zbyt piskliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.11.2021 o 11:44, Audiolubny napisał:

Daj znac jak efekty co sie zmieniło i jaki dac posiadasz

Wracam z odpowiedzią apropo moich planów co do podlaczenia Roksana K3 jako końcówki mocy i oddzielnego pre. Otóż  zakupiłem oddzielny przedwzmacniacz lampowy w którym mam już lampowe pre do gramofonu. K3 gra teraz jako końcówka mocy. @Tomek1777miał rację co do pre w Roksanie,jest dławikiem. Nie jest jakimś strasznym dławikiem ale od kopa czuc poprawę jakosci. Wreszcie jakieś życie wjechało w system. Dużo zmienił przedwzmacniacz lampowy natomiast nie miałem okazji podpiąć pre tranzystorowego. Przy okazji dowiedziałem się co to jest pętla masy i jak ważna jest akustyka pomieszczenia:). Co do daca to używam również Roksana K3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grelo napisał:

Wracam z odpowiedzią apropo moich planów co do podlaczenia Roksana K3 jako końcówki mocy i oddzielnego pre. Otóż  zakupiłem oddzielny przedwzmacniacz lampowy w którym mam już lampowe pre do gramofonu. K3 gra teraz jako końcówka mocy. @Tomek1777miał rację co do pre w Roksanie,jest dławikiem. Nie jest jakimś strasznym dławikiem ale od kopa czuc poprawę jakosci. Wreszcie jakieś życie wjechało w system. Dużo zmienił przedwzmacniacz lampowy natomiast nie miałem okazji podpiąć pre tranzystorowego. Przy okazji dowiedziałem się co to jest pętla masy i jak ważna jest akustyka pomieszczenia:). Co do daca to używam również Roksana K3. 

Jaki to przedwzmacniacz lampowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grelo napisał:

Wracam z odpowiedzią apropo moich planów co do podlaczenia Roksana K3 jako końcówki mocy i oddzielnego pre. Otóż  zakupiłem oddzielny przedwzmacniacz lampowy w którym mam już lampowe pre do gramofonu. K3 gra teraz jako końcówka mocy. @Tomek1777miał rację co do pre w Roksanie,jest dławikiem. Nie jest jakimś strasznym dławikiem ale od kopa czuc poprawę jakosci. Wreszcie jakieś życie wjechało w system. Dużo zmienił przedwzmacniacz lampowy natomiast nie miałem okazji podpiąć pre tranzystorowego. Przy okazji dowiedziałem się co to jest pętla masy i jak ważna jest akustyka pomieszczenia:). Co do daca to używam również Roksana K3. 

Dobrze wiedzieć , ze przedwzmacniaczem można duzo poprawić  . Dzieki za info. Tylko trzeba nadmienić ze niedawno jak 2018 roku ten przedwzmacniacz który zaaplikowałes kosztował 9k , czyli 2 razy więcej , mysle ze to trzeba tez mieć na uwadze. Pzdr

Edytowane przez Audiolubny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.