Skocz do zawartości
IGNORED

Płyty których nie ma


porucznikzubek

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak zapewne wielu Forumowiczów, mam problemy z nabyciem rozmaitych płyt. Faktem jest iż chodzi tu głównie o artystów mniej znanych w Polsce i często o nakłady wyczerpane. Jednakowoż zastanawia mnie polityka wydawnicza firm krajowych, bo jeżeli ukazują się wznowienia niekomercyjnych wykonawców często już zapomnianych, to dlaczego tylko wybranych? Czemu też jedni pojawiają się wielokrotnie, inni zaś wcale?

Takim polskim artystą którego bezskutecznie poszukuję jest np. Piotr Shulz.

Jako dodatek proponuję mały fragment listy wykonawców zagranicznych którzy są u nas praktycznie nie do zdobycia:

PAGES, KARIZMA, Jay Graydon, Ambitious Lovers, Lounge Lizzards, Eric Tagg, Joolz, Richard Tee i cały szereg innych. A może się mylę, może ktoś wie gdzie bez problemu nabyć ich płyty. Na hasło Singers Unlimited, otrzymałem już interesujące podpowiedzi. Jeżeli Wy również macie problemy ze zdobyciem ulubionych płyt, podzielcie się swoimi uwagami. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam słabość do Ani Niedziałkowskiej z zespołu "Venus". Mimo tego, że Jej debiutancka płyta wydana została w 1996r. - czyli nie tak dawno, to znalezienie pierwszych trzech albumów graniczy z cudem. Cały nakład zapadł się pod ziemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porucznikzubek

Jeśli szukasz płyt z wykonawcami niszowymi/ zapomnianymi/mniej znanymi,... - poproś o pomoc w:

 

Rock-Serwis - Kraków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Terra - Lublin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art-Rock-Cafe - Oskar - Poznań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Multikulti - Poznań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub innych tego typu, sprowadzających płyty na indywidualne zamówienia.

Pozostaje też import własny - osobisty/koledzy/znajomi/rodzina,....

Również u "wielkich" (Gigant, Vivid,...), też trafiają się płyty, które by Cięzainteresowały.

 

Powodzenia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porucznikzubek>

Kiedyś rzuciłem temat: zbierzmy mniej więcej co jest potrzebne i chyba będzie możliwe do zamówienia. Szczególnie jeśli chodzi o niedystrybuowane w Polsce firmy. Warunki będę mógł podać jeśli podacie czy i co Was interesuje.

Polityka wydawnicza firm krajowych, szczególnie tych małych, jest funkcją ich możliwości finansowych, zwłaszcza, że mnóstwo z tych płyt nie jest w jakikolwiek sposób sponsorowanych, a wymaga nakładów finansowych, których zwrot rozłożony jest niekiedy na lata.

A z wymienionych przez Ciebie wykonawców:

Ambitious Lovers - jeśli pamięć mnie nie myli winni być w Multikulti.

Lounge Lizards, w zależności od płyt. Obawiam się, że Strange and Beautiful Music splajtowało, zatem dostępne są jedynie jakieś niedobitki. Ta firma i Intuition winny być w Multikulti, wcześniejsze (np. 1) niekiedy bywają w Empikach. Niektóre są niedostępne, bo od lat nie są wznawiane.

Reszty wykonawców niestety nie znam.

Powiedz raczej na jakich wytwórniach wydane są te płyty, to może więcej będę w stanie pomóc.

BTW: Kto to jest Piotr Shulz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy,

R.u.s.t za namiary,

pavbaranov - Piotr Schulz ( sorry za poprzednią pisownię-zjadłem "c") to poznański wokalista który szerzej znany był głównie w latach 80-tych i 90-tych, min. duety z Grażyną Łobaszewską ("Może za jakiś czas" czy "Dwa razy nic"- z 1999 roku). Śpiewał też ze String Connection i Alex Band'em. Jego bardziej znane utwory to np. "Kino nocne", "Na wiatr", "Cała noc", "Świat bez emocji" i szereg innych. W 1986 roku Muza wydała jego płytę analogową pt. Piotr Schulz. Posiadam ją, lecz jej jakość jest typowa dla naszych tłoczni z tamtych lat. Aktualnie o ile wiem śpiewa w poznańskiej grupie Spirituals & Gospel Quortet.

farad - niestety nie znam twórczości Ani Niedziałkowskiej i grupy Venus, ale czy ktoś słyszał np. o grupie Wrak albo Chorus?

Pozdrawiam

 

ps. Do listy intensywnie poszukiwanych chętnie dopisuję Michela Jonasz'a - "Eu Concert Au Palais Des Sports" i "Ou uont les reves",- za bas z tej drugiej ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porucznikzubek -

O grupie Chorus słyszałem, ale wątpie, żeby to był ten zespół, o którym myślisz. Utwory z repertuaru Chorusa zaliczały się do wzbudzającego pewne kontrowersje lecz bardzo popularnego w połowie lat 90. gatunku muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność nazw. Ten Chorus o którym wspomniałem to polska grupa z początku lat osiemdziesiątych. O ile wiem istniała bardzo krótko a jej nagrania emitowane były w trójce. Jeżeli nic nie przekręcę to tytuł jednego z tych utworów brzmiał "Marzenia od niechcenia" i była to piosenka Waldemara Parzyńskiego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karizma, Jay Graydon, Ambitious Lovers i in. - znajdziesz na Amazon.co.uk. Pamiętaj tylko, że od kiedy jesteśmy w Unii naliczają polski VAT (nieco wyższy niż brytyjski). Przestrzegam natomiast przed zamawianiem w amerykańskim Amazonie - na zasadzie stochastycznej przesyłki mogą być przechwycone przez Urząd Celny, który naliczy VAT, cło itp.

Powodzenia

D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.