Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrzewanie się końcówki mocy SDA-2400


ForteNuta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam pytanie do użytowników końcówki mocy SDA-2400.
Lyngdorf informuje na swojej stronie, że SDA-2400 jest niezwykle energooszczędnym, i chłodnym wzmacniaczem klasy D.
Moje obserwacje są takie, że się trochę nagrzewa, szczególnie prawa strona urządzenia od spodu.
Po godzinnym odsłuchu, przyłożenie otwartej dłoni po lewej stronie daje wrażenie temperatury ciała, delikatne ciepło.
Przyłożenie otwartej dłoni po prawej stronie od spodu urządzenia, daje wrażenie jakbym dotykał obudowy wzmacniacza klasy A, lub wzmacniacza lampowego.
To może być, i pewnie jest naturalna cecha tej konstrukcji, ale ciekaw jestem czy w innych egzemplarzach SDA-2400 dzieje się podobnie.
Będę zobowiązany za opinie innych użytowników SDA-2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

No właśnie wydaje się, że powinno tak być.

Ale zobacz, Lyngdorf pisze na swojej stronie, że SDA-2400 nie wymaga chłodzenia, gdyż jest "wydajnym energetycznie, energooszczędnym i nieprzegrzewającym się" wzmacniaczem. Po angielsku piszą, że jest "cool-running". Aczkolwiek zastrzegają, że jak go postawisz pod lub nad innym sprzętem lub w szafce, to trzeba zapewnić "odpowiednią ilość miejsca" (hmm, ciekawe po co). 

Testerzy wszyscy piszą, że się nie nagrzewa i pytanie teraz, czy oni go w ogóle mieli w rękach. Bo rzeczywiście czasem jest chłodniejszy, a czasem cieplejszy. 

Jest to chyba niepotrzebny chwyt marketingowy Lyngdorfa w przypadku wzmacniacza, który ma tranzystory.

Dzięki za odpowiedź i uspokojenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nagrzewa się znaczy bardziej to że testerzy zazwyczaj mają klase A, lampy jakieś albo piece w AB. 

Nie przejmuj się. Jest okej. 

U mnie jest zabudowany szafka. Nic mu nie będzie. Tym bardziej że można kupić specjalne uchwyty Rack i wtedy końcówki są zamknięte szczelnie🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.