Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana Daniel na Thorens


4321

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamieniłem polski gramofon (jeden z ostatnich modeli Foniki w prostym ramieniem) na Sansui z b. dobrym ramieniem (nie wiem jakiej firmy), tak na oko ramię klasy 2-3 tys. zł. Mimo stosowania najtańszej wkładki Ortofon 510MkII, którą przełożyłem, zmiana jaka nastąpiła jest kolosalna: wyrównał się dźwięk (zniknęły podbarwienia), bas stał się bardziej zwarty i silniejszy jednocześnie, wysokie tony stały się dźwięczniejsze (nieznacznie ale to chyba wina wkładki), scena stała się głębsza, rozdzielczość pozostało na podobnym poziomie, ale to co najbardziej cieszy to zniknęły prawie całkowicie sybilanty, najbardziej dokuczliwe na poprzednim gramofonie - to wszystko przy najtańszej wkładce za 170 zł!!! Co by było gdyby wkładka była lepsza? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradła się pomyłka to Thorens TD 318

Pojedynek Daniel-Thorens trwał 4 godz.wynik 1-0 dla Thorensa z wkładką ADC K8, Daniel wkładka Shure M97xE

Czy może ktoś wypowiedziec się na temat wkładki ADC? Scena i szczegóły z tego przetwornika były owiele dokładniejsze takie zdanie miały cztery osoby biorące udział w odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brob

Tak to jest, jak mieszka się w wieży ostatnie piętro ostatnie drzwi i dokoła pusto ale słuchać muzyki mogę jak jestem sam. Widze że słuchamy tych samych wykonawców. W teście brali udział :Pink Floyd(The Wall,The dark side of the moon)Dire Straits (Brothers in arms) Jennifer Rush (Passion) Yazoo (Upstairs at eric's ) Porter Band

(Helicopters) :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla 4321

 

Mam dwie wkładki ADC

Jedna z nich to ACC K9 pamiętająca czasy gdy Fonika je montowała w eksportowych Danielach.Wkładka o przyjemnym zbalansowanym brzmieniu jednak z odrobiną deminacji tonów wysokich.Dosć dobrze odtwarzająca detale i posziadjaca szeroką bazę stereo.W skali 5 pkt oceniam na 4.Zaleta mały nacisk na igłę 0,75-1,5G.

Co najwazniejsze z dostępem do zamienników igiel. Oryginały niestety kosztowne 39$ i wiecej zależnie od żródła zakupu i klasy przetwornika.Co najważniejsze że do korpusu ADC K8 pasuja inne o tym samym typie mocowania,.Należy zwracać tylko uwagę na nacisk i czy nie sa do automatów ze zmieniaczami.

Druga wkładka ADC QLM 36 to juz róznica co najmniej dwóch klas. Zdecydowanie silniejsze przenoszenie dołu. Krótki zwarty ,selektywny bas.O wiele lepsze odwzorowanie planu rozstawu orkiestry,szczegółowa w brzmieniu środkowych ferwencji i góra nie tak bardzo sycząca ale to moze kwestia igły eliptycznej.

Sorry za sformuowanie cech , ale udzieliła mi się krasomówcza forma lektury innych postów.

Generalnie polecam ADC.(jesli chcesz mogę podesłać foto)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.