Skocz do zawartości
IGNORED

Czy audio playery pod Windows 10 mają taki sam dźwięk ?


Kirkor53
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero od niedawna słucham muzyki z laptopa z plików offline poprzez dac Topping E30, wzmacniacz słuchawkowy diy RS Headamp oraz słuchawki AKG 240 mkii. Używam obecnie 3 programów (audio player-ów) do słuchania tj. Foobar 2000, J. River Media Center w wersji trial oraz OnlyWav w wersji testowej. I mam problem, bo u mnie słychać różnice dźwiękowe pomiędzy tymi audio playerami i nie wiem czym to jest spowodowane? W teorii nie powinno być przecież żadnych różnić, bo to cyfra i nic nie powinno się zmieniać, 0 są zerami i 1 są jedynkami. Jednak dla mnie pod względem dźwięku najmniejsza różnica jest pomiędzy Foobar-em a J. River Media Center, a najlepiej odtwarza z tej trójki dźwięki OnlyWav, ale jest niestety jeszcze funkcjonalnie daleko za pozostałymi. A ja chciałbym funkcjonalność Foobar-a i dźwięk OnlyWav. Mam więc pytanie czy słyszycie jakąś różnice w dźwięku pomiędzy tymi programami? A może szukać przyczyny różnic w dźwięku w/w programów w działaniu laptopa z Windows 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być złożony. W pierwszej kolejności sprawdź, czy w poszczególnych programach masz wyłączone różnego rodzaju dodatki i wtyczki tj. equalizer, modulacje dźwięku, filtry dolno i górnoprzepustowe, ustawienia dynamiki dźwięku, ilości kanałów itp. Wyzerowanie wszystkich ustawień i tak nie daje Ci pewności, że dany program nie ma "zaszytych" na stałe jakiś ulepszaczy. Kolejna zmienna to sposób zarządzania danymi audio. Niektóre wykorzystują ASIO, inne WASAPI, Kernel itp. W praktyce ma to wpływ głównie na szybkość komunikacji z systemem i poziom latencji.  Do tego dochodzi sposób w jaki dany program wybiera i wykorzystuje kodery dźwięku oraz jego typy (czy korzysta z własnych, czy tych zainstalowanych w Windowsie i jakich).      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zastosowałem się do waszych porad. Ustawiłem wszystkie programy w trybie WASAPI EXLUSIVE, mam wyłączone wszystkie ulepszacze w programach. Jednak nadal słyszę różnice w dźwięku. Słucham plików w formacie „wav”, więc żadne kodeki nie zmieniają jakości dźwięku, bo to prosty format dźwiękowy. Co zauważyłem :

- Foobar 2000 ma chyba jakąś manierę w dźwięku tj. jakby był na stałe włączony jakiś delikatny korektor dźwięku, oczywiście w porównaniu do niżej wymienionych audio playerów. Jego systemowy korektor dźwięku mam wyłączony, a w „Active DSPs” też nic nie jest włączone.

- J. River Media Center już gra znacznie lepiej i nie ma tam takich cyrków.

- Strawberry Music Player (też go sprawdziłem). Ma lepszy dźwięk od dwóch poprzednich.

- OnlyWav audio player – zwłaszcza po ostatniej aktualizacji ma moim zdaniem najlepszy dźwięk ze wszystkich przetestowanych przeze mnie audio playerów. Słuchać różne niuanse dźwięku, których nie usłyszałem w ww. audio playerach. Słychać naturalne pogłosy instrumentów, a głosy wokalistów są wyraźne i naturalne. Dźwięk jest taki 3D. Jakby ktoś chciał wypróbować oprócz mnie ten audio player i sprawdzić czy faktycznie gra lepiej, czy tylko mój laptop i system go jakoś preferuje, to bym był zainteresowany taką opinią. Można go znaleźć na stronie: www.onlywav.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2022 o 23:12, Kirkor53 napisał:

Zastosowałem się do waszych porad. Ustawiłem wszystkie programy w trybie WASAPI EXLUSIVE, mam wyłączone wszystkie ulepszacze w programach. Jednak nadal słyszę różnice w dźwięku. Słucham plików w formacie „wav”, więc żadne kodeki nie zmieniają jakości dźwięku, bo to prosty format dźwiękowy. Co zauważyłem :

- Foobar 2000 ma chyba jakąś manierę w dźwięku tj. jakby był na stałe włączony jakiś delikatny korektor dźwięku, oczywiście w porównaniu do niżej wymienionych audio playerów. Jego systemowy korektor dźwięku mam wyłączony, a w „Active DSPs” też nic nie jest włączone.

- J. River Media Center już gra znacznie lepiej i nie ma tam takich cyrków.

- Strawberry Music Player (też go sprawdziłem). Ma lepszy dźwięk od dwóch poprzednich.

- OnlyWav audio player – zwłaszcza po ostatniej aktualizacji ma moim zdaniem najlepszy dźwięk ze wszystkich przetestowanych przeze mnie audio playerów. Słuchać różne niuanse dźwięku, których nie usłyszałem w ww. audio playerach. Słychać naturalne pogłosy instrumentów, a głosy wokalistów są wyraźne i naturalne. Dźwięk jest taki 3D. Jakby ktoś chciał wypróbować oprócz mnie ten audio player i sprawdzić czy faktycznie gra lepiej, czy tylko mój laptop i system go jakoś preferuje, to bym był zainteresowany taką opinią. Można go znaleźć na stronie: www.onlywav.pl.

Będzie kiedyś możliwość to sprawdzę. Najważniejsze, że Tobie odpowiada. Ja gram ze streamer'a i wiem, że nie wrócę do komputera jako źródła dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2022 o 22:50, Kirkor53 napisał:

Dopiero od niedawna słucham muzyki z laptopa z plików offline poprzez dac Topping E30, wzmacniacz słuchawkowy diy RS Headamp oraz słuchawki AKG 240 mkii. Używam obecnie 3 programów (audio player-ów) do słuchania tj. Foobar 2000, J. River Media Center w wersji trial oraz OnlyWav w wersji testowej.

JRiver zawiera DSP, ktory umozliwia ci skorygowanie/zlinearyzowanie charakterystyki tych sluchawek

Gotowe wyliczone parametry korekcji EQ znajdziesz na stronie   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj twoje AKG (totalny brak basu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.