Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy używany subwoofer do 1200 zł


KaBel096
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wiem pisałem o zmianie kina domowego na zestaw stereo. Zamyśliłem się. Zostanę przy kinie domowym gdyż czasami filmy oglądam z netflix i raczej z tego nie zrezygnuję i po prostu po kolei będę zmieniać sub pozostałe głosniki a na końcu jak będą pieniądze to amplituner. Stopniowo. Zmieniłem całkowicie układ pokoju i dla mnie sub Harman Kardon ts 11 okazał sie być za słaby. Szukam używanego subwoofera aktywnego do 1200 zł. Myślę nad Heco Aurora sub 30a który jest w moim mieście za 1200 zł i nad klipsch r12sw już poza moim miastem za 1100 na olx. Który byłby lepszy? Chyba że jest lepszy w tej cenie. Ogólnie lubie taki miesisty bas który fajnie się rozchodzi niż sprężysty. Mój pokój wynosi 23 m². Subwoofer harman ustawiłem w miejscu gdzie najlepiej bas słychać i to nie pomaga. Aktualny zestaw kef iq3 front reszta głośników to satelisty harman kardon ts11 które zostaną zmienione na prawdopodobnie coś z kefa i chyba kef iq3 będą jako surround ale to w przyszłości. Amplituner harman kardon avr255. Jeśli chodzi o muzykę to słucham hardstyle trance rock oraz muzyka relaksująca.

Teraz, KaBel096 napisał:

Witajcie. Wiem pisałem o zmianie kina domowego na zestaw stereo. Zamyśliłem się. Zostanę przy kinie domowym gdyż czasami filmy oglądam z netflix i raczej z tego nie zrezygnuję i po prostu po kolei będę zmieniać sub pozostałe głosniki a na końcu jak będą pieniądze to amplituner. Stopniowo. Zmieniłem całkowicie układ pokoju i dla mnie sub Harman Kardon ts 11 okazał sie być za słaby. Szukam używanego subwoofera aktywnego do 1200 zł. Myślę nad Heco Aurora sub 30a który jest w moim mieście za 1200 zł i nad klipsch r12sw już poza moim miastem za 1100 na olx. Który byłby lepszy? Chyba że jest lepszy w tej cenie. Ogólnie lubie taki miesisty bas który fajnie się rozchodzi niż sprężysty. Mój pokój wynosi 23 m². Subwoofer harman ustawiłem w miejscu gdzie najlepiej bas słychać i to nie pomaga. Aktualny zestaw kef iq3 front reszta głośników to satelisty harman kardon ts11 które zostaną zmienione na prawdopodobnie coś z kefa i chyba kef iq3 będą jako surround ale to w przyszłości. Amplituner harman kardon avr255. Jeśli chodzi o muzykę to słucham hardstyle trance rock oraz muzyka relaksująca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Heco i Klipsch (nie mylić z R112SW) ładują raczej dudniącym niż mięsistym głębokim basem, w szczególności jeśli nowy subwoofer ma być ustawiony w miejscu tego HK, czyli blisko tylnej ściany, oba mają tylny bas reflex. Ten Heco ma wzmacniacz 125 wat, śmierdzi trochę maksymalnym cięciem kosztów. Dane o paśmie przenoszenia pewnie równie zmyślone jak w kolumnach tej marki. Ja tu widziałbym bardziej subwoofer zamknięty na 15" w stylu Kef TDM45 albo Jamo D6 THX, ale w tej kwocie pewnie będzie ciężko dostać coś sensownego, o ile w ogóle coś będzie. Z używek, na 15 calach ewentualnie taki, o ile Ci tam wejdzie ;)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   .Miałem wersję takiego samego tylko na 12" i do kina był bardzo dobry w swojej cenie. Co prawda nie jest to sub zamknięty tylko ma przedni BR ale chyba mu można zamknąć ten otwór w razie czego, nie obcina mu mocno basu. To i tak dużo lepsza opcja niż dudniący sub z tylnym bas reflexem, stojący przy samej ścianie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, don111 napisał:

Te Heco i Klipsch (nie mylić z R112SW) ładują raczej dudniącym niż mięsistym głębokim basem, w szczególności jeśli nowy subwoofer ma być ustawiony w miejscu tego HK, czyli blisko tylnej ściany, oba mają tylny bas reflex. Ten Heco ma wzmacniacz 125 wat, śmierdzi trochę maksymalnym cięciem kosztów. Dane o paśmie przenoszenia pewnie równie zmyślone jak w kolumnach tej marki. Ja tu widziałbym bardziej subwoofer zamknięty na 15" w stylu Kef TDM45 albo Jamo D6 THX, ale w tej kwocie pewnie będzie ciężko dostać coś sensownego, o ile w ogóle coś będzie. Z używek, na 15 calach ewentualnie taki, o ile Ci tam wejdzie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   .Miałem wersję takiego samego tylko na 12" i do kina był bardzo dobry w swojej cenie. Co prawda nie jest to sub zamknięty tylko ma przedni BR ale chyba mu można zamknąć ten otwór w razie czego, nie obcina mu mocno basu. To i tak dużo lepsza opcja niż dudniący sub z tylnym bas reflexem, stojący przy samej ścianie.

 

 

Ew mógłbym dołożyć parę stów. Na olx widziałem za 1600 zł r112sw

5 minut temu, KaBel096 napisał:

Ew mógłbym dołożyć parę stów. Na olx widziałem za 1600 zł r112sw

Pomiędzy komodą a biurkiem jest 70 cm miejsca. Sub jest odsuniety od tylnej ściany o 20 cm co pewnie nie widać na zdjęciu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R112SW gra sporo lepiej od tego R12, chociaż w tej linii Klipscha były jakieś problemy ze wzmacniaczami, podobno jakieś lipne kondensatory czy coś takiego. Poprawiono w nowszej linii Klipsch SPL. Ten R112SW mógłby zbliżyć się osiągami do tego Atomica na 15". Na pewno przebija wersję 12" Atomica, 15" ma jednak sporo większą powierzchnię głośnika.

20cm to mało przy dużym subwooferze z tylnym BR, będzie dudniło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, don111 napisał:

R112SW gra sporo lepiej od tego R12, chociaż w tej linii Klipscha były jakieś problemy ze wzmacniaczami, podobno jakieś lipne kondensatory czy coś takiego. Poprawiono w nowszej linii Klipsch SPL. Ten R112SW mógłby zbliżyć się osiągami do tego Atomica na 15". Na pewno przebija wersję 12" Atomica, 15" ma jednak sporo większą powierzchnię głośnika.

Chodzi o tego eltax z allegro lokalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, don111 napisał:

20cm to mało przy dużym subwooferze z tylnym BR, będzie dudniło. 

Oczywiście tyczyło się to w kontekście tych tanich Heco i Klipsch, ten droższy Klipsch ma z przodu szczelinowy BR. 

1 minutę temu, KaBel096 napisał:

Chodzi o tego eltax z allegro lokalnie?

Tak, w tej cenie wydaje mi się że to niezła oferta jeśli szukasz suba typowo do kina. Mimo że generalnie Eltax robił przeciętne suby, to ta seria Atomic była akurat udana. Ja przed SVS miałem kiedyś krótko A-12.2R, całkiem mocny i na filmach bardzo przyjemnie grał, jako ciekawostkę - miał nawet pilota. A ten z linku wygląda już na niezłego potwora, 15" na pewno gra jeszcze dużo niżej i masywniej. Oczywiście mówimy o dobrym subie w kontekście ceny, jak chcesz jednocześnie moc i super jakość do kina to musiałbyś dołożyć do SVS PB na 12". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 stycznia się okaże ile będę miał pieniędzy. Jeśli wystarczająco to sie kupi svs. Jeśli nie to eltax. Ważne żebym póki co miał coś co lepiej sobie poradzi w tym pokoju niż ten harman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dany sprzęt miał jakieś wady fabryczne to myślę że się za to wzięli tak jak np z amolitunerem avr 255 też na początku miał pewne wady. Zastanawiam się nad tym czy brać tego suba eltax czy lepiej dołożyć do klipsch r112sw

Pewnie nie będę specjalnie na maksa dawać suba bo co za dużo to nie zdrowo poza tym mieszkam w kamiennicy. Dwa suby mają zbliżone osiągi. Jeśli Klipsch r112sw zabrzmi słyszalnie lepiej to wolałbym dołożyć Już pare stówek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch nic nie robił tylko wypuścił szybko nowszą linię SPL. Klipsch R112SW będzie lepszy od 12" Atomica, ale od 15“ obstawiam że już nie, fizyki się nie oszuka. Eltax ma 300 wat wzmacniacz i solidnie wyglądający woofer 15" , to musi grać konkretnie. W podobnej cenie brałbym raczej Klipscha, tylko przez te informacje o awaryjności osobiście bym nie zaryzykował. Trzeba by go od razu dać zapobiegawczo na serwis i poprawić/wymienić te awaryjne elementy. Przynajnniej ja bym tak zrobił bo by mnie to gryzło. Jak jest wyraźnie droższy to brałbym tańszego Eltaxa. Za tyle samo ledwie kupisz mocno średniej jakości 12" suby. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, don111 napisał:

Klipsch nic nie robił tylko wypuścił szybko nowszą linię SPL. Klipsch R112SW będzie lepszy od 12" Atomica, ale od 15“ obstawiam że już nie, fizyki się nie oszuka. Eltax ma 300 wat wzmacniacz i solidnie wyglądający woofer 15" , to musi grać konkretnie. W podobnej cenie brałbym raczej Klipscha, tylko przez te informacje o awaryjności osobiście bym nie zaryzykował. Trzeba by go od razu dać zapobiegawczo na serwis i poprawić/wymienić te awaryjne elementy. Przynajnniej ja bym tak zrobił bo by mnie to gryzło. Jak jest wyraźnie droższy to brałbym tańszego Eltaxa. Za tyle samo ledwie kupisz mocno średniej jakości 12" suby. 

Zarezerwowałem eltaxa żeby nikt nie kupił kupie po wypłacie po 10 stycznia. Zobaczymy jak będzie sie sprawował. To tak na początek. Jak będzie więcej kasy to kupi się svs sp lub pb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo podstawki pod subwoofer to co myślicie o tym aby wziąć płytę granitową wyciąć na wymiar tego suba? Pracowałem na cmentarzu i mam tam kontakty żeby wziąść jakiś kawałek płyty granitowej z rozbiórki. Jak myślicie nada się? Jeśli tak to wystarczy sama podstawka granitowa czy jeszcze pod nią przykleić podkładki gumowe lub wkręcić kolce antywibracyjne? Pytam bo mieszkam w kamiennicy na ostatnim piętrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta powinna trochę poprawić efekt, ale zależy od pomieszczenia i rodzaju podłogi. Pod płytę trzeba dodatkowo zastosować jakieś podkładki. Podziel się później wrażeniami, w tych pieniądzach wydaje mi się że to powinien być świetny sub typowo pod filmy. Kwestia ustawienia w pokoju, bo to zawsze jest decydujące, niezależnie od modelu suba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, don111 napisał:

Płyta powinna trochę poprawić efekt, ale zależy od pomieszczenia i rodzaju podłogi. Pod płytę trzeba dodatkowo zastosować jakieś podkładki. Podziel się później wrażeniami, w tych pieniądzach wydaje mi się że to powinien być świetny sub typowo pod filmy. Kwestia ustawienia w pokoju, bo to zawsze jest decydujące, niezależnie od modelu suba. 

Muzyki też będę słuchać. Nie tylko filmy oglądać. Żebym miał sub typowo do muzyki i do filmów jednocześnie to musiałbym dołożyć do svs ale póki co nie stać mnie na to. U mnie są kładzione panele podłogowe. Pod panelami z tego co pamiętam to jest gumolit. Podłoga raczej z drewna jest skoro to kamiennica. Z opinii wynika że to sub do dużych pomieszczeń. Mój pokój wynosi 23m² więc zobaczymy jak sie sprawdzi. Aż sam jestem ciekaw jego brzmienia😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał sub eltax atomic a15.2r bas jest przyjemny dla mojego ucha i jest miękki ale problem z akustyką. Tego suba postawiłem tam gdzie harman był. W jednym miejscu basu jest dużo że nawet czuć na ciele ale na wersalce basu jest już znacznie mniej. A postawić sub w kącie to raczej niezbyt dobry pomysł bo raczej nie będzie już taki przyjemny i precyzyjny. Chciałbym podesłać filmik jak u mnie to wygląda i co co dokładnie chodzi oraz gdzie bas jest dobrze słyszalny. Choć nie wiem czy ta strona pozwala na udostępnianie filmików ze względu na wage pliku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazano problem. Przy wersalce bas brzmi najlepiej. Lepiej sie rozchodzi po pokoju nawet stałem w różnych miejscach w pokoju by zobaczyć jak bas sie rozchodzi. Zazwyczaj najlepiej brzmi jak sub jest na środku na przeciwko słuchacza ale u mnie w praktyce wyszło inaczej. Jestem zadowolony z zakupu. Bas miękki przyjemny. Siedząc na wersalce jest darmowy masaż podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

received_548566150531059.jpeg

received_1176125316351884.jpeg

received_895890728084922.jpeg

received_834446530963669.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo głośno nie słuchasz to możesz spróbować na próbę zatkać BR, trochę ograniczy moc max. wyższego basu ale możliwe że zagra jeszcze lepiej (zależy od konkretnego suba i akustyki pokoju). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.