Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim Nait XS3


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy byłych i obecnych tego wzmacniacza. Niestety jeszcze nie miałem okazji żeby go odsłuchać. Wiadomo, że subiektywne odczucie jest najważniejsze. Ale chciałbym zapytać o kilka rzeczy:

- przede wszystkim ogólne wrażenia - jaka jest charakterystyka brzmieniowa tego wzmacniacza
- jakie ma mocne i słabe strony
- czy to dobry "match" do monitorów B&W CM1 lub innych z nowej serii 700?
- czy to znaczny upgrade w stosunku do Rega Elex-R?
- jak to jest w praktyce z tym niewyłączaniem sprzętu - takie są zalecenia - robicie tak faktycznie? ja bym jednak wolał wyłączać na noc wszystkie sprzęty.. chodzi tu bardziej o wpływ na brzmienie, czy o to, że wyłączenie skraca żywotność elektroniki?
- czy podświetlenie przycisków/loga można przyciemnić lub wyłączyć?

Dlaczego w ogóle Naim? Bo miałem okazję posłuchać Nait 5si i podobało mi się to brzmienie. A Nait XS3 to maks w moim budżecie 🙂
Wyczytałem natomiast, że słabą stroną jest budowanie sceny, zastanawiam się ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek_o napisał:

czy to znaczny upgrade w stosunku do Rega Elex-R?

Wypożycz za kaucją i bezpośrednio porównaj z Regą Elex r jeżeli to Twój obecny wzmacniacz, jedyne słuszne wyjście. Niewiele je łączy jeżeli chodzi o pomysł na brzmienie więc ciężko wskazać lepszego, kwestia gustu. Naim jest bardziej podbarwiony, dół mocno ocieplony, górna średnica wycofana. XS3 w pierwszej chwili robi duże wrażenie bardzo efektownym uderzeniem na basie, zwłaszcza stopa jest mocno wyeksponowana ale i szybko potrafi znudzić jednostajnym charakterem, ujednoliceniem a Elex r odwrotnie. Szybsza i wyraźnie mniej podbarwiona jest Rega. Osobiście wolałbym Elexa r i ten wzmacniacz widziałbym jako ulepszenie względem Naita XS3 a nie odwrotnie. Przestrzeń nieznacznie dla Naita XS3 ale tu praktycznie wszystko  zależy od kompleksowo rozumianej akustyki, głośników itd. Poczytaj o uziemieniu w systemach Naima, jest z tym trochę zabawy, jeżeli nie będziesz miał "naimowskiego" źródła.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.