Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch Cinema 600 5.1 SE


Jerry1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zakupiony zestaw Klipsch Cinema 600 5.1, niczego sobie, godny polecenia. Jest jednak problem. Sprzęt raczy dźwiękiem pięknym, stosunkowo potężnym ale naturalnym, gładkim, a w moim odczuciu brakuje nieraz góry. Lubię bawić się dźwiękiem, nieraz podkręcić górę lub doły z różnych powodów - już tak mam :]. Niestety, ww. zestaw mimo wielu plusów, ma minus w postaci braku nawet podstawowego equalizera. Ściągnąłem apkę i podobnie, znajdziemy tylko zdefiniowane ustawienia typu, film, muzyka, sport, itp. Producent udostępnia przez apki equalizery dla innych swoich systemów a dla Cinema 600 akurat nie lub nie potrafię znaleźć. Jak można ten problem rozwiązać? Proszę o pomoc :}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest soundbar obawiam się że to już tak będzie grało. 

Ale jako że unikam wszelkiego rodzaju belek to najlepiej by było gdybyś napisał do sklepu w którym kupiłeś owe urządzenie lub do polskiego dystrybutora marki konsbud hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To jest soundbar obawiam się że to już tak będzie grało. 

Ale jako że unikam wszelkiego rodzaju belek to najlepiej by było gdybyś napisał do sklepu w którym kupiłeś owe urządzenie lub do polskiego dystrybutora marki konsbud hi-fi.

Dzięki za re i info 🙂 Z ww. dystrybutorem już rozmawiałem, dosyć solidnie zajął się tematem Pan Darek z serwisu (dziękuję ponownie za poświęcony czas ;)) ale też niczego nowego się nie dowiedział. Za to dostałem wczoraj odpowiedź od producenta.  I jest tak jak napisałeś, ten typ tak ma i inaczej nie będzie. Tyle, że grafika na stronie producenta wprowadza w błąd, ale cóż... Ogólnie sprzęt gra naprawdę godnie (jak na listwę) ale ten korektor byłby fajny. Zasadniczo walczę z wiatrakami i staram się wypośrodkować coś pomiędzy muzyką a filmem. W myśl powiedzenia, że "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", łatwo nie jest 😉 Dzisiaj jadę na odsłuch RX-V4A+Tesi 261 i może pójdę w tym kierunku, rozwijając sobie 5.1 ze stereo. Niestety, brak miejsca na coś podłogowego 😕 ... no i budżet nie pozwala na lepsze rozwinięcie tematu 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kupić amplituner kina domowego to tylko w secie 5.1

Te sprzedawane zestawy które są pseudo stereofoniczne są kompletnie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2023 o 06:43, Piotr Sonido napisał:

Jeśli masz kupić amplituner kina domowego to tylko w secie 5.1

Te sprzedawane zestawy które są pseudo stereofoniczne są kompletnie bez sensu.

Tak, też zauważyłem. Również z tego powodu (odnosząc się do głównego wątku tematu), wybrałem nieco inne rozwiązanie, które odpowiada moim możliwością, przede wszystkim  metrażowym (to w najbliższym czasie pewnie się nie zmieni ;)), finansowym oraz częściowo oczekiwaniom (tutaj jednak musiał pojawić się kompromis ;)). Po odsłuchach kilku sounbarów (jeden jeszcze stoi za mną, zapakowany, gotowy do odesłania), został jednak Klipsch Cinema 600 5.1 (jak dla mnie najbardziej uniwersalny - film / muzyka) oraz do muzyki, pojawią się słuchawki zamknięte wokółuszne (ewentualnie nauszne). Jakie, jeszcze dokładnie nie wiem, zastanawiam się nad Sony WH-XB910N ale to już inny temat 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jerry1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jerry1975 napisał:

Tak, też zauważyłem. Również z tego powodu (odnosząc się do głównego wątku tematu), wybrałem nieco inne rozwiązanie, które odpowiada moim możliwością, przede wszystkim  metrażowym (to w najbliższym czasie pewnie się nie zmieni ;)), finansowym oraz częściowo oczekiwaniom (tutaj jednak musiał pojawić się kompromis ;)). Po odsłuchach kilku sounbarów (jeden jeszcze stoi za mną, zapakowany, gotowy do odesłania), został jednak Klipsch Cinema 600 5.1 (jak dla mnie najbardziej uniwersalny - film / muzyka) oraz do muzyki, pojawią się słuchawki zamknięte wokółuszne (ewentualnie nauszne). Jakie, jeszcze dokładnie nie wiem, zastanawiam się nad Sony WH-XB910N ale to już inny temat 🙂

Jeśli sprawdziłeś i to ci odpowiada to nie mam żadnych zastrzeżeń. Miłego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli sprawdziłeś i to ci odpowiada to nie mam żadnych zastrzeżeń. Miłego:)

Przy obecnych realiach to MUSI mi odpowiadać 😉 Z taką różnicą, że testy słuchawek zacznę jednak od Audio-Technica ATH-M50xBT2. Mają świetne opinie, również wśród ludzi "zaawansowanych muzycznie" 😉 Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jerry1975 napisał:

Przy obecnych realiach to MUSI mi odpowiadać 😉 Z taką różnicą, że testy słuchawek zacznę jednak od Audio-Technica ATH-M50xBT2. Mają świetne opinie, również wśród ludzi "zaawansowanych muzycznie" 😉 Pozdrawiam

Do słuchawek nigdy nie byłem przywiązany i do tej pory leży chyba pięć par w domu.

Jako że jestem jednak zwolennikiem wolnostojącego systemu to słuchawki używam jedynie jako dodatek transportowy.

Nie doradzam i nie udzielam się w tych kwestiach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

Do słuchawek nigdy nie byłem przywiązany i do tej pory leży chyba pięć par w domu.

Jako że jestem jednak zwolennikiem wolnostojącego systemu to słuchawki używam jedynie jako dodatek transportowy.

Nie doradzam i nie udzielam się w tych kwestiach

 

Jasna sprawa i twój wybór jest dla mnie oczywisty. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
W dniu 7.11.2023 o 16:44, Piotr Sonido napisał:

To jest soundbar obawiam się że to już tak będzie grało. 

Ale jako że unikam wszelkiego rodzaju belek to najlepiej by było gdybyś napisał do sklepu w którym kupiłeś owe urządzenie lub do polskiego dystrybutora marki konsbud hi-fi.

tego samego zdania jestem. Najlepiej tam pytać. Często gęsto te obrazki i reklamy nie mają przełożenia na to co się otrzymuje.

I często w najwyższych wersjach sprzętu jest opcja dopiero ustawiania z smartfonu equalizera itd. Niestety trzeba czytać regulaminy i teksty małym druczkiem.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Espectro napisał:

tego samego zdania jestem. Najlepiej tam pytać. Często gęsto te obrazki i reklamy nie mają przełożenia na to co się otrzymuje.

I często w najwyższych wersjach sprzętu jest opcja dopiero ustawiania z smartfonu equalizera itd. Niestety trzeba czytać regulaminy i teksty małym druczkiem.

 

I dokładnie tak jest w tym przypadku, obrazki swoje, a producent swoje 😉 Na szczęście belka przypadła do gustu i jakoś poradziłem sobie z tematem 🙂 Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że zostaje I nadal będziecie się ze sobą męczyć 🙂

Oczywiście żartuję życzę wszystkiego dobrego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie że zostaje I nadal będziecie się ze sobą męczyć 🙂

Oczywiście żartuję życzę wszystkiego dobrego

Ależ nieeee 🙂 Ten Klipsch naprawdę nieźle daje sobie radę też z muzyką. Nie jest to Hi-Fi stereo ale dźwięk jest stosunkowo pełny nie jest przesadzony, dosyć naturalny ale i zdecydowany. 10" bas ze szczelinowym, dolnym bass-refleksem, GRA niskim pasmem, a nie tylko łupie, jak w większości. Mówię tutaj o muzyce w rozumieniu np.:  do kotleta, sobotniej imprezie, czy głośniejszej - podczas odkurzania mieszkania 😛 Co do słuchania muzyki, owszem, musiałem pójść nieco na skróty ale jest TIDAL - Hi-Fi Plus (HiRes FLAC, Dolby Atmos, 360 Reality Audio i MQA) oraz nauszniki zamknięte 😉 Audio Technica ATH-M50xBT2. Nie mam przed sobą pięknych wież ale właśnie sączę drinka na wygodnym fotelu mając na uszach 😉  Arethę Franklin, a później poleci Metallica i to w godnej jakości... jak dla mnie o to właśnie w tym chodzi 😉 Pozdrawiam serdecznie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem To był tylko taki sarkazm z mojej strony.

Też miałem kiedyś taki mikrosystem oparty na satelitkach i słuchałem na tym muzyki bo w tamtym czasie nie miałem zbyt wielu i dużych oczekiwań od muzyki a nagminnie oglądałem filmy i to było dla mnie okej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.