Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywanie CD-Audio na nagrywarce DVD


pogiel

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o nagrywaniu CD-Audio na nagrywarce DVD? Czy różni się pod względem jakości od nagrywania na zwykłym napędzie CD-RW podobnej klasy? Zastanawiam się nad zastąpieniem mojej starej nagrywarki LG, nagrywarką DVD Plextor'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plextory do świetne nagrywarki, ale pamiętaj, że aktualna wersja EAC'a nie toleruje Plextora 716 (może klolejna będzie).

Osobiście do płyt CD audio używam Yamahy a na Plextorku nagrywam DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nagrywarce komputerowej kopiuje się nie po to, aby delektować się jakością dźwięku, a poza tym kopia kopii nie równa. Jak stara jeszcze działa to "pal" ją do końca, niech zarobi na siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Wydaje mi się, że gdzieś kiedyś widziałem poradę jak nagrać parę płyt CD-Audio (czyli w formacie wav) na jednym DVD tak żeby można ich było słuchać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD? Nie mogę teraz tego znaleźć. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Z góry Sęks!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tym programem o którym piszesz jest Audio DVD Creator 1.0

 

opis ze strony:

Program umożliwiający tworzenie muzycznych kompilacji na płytach DVD. Na tradycyjny nośnik DVD możemy dzięki tej aplikacji zgrać płyty Audio-CD, pliki MP3, WAV i obudować wygodnym systemem nawigacyjnym. Tak stworzoną płytę można odtwarzać w każdym komputerowym i stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Z formatów dźwięku do wyboru jest PCM (jakość dźwięku - 48 kHz/16 bitów) lub też AC3 (jakość dźwięku - 192 kbps). W zależności od formatu, różna będzie ilość muzyki, jaką pomieści krążek DVD. W przypadku formatu PCM, który oferuje lepszą jakość, będzie to 6 godzin. Wybranie formatu AC3 wydłuży ten czas aż do 45 godzin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

A wie ktoś jak ustawić program Audio DVD Creator jeśli chodzi o formaty i próbkowanie? Stworzyłem z jednej piosenki mp3 pili w formacie PCM i AC3. Powstał na dysku folder jak dla płyt z filmami dvd: "Audio TS" i "Video TS". W tym drugim było kilka plików stworzonych po przeróbce tej mp3-jki i dało się jeden z nich odtworzyć w odtwarzaczu do filmów dvd na kompie. Potrafi mi ktoś wytłumaczyć czym spowodowane jest to, że jakość tego przetworzonego pliku (PCM lub AC3) jest znacznie gorsza niż tej mp3-jki? Słychać jakieś trzaski, przerywania itp.

 

A pytanie pytanie zrodziło się dlatego,że chciałbym posiąść umiejętność tworzenia płyt Audio DVD na wypadek gdybym zakupił niebawem wyższej klasy odtwarzacz DVD (z obsługą Audio DVD) a nie byłoby w nim obsługi mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilJ, 3 Kwi 2005, 19:14

 

>Zajrzyj se do wątku STEREO -> FLAC to się dowiesz, że kopie tracą na jakości i nie warto...

 

kopie tracą na wartości?

coś podobnego, jak to możliwe?

 

tyle już było o tym wątków i ostateczna wersja była, jak pamiętam, że dobrze, tzn. wg pewnych procedur wykonana kopia, brzmi lepiej niż oryginał.

 

dlaczego wypisujesz głupstwa?

masz sklep z CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekLDZ, 9 Paź 2009, 11:25

 

>Potrafi mi ktoś wytłumaczyć czym

>spowodowane jest to, że jakość tego przetworzonego pliku (PCM lub AC3) jest znacznie gorsza niż tej

>mp3-jki? Słychać jakieś trzaski, przerywania itp.

 

Prawdopodobnie jest to efekt mało dokładnej zmiany częstotliwości próbkowania z 44,1kHz na 48kHz w tym programie (resamplingu), z niską jakością. Trzebaby może mieć wstępnie spreparowany materiał 48kHz z antyaliasingiem i zrobić to jakimś dobrym programem audio (chociaż niektóre przy tak małej różnicy mogą tylko zmienić szybkość odtwarzania bez przepróbkowania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czytam ten wątek i nadal nie wiem czy płyty nagrane na nagrywarce DVD są rzeczywiście gorszej jakości niż te wypalone na nagrywarce CD?

Pytam, bo od jakiegoś czasu mam zarówno nagrywarkę CD i DVD i teraz wypalam CDR-y na nagrywarce DVD, na której mogę ustawić najniższą prędkość nagrywania x4 a na nagrywarce CD mam najniższą prędkość x8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobaj, 9 Paź 2009, 16:44

 

>Słuchajcie, czytam ten wątek i nadal nie wiem czy płyty nagrane na nagrywarce DVD są rzeczywiście

>gorszej jakości niż te wypalone na nagrywarce CD?

>Pytam, bo od jakiegoś czasu mam zarówno nagrywarkę CD i DVD i teraz wypalam CDR-y na nagrywarce DVD,

>na której mogę ustawić najniższą prędkość nagrywania x4 a na nagrywarce CD mam najniższą prędkość x8

 

 

zrób sobie ślepe testy - będziesz wiedział

zapytaj Pawla XYZ to ci powie jak to zrobić

 

moim skromnym zdaniem nie powino być różnic

ale zapytam pewnego żydowskiego inżyniera

 

mamy go u nas w piwnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obaj, 9 Paź 2009, 16:44

 

>Słuchajcie, czytam ten wątek i nadal nie wiem czy płyty nagrane na nagrywarce DVD są rzeczywiście

>gorszej jakości niż te wypalone na nagrywarce CD?

>Pytam, bo od jakiegoś czasu mam zarówno nagrywarkę CD i DVD i teraz wypalam CDR-y na nagrywarce DVD,

>na której mogę ustawić najniższą prędkość nagrywania x4 a na nagrywarce CD mam najniższą prędkość x8

 

I robisz błąd - kiedyś tak się wypalało płyty. Dzisiaj wolniej wcale nie znaczy lepiej - nowym płytom CD-R dobrze robi x16, x24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od płyty, trzeba sprawdzić liczbę błędów C1 po różnych nagrywarkach i szybkościach, np KProbe. Niektórych nie ma sensu wypalać z szybkością 4x, 8x, płyty są teraz optymalizowane pod większe szybkości. Standardowo wypalam 12x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.