Skocz do zawartości
IGNORED

AT 440ML, a ramię \


jarexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Czy ramię znajdujące się na zdjęciu poniżej nie będzie za ciężkie do wkładki AT 440ML ???

Dodam jeszcze, że mam inny headshell. Aluminiowy z perforacjami. Kilka gram lżejszy od tego na zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Jeśli tylko po zamontowaniu wkładki, przeciwwagą na drugim końcu ramienia da się zrównoważyć ramię w płaszczyźnie pionowej, to wszystko powinno być OK. A jaki będzie wpływ całkowitej masy ramienia i headshella na brzmienie wkładki, tego niestety nie wiem.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrownowazyc sie da, bo uzywam wkladki o podobnej masie do At 440ML. Chodzi mi o wystapienie ewentualnych rezonasow calego ukladu ramie - wkladka.

Tak sobie to przemyslalem i wysnulem wniosek, ze chyba jednak nie mam co sie az tak przejmowac. Przy moim wybitnie budzetowym sprzecie, pewnie nawet nie odczuje, ze cos rezonuje w niepozadanych czestotliwosciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lenin

zobacz, jak się mają do siebie podatności wkładki która teraz jest w tym ramieniu i AT440ML. Wtedy mozna będzie cos niecos powiedzieć o różnicach w częstotliowsciach rezonansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywam Project K6 (Grado Gold) - compliance - 20 x 10-6cm/Dyne.

Z tego co wyczytalem AT 440 ML ma compliance - 10 x 10-6cm/Dyne.

Mimo, ze odpowiada mi brzmienie K6 musze niestety z niej zrezygnowac. Klasyczny problem. Ta wkladka jest nieekranowana i u mnie po prostu slychac brumienie co niezwykle mnie irytuje.

Wiem, ze Audio Technica brumiec nie bedzie no i ma bardzo dobry szlif igly. Wiele sie po niej spodziewam. Chodzi mi glownie o szczegolowosc.

Nawiasem mowiac to jestem troche zdziwiony. Bylem przekonany, ze jak jest mniejsza podatnosc wkladki, to wiaze sie to z wiekszym VTF, a okazuje sie to nieprawda. K6 ma wieksza podatnosc od 440 ML i zarazem wiekszy VTF. Natomiast 440 jest mniej podatna (bardziej sztywna) a mimo to potrzebuje mniejszego nacisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to częstotl. rezonansu ramie wkładka wzrośnie ci ok. 1,4 raza. Co do VTA to oczywiście prawdą jest, że faktyczna jego wartość w działaniu zalezy od nacisku ustawionego. Ale tez jest prawdą, że różne wkładki, przy swoich zalecanych naciskach maja różne wartości VTA. Dużo tu jest jeszcze bałaganu (i juz chyba tak zostanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> lenin

 

Witaj - jeśli chodzi o szczegółowość 440ML to napewno nie będziesz zawiedziony, ta wkładka gra bardzo szczegółowo - ma to też swoje minusy min. obnaża słabe tłoczenia. Jako użytkownik tej wkładki muszę jednak przestrzec że padają wobec niej oskarżenia o kliniczność i brak basu - ja nie mogę się zgodzić z tą opinią - napewno gra bardzo detalicznie (ach te wybrzmienia gitar, talerzy itd) jednak nigdy nie popada w ostrość, bas jest bardzo punktowy, dokładny i zwarty i jak najbardziej występuje. Wkładeczka jest też bardzo dynamiczna jednak ze względu na formę basu nie jest tak atrakcyjna w nagraniach rockowych jak np. shure. Kolejne co zaskakuje w tej grupie cenowej to przestrzenność dźwięku i naturalność wokalu. 440-stka znakomicie sobie radzi ze śledzeniem rowka - wreszcie zapomniałem o zniekształceniu nagrań przy końcu płyty oraz "zabrudzeniach" w wokalu i poprostu słucham muzyki. Na koniec dodam że w tej cenie trudno o ciekawszą wkładkę mimo że nie oferuje ona typowego "ciepła" czarnych płyt to znakomicie ukazuje piekno i wyrafinowanie nagrań analogowych i napewno warta jest ożenku z b.dobrym przedwzmacniaczem. POLECAM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profee

Dziękuję za wyjaśnienia. 440-tka powinna zagrac przyzwoicie, bo to ramie do lekkich nie nalezy.

 

>piotras77

Dzięki za spostrzeżenia. Twój wpis przekonał mnie ostatecznie i zdecydowałem się na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc 440-tka już zamontowana i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

Ale może po kolei od początku.

Wkładkę kupiłem u polskiego pośrednika za 425 PLN (wraz z przesyłką). Paczka byla solidnie zabiezpieczona grubym styropianem, więc ryzyko uszkodzenia było niewielkie.

Wkładka wygląda bardzo niepozornie. Jest niewielka. W zestawie były kabelki wkładka-headshell (miedziane - grube jak mój kciuk ;) ), szczoteczka, wkrętak i instrukcja. W instrukcji producent głównie chwali rodzaj szlifu igly - można wyczytać, że stylus ma ksztalt praktycznie taki sam jak głowica nacinająca etc.

Po zamontowaniu i wyjustowaniu wkładki przystąpiłem do odsłuchów.

Charakter brzmienia zupełni inny niż Grado. Nie ma tego "analogowego ciepła" i "miękkiego dźwięku". Jest za to niezwykle szczegółowa i doskonale radzi sobie na całej długości longplaya. Tak jak pisał Piotras77 - syndrom zniekształceń wewnętrznych ścieżek praktycznie dla tej wkładki nie istnieje. Uważam to za duży plus. Kolejny plus to stosunkowo mała siła nacisku. Producent zaleca 1,25g. Wkładka jest dobrze ekranowana, nie słychać żadnego "brumienia".

Podsumowując. 440-tka gra szczegółowo i technicznie. Bas niezbyt obfity - mógłby być lepszy. Za to tony wysokie naprawdę wysokiej jakości. Pewnie z czasem przyzwyczaję się do tego brzmienia. Zresztą to jest nowizna, więc po kilkudziesięciu godzinach grania może się jeszcze coś zmienić na lepsze.

Nie żałuję wydanych pieniędzy. To na razie tyle co mam do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanego zakupu. W tym wszystkim to chyba to jest najwazniejsze.

A czy ktos moze porownac i ma odniesienie tej wkladki do Ortofona 510mkII. Czy ktos moze napisac czy duza jest to roznica, czy tylko polsrodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lenin

Zycze Wam włodzimierzu Iljiczu wielu, jak to sie mowi, przyjemnych godzin w towarzystwie nowej wkladki. A gdy zapragniesz "co by tu zrobic, żeby jednak dolozyc trochę mięska" czyli żeby jednak był bas bardziej mięsisty, to eksperymentuj ze zwiększeniem masy ramienia. Oczywiście nie po to by zwiekszyc nacisk. Ten ustawisz jak instrukcja przykazała i na ile przeciwwaga pozwala. Może być potrzebne pewne zwiekszenie nacisku jeślibyś stwierdził nausznie że coś jest nie tak. Jeśliby doszlo do eksperymentów tego rodzaju to bardzo prosze o relację na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> lenin

 

Gratuluję zakupu. Faktycznie wkładeczka po kilkudziesięciu godzinach traci na ostrości - staje się bardziej analogowa ale nadal detaliczna. Cieszę się, że nie zawiodłeś się na niej.

Bas - cuż gdyby był klasy powiedzmy sumiko blue point - to by się działo !! w tej cenie zmiatałaby wiele dużo droższych. Ta wkładeczka natomiast jest fantastyczna jako początek przygody z czrnulkami - później jest już tylko dziura w portfelu na lepsze wkładki, preampy i gramofony i oczywiście płyty :)

 

pozdrawiam muzycznie (właśnie leci Chuck Mangione) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> profee

 

co do nacisku w at440 to u mnie optymalnie 1,5 gram - 1,6 to już zbyt dużo - co do ramienia - to mam węglowe. Jednak 1,25 g to zbyt mało w moim przypadku - polecam eksperymenty - ale sprawdziło się to co mówił Jozwa na tym forum - dobrze trzymać się górnej granicy obciążenia i to zdaje egzamin myślę że nie tylko w przypadku tej wkładki.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam Szanownych Kolegów,mam pytanie, ....przymierzam się do zakupu wkładki AT 440 ML, miałaby ona współpracować z gramofonem zamieszczonym na fotce poniżej (Kenwood KD-990) czy gramofon ten nie ma np. za ciężkiego ramienia ??? lub są może jakieś inne przeciwności ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>manix

 

To ja Ci odpowiem. Wkladka AT 440 ML jest mało podatna, a wiec pasuja do niej ramiona srednie i ciezkie. Zaryzykowalbym nawet stwierdzenie, ze im ramie ciezsze tym lepiej w przypadku tej wkladki. Ramie na zdjeciu do lekkich nie nalezy, wiec mysle, ze powinno to zagrac na przyzwoitym poziomie. Tylko pamietaj o odpowiednim wyjustowaniu wkladki (w tym o odpowiednim ustawieniu "overhangu" - to bardzo wazne). Jesli chodzi o VTF to ja "jezdze" z obciazeniem 1,5g i jest naprawde dobrze. Gdy obciazenie bylo mniejsze, to powstawaly znieksztalcenia wynikajace z tego, iz ostrze igly tracilo stycznosc ze scianami rowka (szczegolnie przy dosc wysokich czestotliwosciach) i ostrze po prostu "nie wybieralo" calej informacji z rowka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> lenin

dziekuję za odpowiedź

jeszcze mam jedno pytanie - a jak wyglada sytuacja ze zniekształceniem nagrań przy końcach płyt i "zabrudzeniach" w wokalu ???

czy rzeczywiście ta wkładka dobrze sobie radzi z tym zjawiskiem ??? (tak jak wspominał Piotras77)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeszcze mam jedno pytanie - a jak wyglada sytuacja ze zniekształceniem nagrań przy końcach płyt i

>"zabrudzeniach" w wokalu ???

>czy rzeczywiście ta wkładka dobrze sobie radzi z tym zjawiskiem ??? (tak jak wspominał Piotras77)

 

W porównaniu z innymi wkładkami które używałem 440-tka radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jest podstawowy warunek, który będę przypominał do znudzenia: precyzyjnie wyjustować wkładkę i będzie dobrze ! Nie zapominać również o prawidłowym ustawieniu antyskatingu, a problem pogorszenia jakości wewnętrzych ścieżek będzie minimalny. Zresztą zauważyłem, że 440-tka w porównaniu z innymi, tanimi wkładkami z problemem zniekształceń radzi sobie rewelacyjnie.

A propos "zabrudzeń" w wokalu.

Gdy zamontowałem i ustawiłem wkładkę wg. szablonu, okazało się, że sybilanty w wokalach czasami sa "zapiaszczone". Przyczna tkwiła nie w justowaniu ani nie w złym ustawieniu antyskatingu tylko (jak pisałem w poście powyżej) w zbyt lekkim ustawieniu siły nacisku. Nie miałem wagi i regulowałem wg. skali na obciążniku i dotego jeszcze staralem się ustawić nacisk w miarę najniższy.

Nic bardziej błędnego nie mogłem zrobić. Wreszcie na jakiejś stronie wyczytałem, że jeśli wkładka jest prawidłowo wyjustowana i pojawiają się "zapiaszczenia" w sybilantach, to może to być wynikiem zbyt małej siły nacisku. (Pisałem w wątku powyżej, że igła traci kontakt ze ścianami rowka) I rzeczywiscie, zwiększałem VTF małymi kroczkami, aż wreszcie problem zniknął i gra na prawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...ciekawy jestem jakby wypadło porównanie Audio Techniki AT440ML z Denonem DL-103 ???

 

 

Nigdy nie słyszałem tego kultowego Denona, ale to wkładka MC, tak więc kultura dźwięku na pewno wyższa. Zresztą tę wkładkę chwalą melomani na całym świecie, więc nie ma powodu by im nie wierzyć.

Do twojego ramienia 103-ka by pasowała idealnie (czytałem, że lubi cięższe ramiona), tym bardziej, że cena jest porównywalna z AT 440 ML.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>lenin

....ja własnie posiadam sto trójkie Donona (generalnie nowiutką- może ze 30 godzin grania) ale niestety nie mogę sobie poradzić w tym zestawieniu z tymi cholernymi końcówkami płyt (wokale, gitary, itp,..) czym bliżej do końca strony tym większe zniekształcenia. Dla tego mam chęć poeksperymentować z inną (innymi) wkładką (wkładkami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez szykowalem sie do zakupu Audio Techniki do drugiego patefonu ale nieco ostudzilem zapal po przeczytaniu ze bas jest krutki i watly hm sam nie wiem czy wole dynamike czy szczegolowosc jest cos w tej cenie co zagra i to i to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> yolaos

....akurat to,że "bas jest krótki" na tej wkładce w jednym systemie, nie oznacza,że u Ciebie (na twoim systemie) też tak będzie. Najlepiej byłoby spróbować i samemu stwierdzić ,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.