Skocz do zawartości
IGNORED

........:::::Kino domowe za 550zł:::::..


AlexCross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..Na początku chciałbym zaznaczyć, że wiem, iż kino domowe za 550 zł nie jest na pewno bardzo dobre..Miałem okazję słuchać kina złożonego z B&w i pioneera i wiadome jest, że jakości nie da się porównać (zresztą jak i ceny). Ale do rzeczy..Jestem pasjonatem filmów, ale do tej pory oglądałem je tylko na komputerze.....(radmor 5412+altus 75 :-D ). Ostatnio pomyślałem, żeby coś zmienić...Wpadło mi w ręce 500 zł i na początku pomyślałem o odtwarzaczu dvd np. fimr koda 638b lub 504d..Chociaż słyszałem głosy o strasznym grzaniu się tych dvd (może ktoś wie coś o tym). Następną myślą było, że już za ok. 550 mogę mieć zestaw złożony z dvd i głośników np. LG LH-T255SD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc może warto to kupić...A trzecią myślą jest, żeby rzucić to wszystko i pozbierać na porządne stereo np. nad 320bee lub cambridge azur 540 i b&w 601 s3....Dodam, że do nagłośnienia mam praktycznie połowę pokoju 13 m2.......

 

I teraz mam pytanie:

1. Jaka jest wasza opinia tzn. co byście zrobili na moim miejscu (fundusze jak narazie ograniczone) ?

2. Czy ktoś ma może ten zestaw lg i co może o nim napisać?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za rady i sugestie....Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550zł.......eeech PO KOSZTACH tak szczerze za zestaw do kina (dvd - opłaca się, stereo - KD się nie odpłaca...) to 800zł amplituner, 300zł dvd, 700zł głośniki...to po kosztach, znaczy się to co ja mam...

 

Pioneer 415 (psiocza na niego a mi sie podoba i 25m2 moich rodziców nagłośnił tak że się szyby trzęsły...i to bez buczeń i szumów itd.)

Pioneer DV 2850

 

głośniki jakas KODA z allegro lub coś takiego, nie wprawionym w słuchaniu bedą się podobać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Słuchałem tego zestawu (model 255), ma bardzo duże możliwości jak za tak niską cenę, gdyż oprócz zintegrowanego DVD ze wzmacniaczem wielokanałowym posiada tuner z RDS, a odtwarzacz posiada dekodery DiVX. Jakość budowy jest nieporównywalna do tanich (takich jak Manta), czy mało znanych marek (wystarczy spojrzeć na jakość tworzywa, brak otworów technologicznych i jakość wytłaczania). Dla kogo przeznaczony jest ten sprzęt? Dlaczego warto? Dla osób z bardzo małymi wymaganiami sprzęt jak najbardziej wystarczy, oferuje szerokie możliwości za bardzo niską cenę. Dlaczego nie warto? W pierszej kolejności budowa głośników - jednodrożne, beznadziejne właściwości akustyczne plastykowych obudów (trudno mówić o uporządkowanej scenie w jakimkolwiek materiale, dźwięk poszczególnych kanałów z trudnością zlepia się w całość, a już wogóle przy niskich poziomach głośności i w większym pomieszczeniu, dialogi brzmią bardzo kiepsko, bas jest jednolity, małobarwny itd, w zasadzie można się przyczepić do wszystkiego), w drugiej kolejności tor wizji (nadaje się jedynie do niewielkiego tv, typu 21 cali), w trzeciej czytnik (problemy z odczytem płyt wybranych marek, problemy z odczytem filmów DivX).

Co bym kupił dysponując kwotą 500 żł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio w jednym z hipermarketów zestaw kolumn (front duże dwudrożne trzygłośnikowe z głośnikami w układzie symetrycznym, satelitki i center również dwudrożne - głośniki chyba takie same jak w kolumnach Prism Audio czyli pewnie chińskie choć wyglądające bardzo solidnie) + amplituner 5.1 bez dekoderów mocy o ile dobrze pamiętam 2x68 W + 3x18 W (pobór mocy urządzenia 200W),

Wszystko wyglądało naprawdę ok. Grało to bardzo przestrzennie choć fronty koniecznie trzeba odgiąć od punktu odsłuchu bo siedząc na przeciw daje się we znaki uwypuklona średnica - pod kątem 10 stopni jest ok, bez porównania do plastikowych KD.

Wykonanie obudów i okleina naprawdę dobre (porównuje do moich m-33), podwójne zakręcane zaciski gośnikowe.

 

Wzmacniacz chyba ten sam jak w zestawie HTA-501AS ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (głośniki inne - te na obrazku też były w podobnej cenie za same głośniki).

 

Cały zestaw (kolumny + amli) kosztował 600zł do tego najtańszy odtwarzacz z dekoderami 169zł - wyjdzie nieco drożej niż 500 ale jak ktoś nie ma oporów przed tanimi markami, napewno o klasę lepiej.

Jak by się zabrał za fronty ktoś, kto zna się na projektowniu zwrotnic to pewnie dało by się poprawić co nieco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, ale właśnie mam ten problem, że mój pokój jest malutki i wstawienie tego ostatniego zestawu, który znalazł pawelb nie będzie możliwe (pewnie nawet się nie rozwinie)...Myślałem właśnie o takich miniaturkach, ale z tego co widzę to nie ma sensu...Więc teraz myślę o budżetowym zestawie np. cambridge audio a500+d500 + np. b&w 601 s3, które będę mógł umieścić na półce......

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.