Skocz do zawartości
IGNORED

jak to jest z tymi kablami....


Vinyl_pl

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec. Przyjaciel zakupil MusicalF E11 i Onkyo DX7211. Podlączył to ze soba fabrycznym kabelkiem od Onkyo i nic doslownie nic do 600zl nie jest w stanie go przebic. Niewiarygodne...ostatnio probowalem (7 test) Albedo Classic i bylo calkiem niezle ale jeszcze nie to. Na fabrycznych kabelkach dzwiek jest jak cyrkowiec na linie zachowuje perfekcyjna rownowage. Nie jest przezroczysty i bez wad ale wszystkie inne kable wprowadzaja znaczna przewage niskich, srednicy, lub wysokich. I facet nie ma problemu. Troche mu zazdroszcze braku poszukiwan....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówisz o zwykłym czinczu, ja taki dostałem razem z Onkyo DX-7333, moim zdaniem najbardziej tracą wysokie, brak im polotu są proste jak cep, i reszta też nie za bardzo, chyba że mówisz o jakimś firmowym kabelku Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Vinyl_pl

A skąd ten Twój znajomy wie, że to właśnie akurat ten "cudny" kabelek jest neutralny, a inne wprowadzają przewagę któregoś zakresu?? A może któryś z tych firmowych kabli jest neutralny, a ten od Onkyo wprowadza przewagę któregoś zakresu.

Chodzi mi o to, że jeżeli porówujemy dwa kable, z których jeden ma przewagę np. niższych części pasma, a drugi przewagę wyższych, to możemy tylko zgadywać, który z nich jest neutralny. Chyba, że mamy jakiś wzorzec, co do którego mamy pewność, że jest neutralny.

Twój znajomy przyjął kabelek od odtwarzacza za punkt odniesienia i inne porównywał do niego. Ale gdyby przyjął za punkt odniesienia któryś inny, to okazałoby się, że ten od odtwarzacza wprowadza przewagę któregoś zakresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ów kabelek sprawuje się w innych cechach brzmienia? Przecież proporcje poszczególnych zakresów pasma to nie wszystko. A przejrzystość, muzykalność, ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem , ale chyba strasznie stary juz jestem i nie do konca rozumiem co to jest muzykalnosc, przejrzystosc itd. Zaczynalem sluchac muzyki....wiecie na czym? Na dyktafonie z nagraniami, zapisanymi dyktafonem z PRII. I bardzo cieplo wspominam te chwile. Nie mam wyrzutow w stylu "O boze jak mozna bylo tego sluchac???" Moze czlowiek tak sie juz uodparnia na te muzykalnosci kabli i sprzetu po takich poczatkach i slyszy muzyke a nie to czy kabel jest taki czy taki....Jedno jest pewne. Moj przyjaciel nie zmieni nic w sprzecie....Ten dziwek mu odpowiada. Od poczatku twierdzil ze lubi dzwiek miekki, dobrze poukladana scene. Byc moze do tego nie potrzeba kabli za 6 tysiecy i mono klockow za 60kzl....byc moze nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.