Skocz do zawartości
IGNORED

Foniki GS 4xx - SEMI AUTOMATIC ?


lanuser

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców polskich gramofonów. Czy któryś GS z serii 4xx z ramieniem J posiada funkcję powrotu ramienia po zakończeniu płyty (tak jak np. Adam GS-424, ale o niego mi nie chodzi - to klasa sama w sobie). Chodzi mi konkretnie o modele: 431, 438, 460, i to chyba tyle z ramieniem J. I oczywiście ich pochodne: G8010, ALTUS P-100 czy Dynamic Speaker.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie miały funkcję stopu na końcu odtwarzania i niektóre podnoszenie ramienia . Powrót miał Adam i pochodne , Daniel,i WG 610 f (ze wzmacniaczem). Podnoszenie realizowane było jesli miał miękkie opuszcznie.

Napewno G 464 , 8010,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Conri

"Wszystkie miały funkcję stopu na końcu odtwarzania i niektóre podnoszenie ramienia"

 

To wiedziałem, natomiast nie wiem które z Bernardopodobnych z ramieniem jak u Adama posiadają funkcję auto-powrotu taką jak właśnie wspomniany przez Ciebie Adam czy Daniel.

 

Do wszystkich aktualnych lub byłych posiadaczy GS-ek. Napiszcie tylko coś w stylu "GS 4ileśtam nie posiada funkcji powrotu ramienia do pozycji spoczynkowej. Tylko je podnosi" lub "GS 4ileśtam podnosi ramię a następnie wraca do pozycji spoczynkowej".

Tylko o tyle proszę. Nadmieniam że chodzi mi tylko o modele z ramieniem Adamopodobnym (J).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->BRob

O właśnie tak mi się wydaje. Ale kilkakrotnie trafiłem w trakcie przeglądania allegro na informacje przy opisie o powrocie ramienia. I to mnie zastanowiło. Czyżby były różne wersje tych samych modeli. Chętnie bym taki kupił, a potem przy nim popracował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ powrotu i opuszczania ramienia w: Danielu , WG 1100 , był realizowany oddzielnym silnikiem i paskiem poprzez kólka .

W Adamie . krzywkowo- kólkozębatym,

Bernardy , Altusy .i inne długo "S"-kowe nie miały powrotu.

Zauważ że Adam ma dłuższe ramię od standartowego Bernarda i pochodnych .

Seria 46.. , to ramiona proste -patykowce, bez złącza headchela standartu SME i bez powrotu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Funkcję auto-powrotu miały tylko Adam, Daniel, WG-1100 (czyli Daniel ze wzmacniaczem) oraz GS-475 i GS-500. Ale te dwa ostatnie miały ramiona, jak to napisał Conri, "proste-patykowce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może żeby nie zaczynać nowego wątku.

Czy może ktoś z koleżeństwa posiada w swych zbiorach archiwalny egzemplarz Hi-Fi Nr 3/2003. Mnie się nie udało nawet w czytelni czasopism. Nie prowadzą prenumeraty tych czasopism (biedna kultura na prowincji). Chodzi o artukuł parokrotnie przytaczany na tym forum, o tuningu G-601 A. Czy może ktoś podesłać mi ksera artykułu o tym. Mam G-603 i ramię od G-601 może udało by mi się coś z tego poskładać. A jak nie to chociaż zdobyć trochę doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanuser, 27 Lip 2006, 12:46

 

> kilkakrotnie trafiłem w trakcie przeglądania allegro na informacje przy opisie o powrocie ramienia.

 

Na allegro to ludziska wypisują takie rzeczy, że ........ :-)

Ja allegro traktuję przedewszystkim jako kopalna zdjęć sprzętu a w tekście szukam tylko informacji czy sprzęt jest sprawny czy nie (to też trzeba traktować z przymrużeniem oka :-) ).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanuser, 27 Lip 2006, 22:14

 

>To może żeby nie zaczynać nowego wątku.

>Czy może ktoś z koleżeństwa posiada w swych zbiorach archiwalny egzemplarz Hi-Fi Nr 3/2003. Mnie się

>nie udało nawet w czytelni czasopism. Nie prowadzą prenumeraty tych czasopism (biedna kultura na

>prowincji). Chodzi o artukuł parokrotnie przytaczany na tym forum, o tuningu G-601 A. Czy może ktoś

>podesłać mi ksera artykułu o tym. Mam G-603 i ramię od G-601 może udało by mi się coś z tego

>poskładać. A jak nie to chociaż zdobyć trochę doświadczenia.

 

Mam ten numer Hi-Fi i muzyka. Podeślę Ci go jutro wieczorem lub w sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->BRob

Dzięki serdeczne.

Fotki doszły i już cieszą moje oko. Właśnie jestem w trakcie lektury. Jakość bardzo "zacna", nawet wydrukuję sobie je "na potem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zbieram się do przerobienia moich archiwów papierowych na elektroniczne, niestety nie mam dostępu do skanera. Trzeba będzie chyba zainwestować parę złotych i zrobic porządek na szafie. :-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.