Skocz do zawartości
IGNORED

W jakim trybie sluchacie muzykę


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadacze amplitunerów kina domowego w jakim trybie słuchacie muzyki z CD,czy też w stereo ,czy też wilokanałowo np.Prologic II Music,opiszcie w jakim trybie waszym zdaniem jest najlepsze brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie lubie trybów innych niz oryginal. Jak ogladam film to w DD albo DTS (wszystko normal). Jak stereo to stereo :). Na poczatku na sluchawkach CD sluchalem w DPL II, ale jakos nie naturalnie dzwiek podnosil sie do gory i zrezygnowalem, zas TV ogladam w opcji 5 chanel. Sporadycznie w DPL II opcja movie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jesko

Najwazniejsze aby Tobie sie podobalo.

Przy doborze sprzetu tylko i wylacznie odsluchy.

Ja tak mialem przy swoich zakupach.

Zastanawialem sie czy Pionier czy Yamaha (cena podobna).

Po trzech minutach juz wiedzialem co wybrac:)

Sugesie z forum ok', ale odsluchy to podstawa zakupow.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz zalogowany, to stanie sie jasnosc :)

Tak naprawde to wybralem Yamaha.

Sluchalem jednego i drugiego.

Roznica powalila mnie.

Nie wiem jak to sie stalo, ale jak sluchalem Pionier'a to wydawalo mi sie jak by glosniki byly w tym momencie w podle kartonowym ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł

Nie jest tak źle - jak będziesz zmieniał to polecam Yamahę 1300 ,ja żałuję,że nie dodałem pare setek i jej nie kupiłem tylko 730.Pozdrawiam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł

Wczoraj trochę bawiłem się w ustawienia na przedostatnim Bondzie i przyznam ci chyba rację ,że na czystym Dolby Digital dźwięk brzmi bardziej naturalnie - do tej pory oglądałem na Spectrum ,mam do ciebie pytanie jak

masz na Normal DD ustawione opóźnienie - ilość mili sekund bo fabrycznie jest u mnie (Yamaha 730) ustawione na 5 ms.Jeżeli mierzyłeś to od jakiego punktu od głośników przednich - do surrandów ,czy też odległość surrandów do twoich uszu.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem (na podst. instrukcji) w KD dzwiek ma byc w przyblizeniu w ksztalcie kola. Poniewaz mam centralny w jednej linii z przodami obiczylem sobie hipotetycznie w jakiej odleglosci powinien stac centralny. W instrukcji bylo napisane jakie opoznienie przypada na jeden metr odleglosci. W tej chwili nie pamietam jakie to sa wartosci, ale w poniedzialek moge Ci napisac. Jezeli zle cos zrozumielem to daj znac.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o souround to sprawa przedstawia sie nastepujaco. Moj pokoj jest troche waski. Tylnie glosniki mam metr nad glowa na szafach po obydwu str lozka. Tak ze graja sobie b. cicho. Na przeciw leglej scianie centralny z glownymi. Nie jest to super opcja ale inaczej nie da rady. Nie moge sobie pozwolic na oddzielny pokoj do KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł

Chodzi mi o opóźnienie tylnych głośników wobec miejsca odsłuchu słuchacza,ja siedzę w jednej linni z głośnikami tylnymi,które mam na bocznych ścianach ok.50 cm.nad moimi uszami i zastanawiam się czy zmierzyć odległość frontu do tylnych satelit ,czy też zmierzyć odległość tylnych satelit do moich uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja słucham muzykę najczęściej w stereo, choć np moja kobieta bardzo lubi tryb rock koncert (słucha przeważnie polskiej muzyki).

Czasami dość mocno experymentuje i w niektórych rodzajach muzyki bardzo spodobał mi się tryb concert hall, jest taki niesamowity "kościelny" pogłos...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście słucham w trybie stereo, gdyż wydaje mi się że tak jest najlepiej - chociaż wolałbym mieć wzmaka. Czasem gdy w CD znajdzie się klasyka przełączam na tryb Concert Hall.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w trybie Direct Stereo. Wszelkie podrasowania psuja zasade ze siedzimy przed zrodlem dzwieku a nie w jego srodku. Mowie oczywiscie o muzyce na CD. DVD z koncertow wychodza swietnie na DTS i znowu bez zadnych pierdul typu "sala koncertowa" czy "aula". Dlatego m. innymi Denon AVR1803 ma tylko 6 trybow DSP no ale jesli ktos lubi fajerwerki to dla niego jest Yamaha majaca ich ponad 30, albo karta w kompie gdzie mozna sobie zamowic muzyke w kiblu, w rurze czy pod woda?????? Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki najlepiej słuchać w tradycyjnym stereo, ale czasami pozwalam sobie na odrobinę szaleństwa i słucham w b.db w moim procesorze Dpl II, czasami dla zabawy włączam też tryb 5 ch. stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.