Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie kino domowe - pytanie nowicjusza


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prośbę o polecenie taniego zestawu kina domowego (dvd + amplituner + głośniki). Niewielka moc, kompromis między ceną a jakością z naciskiem na cenę. System służyłby tylko do oglądnia filmów - aktualnie dźwięk mam z TV więc co by to nie było, będzie poprawa...

Sprzęt audio już mam, teoretycznie kolumny mógłbym wykorzystać na fronty, ale nie bardzo uśmiecha się mi przepinanie ich ze wzmacniacza stereo do amplitunera i spowrotem. No i głośniki są dość mocne, więc reszta też musiała by być...

 

Zupelnie nie wiem od czego zaczac poszukiwania, chętnie przeczytam Wasze sugestie :)

 

PS. Najchętniej zestaw dvd i amplituner w jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup jakieś tzw. fachowe czasopismo typu AUDIO, HI-FI lub Audio-Video. Są tam rankingi sprzętu min. do kina domowego, gdzie oceny są w miarę rzetelne. Jak coś wybierzesz to pozostaje ci tylko odsłuch i musisz sam ocenić. Wydaje mi się także, że dobre frony w kinie to podstawa, gdybyś kupił małe kolumienki frontowe do kina, to może być np. problem z nagłośnieniem. Trzeba sobie także zadać pytanie, jak często ogląda się filmy na DVD, jeżeli rzadko to może warto się pomęczyć i przełączać kable ze wzmaka do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz złożyć zestaw z tanich (nowych) klocków Yamahy (bardzo dobry stosunek jakość-cena) z kolumnami Eltaxa. Druga propozycja to przed chwilą wymieniona Yamaha lub elektronika Koda z kolckami Koda. Będzie tanio a naprawdę dobrze za tą cenę (około 4 kzł).

 

Życzę powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na calosc moge przeznaczyc gora 2,5 k, ale jesli wyjdzie mniej to tym lepiej, bo traktuję to niejako pobocznie, a gotówkę wolałbym przeznaczyć raczej na sprzęt stereo.

Pokój 22m, raczej zagracony i wielkość kolumn nie jest bez znaczenia...

 

Jeśli są jakieś udane rozwiązania mieszczące się w takim zakresie cenowym, to będę wdzięczny za linki... jeśli nie, to kino domowe zastąpi upgrade CD ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 2500 PLN to max to może wypróbujesz zestaw KODA DRA610 v.2 (DVD i Amplituner w jednym +zestaw satelitek i niewielki sub) za 1999 PLN. Drugą propozycją może być też KODA: Amplituner AV501, DVD638C, zestaw kolumn AV703 z subem SW500 za 2999 PLN. Wybór należy do Ciebie ale najlepszym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym będzie na pewno KODA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mowili KODA w tym przedziale cenowym bedzie raczej nie do pobicia jesli chodzi o sprzet nowy ! Poszukaj jednak na allegro czy innych gieldach, tam ludzie profesjonalnie zajmuja sie sciaganiem i sprzedaza sprzetu po naprawde atrakcyjnych cenach. A zawsze mozesz poskładac sobie zestaw z uzywanych i wtedy 2,5k to juz mozna cos kupic sensownego.

Jednak jak nowe to KODA !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci zaproponuje zestaw wharfedale diamond zestaw 5 glosnikow kosztuje 2000zł u sprzedawcy mozesz smialo wytargowac 400zl zostanie ci wtedy 900zl za taka kwote (troche wiecej ale nieduzo) mozesz kupic amplit. i dvd kody pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem zestaw yamaha za 2700 (ampl. RXV-340 dvd.DVD-S540 glosniki satelitarne NSP-100 mysle ze jest to dobra propozycja. Podaje strone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje... przesłucham kodę i yamahę, obie propozycje są ciekawe. Przyznaję, że koda bardziej mi się podoba, bo amplituner jest malutki. Ale yamaha daje chyba szansę na sensowny upgrade w przyszłości (wymiana głośników). Nie planuję, ale kto wie :)

 

Mam tez pytanie nie do końca w temacie - czytając inny wątek na forum pomyślałem o podłączeniu komputera do amplitunera w celu uzyskania dźwięku 5.1. Mam sb live, karta ma kiepskie analogowe wyjścia na 5 głośników, ale w tym wypadku chyba nie o top chodzi. W sumie nie wiem, jak się to podłącza... chyba można ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie kompa do amplitunera będzie tylko namiastką możliwości jakie dałby Ci zestaw chociażby KODY. Sam kiedyś próbowałem takiego podłączenia ale szybko z niego zrezygnowałem. Jest to rozwiązanie dla ludzi totalnie niewtajemniczonych, którzy muszą mieć kino bo taka jest moda, ale nie mają kaski i kombinują. Kumpel ma Audigy 2 i zestaw komputerowych satelitek z maleńkim subem. On się podnieca ale jak tego posłuchałem to stwierdziłęm, że za tysiąc zeta to nic specjalnego, ale on należy właśnie to tej grupy ludzi o których wspomniałem przed chwilą.

 

Reasumując, skoro masz 2500 i znasz się trochę na rzeczy (jakość dźwięku nie jest Ci obojętna) to nie ma co kombinować z kompem bo to dla amatorów, tylko lecieć po zestaw KODA i zamknąć się w domu na tydzień ze stosem ulubionych filmów.

 

Powodzenia!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę się nie zrozumieliśmy :)

Nie chcę użyć komputera zamiast amplitunera. Nie rozważam też zestawu głośników komputerowych jako podstawy mojego kina domowego.

Zastanawiam się, czy jak już kupię amplituner i głośniki, to czy z jego użyciem da się osiągnąć dźwięk 5.1 w grach. Z sblive to chyba możliwe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś spróbować, gdyż największy problem będzie w prawidłowym połączeniu. Jak podłączysz amplituner do wyjścia line w karcie (kabel jack stereo - chinch) możesz nie uzyskać pełnego efektu. Ale warto spróbować, gdyż nie jestem pewien na 100%. Mam nadzieje, że teraz się zrozumieliśmy :) pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nad tym się zastanawiam... podłączając wyjście line karty do amplitunera otrzymam tylko stereo (karta ma 3 wyjscia - stereo na fronty, stereo na tyly i mono centralny).

W sumie dyskusja czysto akademicka, bo nie wiem, który amplituner wybiorę i jakie będzie miał wejścia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość krzaczek

(Konto usunięte)

Ja mam ampa kenwooda KRF-V4530D w sumie taki bylejaki ale kasy an leprzego nie mam. Mam w kompie jakas najtansza karte muz z wyjsciami 5.1 i podlaczylem sobie kompa do ampa. Jezeli gra obsluguje surround t gra super. Probowalem w AvP Counter-strike i wielu innych i gra super!

 

A co do podlaczenie to musisz sobie kupic albo zrobic przejsciowki z jacka na czincze. W karcie masz 3 wyjscia na jackach (znaczy bedzie wiecej ale najprawdopodobniej bedziesz mial w karcie muz takie smieszne gniazdka do ktorego wsadzasz taki kabelek z gotego potem wychodzia 3 gniazdka... ale moze nie, u mnie akurat tak jest) potem jeden jack to przednie kanaly drugi to tylnie a trzeci to center i sub.

 

Tylko jest taki problem... przynajniej u mnie ze moge podlaczyc tylko komputer albo dvd ;/ no ale cos za cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pelni sie zgadzam z lukasem, a co do dzwieku przez karte to dzwiek dolby digital lub tez dts otrzymasz wylacznie wtedy gdy podlaczysz kompa z amplitunerem kablem cyfrowym takim jakiego uzywa sie do podlaczenia dvd z ampit. inaczej mozesz uzyskac dzwiek stereo ktory yamaha sztucznie rozdzieli na 6 kanałów dla mnie ta druga opcja jest bezsensu (a niewiem czy jakiekolwiek gry maja dzwiek w dd/dts) . Praktycznie jedynym sensownym zastosowaniem podlaczenia kompa do amplit. jest ogladanie filmow (oczywiscie nagranych z dzwiekiem ac-3)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Savant

(Konto usunięte)

Tak się składa że mam podłączoną Yamahę rx-v440 z SB Live. Podłączyłem sprzęt używając gniazd cyfrowych sppdif (z tego powodu dvd musiałem przełączyć na optyczne, niestety Yamaha ta ma tylko jedno optyczne i jedno sppdif), więc sprzęt hula jak się patrzy. Używam tego do oglądania fimów w Divix, dostępny DD, trochę słucham muzyki w DTS. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabłądziłem i zacząłem dyskutować na dziale stereo, ale już trafiłem gdzie trzeba. Jak tam pisałem, chciałbym wiedzieć jaki sprzęt (wzmacniacz wielokanałowy), spełnia jeden konieczniy warunek: minimalne (wręcz niesłyszalne szumy), gdy nie ma sygnału na wejściu. Nie mogę sobie wytłumaczyć dlaczego wszyscy o tym nie mówią jeżeli mówią o wzmacniaczach (jedyna odpowiedź, że wszystkie wzmacniacze oprócz tych z zestawów komputerowych nie mają tego problemu).

Moi znajomi mają prawie tylko zestawy komputerowe (i ja też), tylko u jednego słuchałem nie-komputerowego, ale za któtko by coś konkrestnego stwierdzić. Był to wzmacniacz wielokanałowy ( albo amplituner) pioneera i nie słyszałem żadnych szumów (wartość około 1 tys. zl).

Mój (raczej ex-mój) creative dtt 3500 (jest to zestaw komputerowy 5.1 powyżej 1 tys.) najchętniej wcisnął bym gościom z creativa w dupę. Chwalą go jak cholera, a szumi (gdy dxwięk nie gra), jak woda w klozecie. Trochę jestem zdesperowany bo nie wiem czy za kasę do 1,5 tys. (max 2 tys.) jest dla mnie ratunek (chodzi mi tylko o wzmacniacz). Więcej ani mi się śni wydawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2000 zł smiało mozesz kupic dobrej klasy amplituner, jezeli zalezy ci na jak najnizszym poziomie szumow to odrazu musisz skreslic yamahe i sony (przynajmniej w tym przedziale cenowym) ja bym polecil ci cos z oferty:

- onkyo np. tx-sr501 kosztuje 2200 ale kazdy szanujacy sklep te 2-3 stowki ci opusci sam mam tx-sr600 i zapewniam cie ze zadnych slyszalnych szumow niema

-denon av1603 tak jak wyzej

-harman / kardon AVR 1550 to samo

ale tak naprawde kazdy amplituner za ok.2000zl bedzie mial niewspulmiernie slabo slyszalne szumy do glosnikow komputerowych (ale mam nadzieje ze jest to dla ciebie oczywiste).I musze tu glosno powiedziec PRAWDZIWE KINO DOMOWE NA SPRZECIE KOMPUTEROWYM NIEISTNIEJE JEST TO FAKT NIEZAPRZECZALNY!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o soniaku i dzięki tej wypowiedzi już nie myślę. Rzeczywiście większość ceny to marka, a nie jakość. Dlatego inni (pewnie nie gorsi w dziedzinie audio) za tą samą cenę dają lepsze produkty, bo nie są tak popularni i wiedzą, że klienta mogą jedynie zdobyć faktami a nie sloganami.

Ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o zawodowe, czy nawet hobbistyczne audio i nikt z moich znajomych nie posiada wymienionych amplitunerów, więc będę musiał pochodzić po sklepach i posłuchać. Tylko nie wiem czy je znajde . Jestem ze Szczecina i za wiele to tu sklepów nie ma. Owszem jest parę, ale małych i pewnie mają dwa amplitunery (do KD) na krzyż.

W każdym razie dzięki, porozglam się.

 

Ave audiomaniacy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy firmy takie jak denon harman czy onkyo sa malo znane w swiecie audio bym sie powaznie zastanowil. Napewno ciesza sie znacznie lepsza opinia niz wyzej wspomniane sony ktore rzeczywiscie jedzie na opini z ostatnich 10 lat i robi badziewie a do tego drozsze, niewiem czemu w polsce jak ktos chce kupic sprzet audio to uwaza ze sony jest w tej dziedzinie niedoscignionym wzorem, moim zdaniem ta firma stoi raczej na szarym koncu w dziedzinie kina domowego no moze poza dvd, cd w koncu to oni wypromowali sacd (chwala im za to) jednak zarowno kolumny jak i amplitunery radzilbym omijac z daleka!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło, że poza światem audio (czyli zwykłych szaraczków jak ja) te firmy są raczej mało znane. Ja sam gdyby nie to wdzięczne forum myślałbym, że nalepszym wyborem jest chociażby sony (czasami jednak jest dobrym wyborem, bo naczej by naprawdę nikt ich nie brał pod uwagę- jak słusznie powiedziałeś "jesko"). Zaś sama logika, do korzystania z której nie trzeba być znawcą, podpowiada, że kupując znany sprzęt płaci się krocie za markę, ponieważ po prostu jest znany i basta (jakieś zaufanie jest). a że pozory mylą to chyba niejeden się przekonał. Dlatego chwała forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło nam ze oswiecona została jeszcze jedna dusza...

a tak pozatym to ogrom społeczenstwa naprawde traktuje ONKYO DENONA jako top HiEnd :) Sony czy Philips to juz rewelacja....a przeciez od 91r mozna sie samemu przekonac ze to tylko te jasniejsze gwiazdy ale jest 100x wiecej innych i fajnych sprzetow....to chyba jakas wrodzona mentalnosc po Peweksie ktora wbiła sie Polakom do głowy "Technics, Sony-the best" i kropka.

Szkoda bo jak widze te wieze naładowane swiatełkami, albo amplitunery z wieksza iloscia migajacego badziewia (aiwa) niz star trek to mi sie zal robi ze jak zrobia promocje i spuszcza z ceny 10% to cały asortyment zostanie w jeden wyprzedany....ale jestesmy ciemni....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak sam kilka lat temu nic poza sony niewidzialem. Oczywiscie slyszalem o takich firmach jak marantz (ktore uwazalem za absolutne hi-end), onkyo, yamaha, ale uwazalem ze sony dzieki "wspanialej" technice ktora montuje do swojego sprzetu jest poprostu najlepszy. I niestety kupilem kilka sprzetow tej firmy, szybko sie przekonalem ze to wszystko pic na wode. A juz zostawiajac sprawy techniczne to sony niezaleznie od tego czy to walkman (mam 2 najwyzsze modele z ich oferty) czy wieza, wszystko notorycznie sie psuje a serwis jest na tyle beszczelny ze,np. gdy zepsul mi sie walkman powiedziano mi ze powodem uszkodzenia jest piasek ktory dostal sie do mechanizmu (dziwne ze trzymany byl wylacznie w pokrowcu), kolumny od wiezy oddalem dwukrotnie do naprawy serwis za kazdym razem twierdzil ze kolumna gra poprawnie (tyle ze przy odtwarzaniu basu co chwila czuc jakis nieprzyjemny pomruk ktory w drugiej kolumnie nie wystepuje drodzy serwisanci). Ale naszczescie przejrzalem na oczy i nigdy juz na oferte sony nie spojrze. A tak wogole to co to za firma ktora odstrasza swoich klientow. Ale poniewaz sony wypuscilo na nasz rynek bardzo dobrze zrobiona reklame kina domowego pewnie polowa kupujacych kino zwroci uwage najpierw na to badziewie. Mowie wiec glosno SONY PRECZ (chyba ze chodzi o modele z przed 10 lat wtedy warto sie zastanowic) o innych firmach z tego przedzialu cenowego sie niewypowiadam bo ich nieznam?!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DL

(Konto usunięte)

Jesli chodzi o amplitunery to mozna kupowac w ciemno Denona, Yamahe, ONkyo czy Harman Kardona. Jak ktos ma wiecej pieniedzy to Rotela lub Nad'a. Nie kupowac: Technics, Sony, JVC, Sanyo, Aiwa itp. NIe kupowac tzw: "Home theatre in a box" ze wzgledu na parszywe glosniki. Kupowac wszystko osobno i najwiecej pieniedzy wydac na:1 glosniki, 2 amplituner. Dopiero wtedy bedzie szansa ze zarowno kino jak i muzyka bedzie z nadprzecietna jakoscia. Jak nie ma pieniedzy na wszystko poczekac, odlozyc i kupic na raty - nigdy w pospiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.