Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Marantza


Gość Mariola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast lać kasę w marantza lepiej kupić wtej cenie coś z drugiej ręki. PM8000 to około 2700 , a to już poważna kwota.Thul, primare electrocompaniet jest co wybierać , a te japońszczyznę lpiej omiń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola, jaki masz już sprzęt?? (CD i kolumny)?? jak duży pokój?? czego słuchasz?? co lubisz w brzmieniu??

po wypełnieniu tej "ankiety" łatwiej będzie nam Ci pomóc

nareszcie dziewczyna w tym gronie! witamy !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola

(Konto usunięte)

Mam bardzo stary sprzęt, o którym nie ma co pisać. Mam jednak zamiar kupić niedługo wszystko. Moim pierwotnym typem był Marantz (seria Range) z B&W 603S3. Ale oststnio posłuchałam paru innych rzeczy (NAD, ARCAM, EXPOSURE, THULE, ROTEL) i .... Myślałam o ARCAMIE (65 i 72+) z MA Silver 5 lub 8. Ale po pierwszym razie Thule wydało mi się najlepsze. Niestety nie ma on (IA60) wyjścia na słuchawki i we gramofonowego). Dlatego dalej się waham i szukam pomocy. Pokój około 22 mkw 4x5.5, średnio zagracony z nieregularnym sufitem (poddasze, skosy w różnych kierunkach, załamania). Budżet to około 8-9 tys (ale chciałabym też w tym tuner).

Pozdrawiam. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marioli.Jeśli masz pomieszczenie do ok. 20 m2, i w miare skuteczne kolumny, to posłuchaj, proszę, gdzieś wzmacniacza firmy Creek. Model 4330 można już kupić w ok. 1200PLN. Ja miałem kiedyś ten wzmacniacz i po przesłuchaniu wielu innych tylko lampa mogła go godnie zastąpić (oczywiście w pewnym przedziale cenowym) i zastąpiła. W tej cenie z pewnością nie znajdziesz nic lepszego, grającego bardziej naturalnie, bez podbić, neutralnie i z tak znakomitą stereofonią.Jeśli chodzi o Marantza to robi dobry sprzęt ale ten znacznie droższy. Koniecznie kieruj się własnym gustem i słuchem. Pośpiech również nie jest dobry. Serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 możliwości - ku[pić sprzęt nowy, lub używany

ta druga możluiwość pozwoli na zakup lepszego sprzętu, ale nie każdy dopuszcza możliwość zakupu z drugiwej reki i woli sprzęt nowy

Seria Range marantza + seria 600 B&W da dzwięk szybki i dynamiczny, ale dość suchy i twardy

Jeśli C to odpowiada, to pozostaje tylko dobrać komponenty (np. CD6000 OSE, PM7000, B&W 603S3)

Inna możliwość to sprawdzony duet NADa -C541i +C350 (razem ok 4-4,4 tys zł, zależnie od sklepu - niektóre mają taniej), kolumny np. ESA Vivace (2,5 tys), Ostinato 2000 (3 tys), wspomniane przez Ciebie Monitor Audio z serii Silver też będą pasować, a B&W seria 600S3 z NADem zagraja wg mnie bardziej plastycznie niż z Marantzem, a na pewno nie mniej dynamicznie

w kwestii kabelków - przejrzyj nasze forum, jest wiele porad i opisów na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie. Nie znałem Twego ostatniego postu.Jesli jest tak jak piszesz to warto zastanowić się nad wzmacniaczem lampowym. Oczywiście tylko wtedy jeśli nie interesuje Cię np. wyłącznie kino domowe. Mając do dypozycji kwotę o której piszesz- tylko na wzmacniacz - jest w czym wybierać. Powodzenia !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

co do wyjsci suchawkowych i gramofonowych, to chyba nie ma sie co przejmowac ich brakiem. Zwykle lepsze rezultaty brzmieniowe uzyskuje sie z dedykowanym sprzetem, w postaci zewnetrznych wzmacniaczy. Generalnie cala seria X Musical Fidelity nadaje sie do polecenia (nie pamietam czy robia preamp gramofonowy, ale sluchawkowy na pewno, i to dobry). Poza tym zawsze pozostaja male klocki Creeka, oraz polskie produkty - wzmacniacze sluchawkowe QAudio, Sound Project lub Scorpion. Tani (caly czas poruszam sie w zakresie cen okolo 1000 PLN) i podobno znakomity preamp gramofonowy oferuje rowniez Pro-ject (nowa wersja), jeszcze tanszy ma NAD, a zawsze mozna cos zrobic na zamowienie. Ja mam np. takiego z QAudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość hiena

(Konto usunięte)

Przestrzegam przed Creekiem 4430, to faktycznie dźwięk lampowy, przyjemny, muzykalny, ale zero dynamiki, zero basu i bardzo bardzo, cichutko gra gdy połączysz go z kolumnami nawet o skuteczności 89db, w żadnym wypadku nie nadaje się do rocka, utwory akustyczne,muzyka wokalna-owszem jest to trafny wybór;rock,metal,pop-szukaj zupełnie gdzie indziej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.