Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz


gLiNa

Rekomendowane odpowiedzi

Dooooobra ja swoje ty swoje........ czasem mnie irytojesz,ale tym razem zostawiam to ocenie praktykow ktorzy zrobili duzo klockow.Zrob za 3500 ZL wzmak lepszy,albo jestes swietny w te klocki albo sie osmieszasz i wez pod uwage ze ja juz sporo roznych segmencikow robilem,a ty jak narazie 1 fotke dales i duzo krzyczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo ciekawie czyta się wasze pojedynki igod kontra reszta

Z waszych wypowiedzi można wnioskować że igod potrafi podać konkretne dane dotyczące swoich konstrukcji (a nawet więcej potrafi je zmierzyc) a wsze kryteria to ile dana konstrukcja kosztuje ( im więcej tym lepsza)

a na pytania o parametry odsyłacie na inną stronkę .NIE MA DWÓCH IDENTYCZNYCH URZĄDZEN O IDENTYCZNYCH PARAMETRACH.Odsłuch też nie jest miarodajny ( zależy od wielu czynników ,kolumny, kable ,pow pokoju,i setki innych). Może zacznijcie operowac konkretnymi parametrami (zmierzonymi)

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda nie wypowiadam się często na forum a wręcz wcale więc ciężko mówić w tym wypadku o autorytatywnej opinii ale jestem jego codziennym gościem i czytam prawie wszystkie wątki.... Cóż ... ciężko w tym wypadku nie przyznać odrobiny racji kameleonowi i jego powyższej wypowiedzi....

Szczególnie ciekawie wyglądają dyskusje igoda i darula..... oczywiście nie ujmuje żadnemu z Was wiedzy i praktyki...niemniej jednak w każdym wątku gdzie dochodzi do polemiki między Wami po kilku postach temat schodzi zupełnie na manowce i zaczynacie "przeskakiwać" się udowadnianiem swoich tez bądź przytaczaniemcoraz to "cięższych" argumentów. W zasadzie może to i dobrze bo właśnie z dyskusji powstają najlepsze rozwiązania byle tylko dyskusja nie prowadziła do odejścia od tematu a zajęcia się bardziej udowodnieniem swojej racji niż meritum sprawy. W Waszym akurat przypadku ciężko mówić o płaszczyźnie porozumienia bo prezentujecie bardzo rozbieżne podejścia (heh chociaż w którymś wątku o mało co nie doszło do wypicia wspólnego browarka :-) ale może by tak przenieść waśnie i subiektywne odczucia na "BOCZNICE" a prezentować na DIY tylko to czym ten dział ma się zajmować.... myślę że będzie to z korzyścią dla wszystkich - zwłaszcza tych którzy sporadycznie zaglądają na forum, a potem formułują opinie typu " to forum to bagno" bo i takie się zdażały. Większości z Nas to już nie razi bo stali bywalcy dawno już przywykli do "Mortal Kombat Darkul v's Igod" ale nowych userów może to zrażać ....

 

Ehhh rozpisałem się ... może to ta pogoda.... niemniej jednak pozdrawiam wszystkich :-)

 

PS. Popatrzcie na wątek o wzmacniaczu zaproponowanym przez Darkula.... nie ma kłótni, temat się rozwija, są nowe pomysły I PRZECIEŻ O TO NAM CHODZI... a swoją drogą to sam ten wzmacniacz popełniłem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pojedynkow niechce i lubie polemizowac.

Jezeli komus doradzam to tlumacze dlaczego i po co.

Uzasadniam to z mojej praktyki,wiec dziele sie doswiadczeniem za darmo.Zawsze mowie ze elektronika to nie szarlatanerja.Czesto powoluje sie na autorytety bo nie jestem wszystko wiedzacy a przedlozenie slangu elektronicznego na jezyk ogolnie zrozumiany nie jest proste.Czasem dochodze do wniosku ze niema sensu polemizowac z kims kto ograniczyl sie do powielania czyis konstrukcji badz danego typu technologji np.tylko na lampach lub tylko na tranzystorach badz scalakach.By sie wypowiadac trzeba wszystkiego sprobowac.

Co do zabudowy preampow bez watpienia nalezy uznac ze najbardziej wszechstronnymi sa scalaki.

Co raz to lepsze i pozwalajace budowe w postaci prostoty.

Jak do tej pory zrobilem okolo 250 moze 300 roznych segmentow stad byc moze ton mych wpisow co niektorym forumowiczom wydaje sie byc zarozumialy.Nie mam sie czego wstydzic no moze tylko mojej pisowni za co polonistow prosze o wyrozumialosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

miałem przyjemność gościnnie u Cortazara posłuchania powyższego Alepha P 1.0 i Gainclon'a Bartka1, razem wpięte były również imponujące kable głośnikowe jego autorstwa i nie tylko to fantastycznie grało, ale i wyglądało w zespół z Guardianami, nie mogę porównać ich z poprzednimi kablami (a był to zacny model Tary Labs), według zapewnień Cortazara te Bartka1 okazały się lepsze

 

łączenie p2p podzespołów w tym stylu zasługuje na uznanie, szkoda taką strukturę zamykać w obudowie, bo cieszy oczy i uszy :)

 

do samego pre widziałem zamiennie podłączone kondensatory olejowe, duże puszki, według zapewnień autora jest to modyfikacja która jeszcze poprawia brzmienie, był to roboczy model, szkoda, że nigdzie nie ma zdjęć tego gain Bartka, też wygląda interesująco, wykonany podobnie do przedwzmacniacza

 

miałem okazję posłuchać Guardianów parę miesięcy temu w towarzystwie creek 5350 i cec tl 51 z, oraz własnej lampy, źródło zostało, ale tamto brzmienie poszło w zapomnienie i po tak długim czasie można zauważyć wielką różnicę w klasie tych zestawień, pomimo imponującej przejrzystości pogłębił się dźwięk w całym zakresie, nabrał masy, stał się bardzo naturalny i wypełniony do "ostatniego tchnienia"

 

dziękuję za gościnę i zgodę na umieszczenie prywatnych wrażeń na forum

życzę, żeby finalna wersja która jest w trakcie montażu zagrała jeszcze lepiej

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.