Skocz do zawartości
IGNORED

CZY DVD MOZE POPRAWIC JAKOSC DZWIEKU


DeDe

Rekomendowane odpowiedzi

TO ZNACZY NP. MAJĄC AMPLITUNER BUDŻETOWY SONY I KUPUJĄC NP. DVD DANON ALBO ONKYO MOŻNA POPRAWIC JESZCZE JAKOŚĆ DZWIEKU DODATKOWO CZY TO TYLKO ZALEŻY OD AMPLITUNERA ? ZDAJE SOBIE SPRAWE ŻE KOLOSALNE ZNACZENIE MAJA TEZ GŁOŚNIKI. aLE CHCIAŁEM PORUSZYC WLASNIE TA KWESTIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek2

(Konto usunięte)

Największe znaczenie ma wzmak i kolumny, dvd nie poprawi Ci jakości dźwięku, tzn. jest duże prawdopodobieństwo że dvd dobrej firmy będzie grało lepiej niż dvd sprzedawane po 250zł, ale i tak będzie grało dużo gorzej niż tanie cd. Dvd z założenia ma odtwarzać i dźwięk i obraz, a wiesz jak to się mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do d... .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jackiem do odtwarzania płyt CD tylko odtwarzacze CD,ostatnio zakupiłem CD Sony CDp XB 720 i naprawdę jest różnica w jakości dźwięku stereo ,do tej pory płyt CD słuchałem na DVD -Yamaha 510 ale się nawróciłem i przeżyłem szok!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koledzy przesadzają, chociaż nie do końca, dobrej kalsy DVD zwłaszcza posiadające standard DVD-Audio lub/i SACD np. Denon, HK itd. gra nie gorzej niż CD, natomiast nieco, ale nie tak wiele gorzej niż bardzo bardzo wysokiej "i drogiej" klasy CD cytowanych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1 wspaniale ci to wytłumaczył............:)!!!

A tak na poważnie to do słuchania muzyki tylko cd, no chyba że chcesz słuchac koncertów na dvd lub płyt sacd, dvd-audio. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą dvd, bądz chcesz kupić odrazu lepszy model niemając przy tym podobnej klasy wzmacniacza i kolumn, to różnica w dżwięku będzie znikoma ( albo wogóle jej nie będzie) . Praktycznie jedynym plusem kupna lepszego klasowo dvd niż reszta sprzętu jest możliwość odtważania dodatkowych muzycznych formatów wielokanałowych (dvd-audio, sacd), ale co z tego skoro zarówno kolumny jak i amplituner niebędą do ww formatów przystosowane???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANON(E) to jogurt...:) Na powaznie, zgadzam sie z przedmowcami. Najwazniejsze sa glosniki i amplituner - na tym nie nalezy oszczedzac. Kupilem AVR1803 ( z ktorego jestem bardzo zadowolony). Najpierw podlaczylem bardzo stare i budzetowe CD firmy Nikko!!! Gralo. Po podlaczeniu DVD gra duzo lepiej ale wiem ze po podlaczeniu CD zagra jeszcze lepiej ( mowie o stereo). Ale nie bedzie cudow. Zagra tak jak amplituner i glosniki pozwola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiają się sensowne wypowiedzi- oczywiscie że DVD ma o klasę lepszy dźwięk od starego CD ale przy odtwarzaniu płyt gęstych, a tych coraz więcej. Do takich płyt te odtwarzacze sa pomyslane od początku, tylko że z pewnych powodów z początku pojawiły sie odtwarzacze tylko DVDVideo i tych lepiej nie kupowac bo dxwiek maja kiepski. Obecnie Gęste odtwarzacze są duzo tańsze od Cd więc tanim kosztem można stac sie posiadaczem sprzetu audiofilskiego, który dodatkowo wyswietli film itp. Oczywiście wzorem jest tu Panasonic, ale i kilka innych firm ma w ofercie nieźle brzmiące klocki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym przez szacunek dla jesko powiedzieć, że każdy sprzęt jest dobry pod warunkiem, że jest to Onkyo ...:)!!! A tak poważnie zgodze się bezwzglęgnie że Panasonic czy Sony nie są tu wzorami i twierdzę ponownie: dobrej kalsy DVD (HK,Denon,Yamaha i Onkyo - to specjalnie dla jesko itd.) zwłaszcza posiadające standard DVD-Audio lub/i SACD gra nie gorzej niż CD przeciętnej klasy, natomiast nieco, ale nie tak wiele gorzej niż bardzo bardzo wysokiej "i drogiej" klasy CD w/w firm. Oczywiście porównując tradycyjne CD i DVD nie rozpatruje tutaj jaki powinien być amplituner itd. oczywiście powinien być jak najlepszej klasy - jesko napewno doradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tych "wzorów" - odtwarzacze DVD Yamahy to albo Philipsy (pięćsetki) albo Panasonic (830). Jeśli chodzi o wyśmiewanie Panasonica to chyba nie na miejscu, gdyż firma ta robi odtwarzacze DVD, które charakteryzują się raczej b.wysoką jakością obrazu - a w końcu DVD nie służy głównie do słuchania muzyki, lecz również ma dawać obraz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę. Mam w domu 6-cio letni cd sony 20es i nowe dvd panasonica s75. Jeśli chodzi o dżwięk to jest to przepaść. Panasonic pomimo upsamplingu oraz najnowszych kości nawet nie zbliża się do sonki.Panasonić ma nawet nie najgorsze podzespoły w środku, ale i tak to nic nie da jak za częscią cyfrową jest taka sobie analogowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obraz to DVD ,jezeli CD w stereo to tylko odtwarzacze CD,do tej pory słuchałem CD na DVD Yamaha 510 ale dokonałem zakupu CD Sony CDP XB 720 QS i różnica jest w jakości dźwięku z lyt cd zasadnicza na + dla CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potr1 nie wiem czy mam się śmiać czy płakać??? Czy ja kiedykolwiek powiedziałem że onkyo jest najlepsze na świecie? wcale tak nie myśle, uważam że niektóre ich produkty są lepsze inne gorsze, a te lepsze oczywiście zachwalam. Gdybym mógł cię prosić skończ już z tym "kąsaniem", przecież to jest żałosne.

 

ps.

Ale mimo wszystko ciesze się że dzięki mnie zwróciłeś uwage na Onkyo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.