Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego Film w kinie ma kiepski dżwięk


ASURA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem jakiś czas temu na filmie Pachnidło (Perfume) w największej sali Cinema City w Galerii Kazimierz w Krakowie i dżwięk delikatnie mówiac był fatalny wręcz żenujący jakieś kiepskie instrumenty tam grały z głośników. Posłuchałem muzyki z tego filmu na CD i wszystko jest tam na najlepszym poziomie płyta bardzo miła dla ucha.

 

Co jest grane faktycznie już koniec sal kinowych ?

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w kinach najbardziej denerwuje ustawiony poziom głośności ścieżek dzwiękowych...

Ja jeżdzę głównie do Kinepolis i Multikina... Bo najbliżej :)

O ile w Kinepolis jest wszystko OK, natomiast w Multikinach poziom głośności tak doj*b*ą że trzeba słuchać przez korki do uszu... Jest tak głośno że momentami nie można wytrzymać... No chyba że ktoś jest już przygłuchawy to wtedy mu wszystko jedno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czego Wy wymagacie?? Przecież po to jest kino - ma być głośno i z efektami!

Szczególnie efektowne muszą być eksplozje - w pierwszych minutach filmu kilkakrotnie muszą sypnąć nam w twarz popcornem kolesia siedzącego dwa rzędy przed nami; no i z każdej strony ma dobiegać świst kul lub salw z dział laserowych, nawet w romansidłach typu "Rozważana i romantyczna". A jak nie świszczą akurat kule, to muszą za głową jeździć samochody, jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu. Bas? Nieeee kochani... to musi być "bass" od którego pęka guma w majtkach z H&M, a nie tylko bębenki w uszach... Nie wspomnę o głównej atrakcji przed seansem - półgodzinnym maratonie reklam, które do twardego rzygu znamy już z TV.

- Aż się chce wyjść... z kina! - jak mówił inż. Mamoń.

Jeśli chcecie dobrego dźwięku, trzeba iść do filharmonii... albo na koncert fortepianowy do Łazienek ;-)

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badyl, 20 Mar 2007, 15:12

 

>Moim zdaniem dzwięk nie jest zły natomiast obraz jest fatalny.

 

To fakt. Wzrok mam dobry i to co widzę w większości kin na ekranie to jakaś farsa (brak ostrości).

W Kinepolis, w Poznaniu, akurat dźwięk jest zwykle OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skopane kopie-Gutek dał plamę i to nie poraz pierwszy. Kurcze idąc do kina na film czy ja muszę póżniej oglądać pirata żeby usłuszeć i zobaczyć lepiej-Panowie weście się do roboty bo wam do kina nikt nie przyjdzie ! W Krakowie obraz był piękny, za to instrumenty brzmiały jak z jakiegoś średniej jakości radyjka, trochę przesadziłem ale nijak miały się do Muzyki wydanej na CD której póżniej słuchałemi to było druzgoczące i słyszalne.Zawsze myślałem że dobre głośniki do dodatkowych kanałów w kinie są znacznie lepsze niż przeciętniak ma w domu i powinno być OK a tu dupiana kopia i po sprzęcie

pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Kiedyś byłem w Gdańskim Kameralnym (Neptun) na filmie Controll i tam był dźwięk pierwsza klasa,

mała sala może łatwiej nagłośnić.

Tak samo (mała sala) w Żaku na "Boso ale na rowerach".

 

Może to dlatego że tam wiedzą co grać, bo na pewno Incepcja bez kompresji w tych kinach buczała by koszmarnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.