Skocz do zawartości
IGNORED

copperhead


patefon

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie uswiadomilem sobie ze od roku mam audioquesta copperheada i nawe nie zadalem sobie trudu sprawdzic czy ten kabelek jest

jednokierunkowy czy nie

pewnie jak wroce do chaty sprawdze o ile nie zapomne i wtedy sprawa przycichnie na kolejny rok

wie ktos czy powinien byc jedno czy dwukierunkowy?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kabel o budowie zbliżonej do koncentrycznego - antenowego, z tym, że zamiast oplotu jest folia z pojedyńczym drutem. Kierunek podłączenia powinien nie mieć znaczenia. Różnice wynikające z kierunku wyciągania metalu nie powinny byc słyszalne, a zdecydowanie nie w tej klasie cenowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale kiedyś próbowałem zrobić coś takiego w tunerze znajomego... Zanikał dzwięk w jednym kanale, przypuszczałem, że to pewnie zły styk "masy" i owszem - zwarcie doprowadzeń do zewnętrznych styków gniazd _wewnątrz_ tunera zadziałało, natomiast przy próbie połączenia kołnierzy CINCHow od zewnątrz - sygnał się nie pojawił... Próbowałem znaleźć jakieś wytłumaczenie (to, że prąd płynie po wierzchu - p. klatka Faradaya - raczej tu nie ma zastosowania) ale nadal nie wiem dlaczego tak się działo???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem takie połączenie Copperheadem, że masa szła tylko jednym kablem, a w drugim był ekran połączony z masa z jednego końca i nie było ciekawie. Dźwiek się robi silniejszy jakby Amplifonowi watów przybyło, ale mniej jest precyzji i kultury - wszystko idzie w kierunku bomboxa. Wg mnie nie warto, ale w innym zestawie kto wie. Zjawisko jest rozpoznawalne na pierwszy rzut ucha - są wyraźne różnice. Ciekawy jestem waszych spostrzeżeń jakby ktoś się zdecydował spróbować tego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.