Skocz do zawartości
IGNORED

Koncert Steve Hackett`a


Gość antosiek

Rekomendowane odpowiedzi

-> Vampiros -

uczysz już 25 lat, czy jesteś nauczycielem i masz 25 lat ? :)

zajrzałem w "o mnie" i nie jest to dla mnie do końca jasne

no bo jeśli masz faktycznie 25 lat, co jest bardziej logiczne i prawdopodobne, no to chłopie, bój się Boga! takiego dziadka Kaczkowskeigo słuchać ;-)

 

Teraz będzie też do antośka -

cały problem polega panowie na tym, że nie ma alternatywy wobec trójki.

Kiedyś ambitna i "krzewiąca" była radiostacja, ale z takim zasięgiem to co oni mogli ... A teraz zrobili z tego radia szmelc o profilu hip-hopowo-klabingowym, żeby reklamodawcy mieli jasny target (szerokie gacie, czapki z daszkiem, modne gadżety i telefony oraz spidujące napoje w puszkach jest gdzie reklamować) Cóż, takie czasy - cenzurę komunistów dawało radę robić w ch***, cenzurę "kapitału" już trudniej...

Ostało się Radio jazz, ale to też chyba nie jest stacja o dużym zasięgu (ja mam w cyfrze+ i słucham go w sumie baaaardzo rzadko, ciekawszą muzykę mam na płytach :-)

W takiej sytuacji trójkę można uznać w pewnym sensie za odpowiednik "gazety wyborczej".

Jest to główna stacja radiowa o masowym zasięgu, starająca się trzymać pewien poziom, o takiej sile opiniotwórczej w kwestiach muzycznych (tak jak wyborcza ma we wszystkich kwestiach :)

 

I tu pojawia się właśnie problem. Wieloletni filar tej stacji i muzyczny guru wielu Polakow, tj. Kaczkowski wydaje się mi człowiekiem muzycznie niereformowalnym - to gość, którego gust zatrzymał się na poziomie sprzed ćwierćwiecza. (Zresztą dokładnie to samo można powiedzić o wąsatym wieśniaku Niedźwieckim).

 

A drugim i poważniejszym problemem jest kwestia jaki to jest gust.

Może się mylę (bo z racji, że nie przepadam za Kaczorem, to go za dużo nie słuchałem :) ale ten Pan jawi mi się głównym piewcą nadętego prog-rocka i tzw. pinkflojdyzmu. A jest to coś, za czym łagodnie mówiąc nie przepadam w muzyce.

Zresztą temat pinkfloydyzmu już nie raz roztrząsałem na tym forum, nie chcę sie powtarzać i znów zanudzać czy budzić kolejne kontrowersje.

Jak ktoś się nie załapał na moje przydługie i pożałowania godne wypociny z wątku 929 (o ile dobrze pamiętam) to skrótowo całą sprawę ująłem w opisie pierwszej (i jak dla mnie ostatniej :) płyty Pink Floyd w dziale "opinie".

 

Na dodatek styl prowadzenia audycji pana Kaczkowskiego jest równie pretensjonalny i egzaltowany jak muzyka którą promuje.

Ale w sumie OK, niechby sobie był taki Kaczor i niechby sobie puszczał taką muzykę, skoro ją lubi, ale w sytuacji, gdy w zasadzie stał się papieżem polskiego radiowego dziennikarstwa muzycznego no to skutki widzimy

(chociażby status Pink Floyd w Polsce - dla ludzi w średnim wieku interesujących się muzyką to niemal bogowie)

 

Po drodze był jeszcze śp. arcybiskup Beksiński od cierpienia duszy, promujący równie pretensjonalną muzykę, tyle że w nieznośnie koturnowych klimatach (jakby nie było jeden ze sprawców kultowości 4AD w naszym kraju). Chociaż akurat tego gościa cenię za co innego - tłumaczenia Pythonów :)

 

 

Co do moich ulubionych audycji radiowych temat mamy z głowy - nie ma takich.

Ulubieni wykonawcy, hmmm... ulubionych wykonawców to ja miałem jak byłem w liceum ;-)

Ale niech wam będzie - spróbuję paru wymienić, choć nie zawsze są to wykonawcy ;)

kolejność przypadkowa:

Shellac, Sonic Youth, Autechre, The Vandermark 5, The Clash, Dave Douglas, Coil, Einsturzende Neubauten, Velvet Underground, Can, Squarepusher, The Smiths, Fennesz, Steve Reich, Ramones, Bela Bartok, Public Enemy, Fugazi, Dead Kennedys, Annie Gosfield, Flanger, Matthew Herbert, John Zorn, Jane's Addiction, Mr. Bungle, Jesus Lizard, Kaliber 44, Matmos, Missy Elliott, Big Black, Bjork, Tomasz Stańko, Sainkho Namtchylak, Third Eye Foundation, New Model Army, Frank Zappa, Mouse On Mars, Meredith Monk, Laurie Anderson, OutKast, Pixies, Ellery Eskelin, Kronos Quartet, Jim O'Rourke, Gastr Del Sol, Uri Caine, Arvo Part, Dezerter, Armia, Ewa Braun, Mordy, Ścianka, Blonde Redhead, Chicago Underground Duo, Chicks On Speed, Boney M., Igor Stravinsky, Beck, Iva Bittova, Fred Frith, RHCP, RATM, QOTSA, The Residents, Anthony Braxton, Tortoise, Tom Waits, Morphine, To Rococo Rot, Voo Voo, Aphex Twin, Volapuk, Amon Tobin, Add N To (X)

uff, wystarczy... chyba najważniejszych nie pominąłem ;-)

niektórych znam na wylot, niektórych zaczynam dopiero poznawać...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTomie.. I ppoco te spory? Chyba jednak wszystko obija sie o gusta i guśćki.. Jak ktoś lubi flojdów to niech sobie ich lubi do śmierci.. (ja tam nie rozumiem zachwytu nad tym zespołem.. aczkolwiek lubie kilka piosenek) Pamiętam czasy (mimo mlodego wieku) kiedy, wtedy Program III w swojej ramówce miał programy przedstawiając artystów z Twojej listy.. TrUjki już nie słucham bo nie ma po co.. Ja tam sobie lubie nadęty progrock ale nie każdy. The Clash też lubie i Armię i sporą część tego co wymieniłeś. Tylko poco się tak od razu czepiać innowierców, niech sobie każdy w zaciszu swego domku słucha czego chce. I co mi się tu będzie ktoś wtrącał, że jestem bee bo lubie takiego powiedzmy Hackett'a. Nie sądzę aby Kaczor czy śp. Beksiński odpowiadali za polskie gusta muzyczne.. Nie sądze by ktokolwiek za nie odpowiadał. Już tak się te gusta rozkładają i nikt tego nie zmieni. Trójka może i była kiedys opiniotwórcza, ale chyba każdy kto jej słuchał swój łeb ma i nie dał sobie wmówić, że jak Niedźwiedż słucha smoothjazzu to ja teraz tez musze. A jeśli nawet to nie mówmy o kształtowaniu gustów tylko o zwykłym konformiźmie coponiektórych. tak czy owak TrUjka is over a Ci co w niej zostali pomału zjadają swój ogon.. Moje radio rdzewieje i mogę tanio sprzedać:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat dysputy określony jest dość jasno załączam moje spojrzenie na koncert Hacketta

[obrazekLUKASZ-52395_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory?

ja się nie czepiam (no... może trochę się jednak czepiam :)

mnie jest przede wszystkim po prostu zwyczajnie szkoda kogoś, kto twierdzi, że Kaczor "ma niesamowitego nosa do wyszukiwania naprawdę WARTOŚCIOWYCH RZECZY z masy chłamu"

A czasem mam jakieś poczucie misji, oświecania, otwierania oczy na pewne sprawy. Żal mi też, że tyle wartościowej muzyki jest znanej właściwie garstce osób.

Ale może i masz rację, na dobrą sprawę nic na to nie poradzę i szkoda tyle stukać w klawiature z tego powodu.

spadam. sorry za zaśmiecenie wątku (choć może da to komuś do myślenia)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na kilka wyjaśnień

1. Pixies to też grupa z "kultowej" w Polsce firmy 4AD

2. Aphex Twin to nic innego jak muza klubowa("spidujące napoje w puszkach")

3. Wyświechtane powiedzenie ale: "gust jak du.. kazdy ma swoją" dlatego "o gustach się nie dyskutuje". Miło jeśli go posiadamy...:)

4. Zwrot "świętej pamięci" do Tomasza Beksińskiego w tradycyjnym rozumieniu chyba nie jest na miejscu, zainteresowani wiedzą czemu...

A co do trUjki to mam podobne zdanie co aTom. Niestety nie ma alternatywy dla tego radia. Do plejady gwiazd tej rozgłośni dodam jeszcze Piotra Kostrzewę. Można mu zarzucić irytujący (gust!!) sposób prowadzenia audycji ale jest promotorem nowobrzmieniowych dźwęków, kórych często szukam na półkach sklepowych.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Kostrzewa nazywa się tak naprawdę Paweł Kostrzewa:-) Ale nie chcę się czepiać:-) A wracając jeszcze na moment do Kaczora. Gdybym miał taki dostęp do płyt i muzyki też mógłbym uchodzić za pioniera nowych gustów:-) Tak naprawde teraz kiedy każdy może sobie (jeśli tylka ma kasę) kupić co tylko zechce a liczba tzw rarytasów zmalała potwornie, radiowcy powinni podnosić sobie poprzeczkę a nie grać bez przerwy jedno i to samo. Ilez można słuchać smędzenia w minimaxie Tori Amos, lub Stinga w audycjach Kydryńskiego np...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parmenides

Inny nie równa się gorszy.

Aby przybliżyć tamten czas. Odwiedziny każdego znanego muzyka, to było święto. Pamiętam jak śledziło się kolejne podejścia PAGARTu do ściągnięcia Keitha Jarretta. Jak już udało się ustalic, że muzyk miał wolne terminy, to zabrakło promesy dolarowej lub była za niska (ówczesne państwo łaskawie przydzielało po usilnych petycjach dolary na dany cel), a w roku nastepnym dowolna kombinacja opisanych przypadków itd.

Niezbyt rozpieszczana i wyposzczona publiczność otrzymawszy to, na co długo czekała, dosłownie chłonęłą każdą nutkę ze sceny. A dziś...

Duży wybór płyt, radio, co by o nim nie mówić, dość blisko tego co się dzieje, sporo koncertów tu i u sąsiadów. Jesteśmy bardziej rozpieszczeni, więc trudniej o takie emocje.

Żeby było jasne, nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zenek

pozwolę sobie jeszcze tylko na parę wyjaśnien do twoich wyjaśnień;)

Ad. 1. Pixies to grupa z 4AD, ale zgodzisz się chyba, że muzycznie odstaje od większosci artystów z tej wytwórni.

A jeszcze mała dygresja - parę lat temu bardzo lubiłem DCD, obecnie ciężko mi tego słuchac bez irytacji, no może oprócz koncertówki Toward The Within i płytki Into the Labirynth (obie dobrze nagrane, może dlatego:)

Po prostu razi mnie juz ta ich koturnowość i przesadny patos.

 

Ad. 2. Aphex Twin = muzyka klubowa? polemizowałbym. a co to jest muzyka klubowa? klubowa=elektroniczna? moim zdaniem absolutnie nie. muzyka klubowa to jak dla mnie muzyka "nowobrzmieniowa" do tańczenia, a jakoś nie wyobrażam sobie żeby tańczyc przy "Come to daddy". no chyba, że pogo :))) WARP nie wydaje muzyki klubowej (no może poza paroma wyjatkami, Jimiego Tenora można by puszczać w chill-outach :) Ta wytwórnia wydaje przede wszystkim muzykę elektroniczną, ale do słuchania w domu, a nie harców na parkiecie po pigule do białego rana.

 

Ad. 4. może i śp niezbyt na miejscu do TB (zresztą skąd wiesz, w tych kwestiach nic nie jest do końca pewne:) w każdym razie wiadomo o co chodzi...

 

-> Vampiros

jesteś w globalnej sieci przecież i masz nieograniczony dostęp do muzyki jakiej tylko zapragniesz

więc wcale nie trzeba mieć na początek (tj. w celach poznawczych) dużo kasy. potem, w celach kolekcjonerskich, jak Ci się za dużo rzeczy spodoba no to już trzeba trochę mieć ;)

Ale masz absolutną rację, w takich realiach prezenterzy powinni się bardziej starać. Powinni, ale nie bądźmy dziećmi - przecież oni tak naprawdę nie mają nic do gadania. Grają co im wytwórnie pod nos podsyłają. Pół biedy, jak wybierają z tego coś co się im podoba.

Hehe, poza tym przywołałeś w swoim wpisie kolejnego radiowego bufona o skostniałym guście. Ale daruję sobie dalsze komentarze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam Pana Pawła(Piotra:)) Kostrzewe. Tak dużo było wpisów o Piotrze Kaczkowskim - sugestia. I dziękuje Vampiros, że się nie czepiasz:)

Fakt, Pixies to grupa odbiegająca od stylistyki 4AD, a DCD niestety od pewnego czasu wydaje tylko "debestofy", które mam nadzieje nie oznajmiają definitywnego końca. Biała piguła...brrrry, po niej wszystko jest "klubowe". A Beksińskiego szkoda, wychowałem się na muzyce, którą prezentował ale bez zbędnego "teatru". Pozdr aTom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się wypowiedział to teraz pooglądajmy:-)

[obrazekLUKASZ-52537_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość antosiek

(Konto usunięte)

aTom> Masz swój gust jak każdy zdrowy audiofil i to jest ok, ale przesadzasz w dużej części ...twój gust pokrywa się z gustem Kaczora.

Nie twórzmy religii z poszczególnych gatunków muzycznych.Znam wyznawców muzyki progresywnej, metalowej , jazzowej . I co z tego ? nic mnie to nie obchodzi czy ktos chce sie ograniczać i jest głuchy na nowe rzeczy to jego sprawa. Głównie słucham Jazz`u i progresji ale nie stronię też i od ...techno co niestety nie jest wybaczalne w róznych środowiskach.

Lubię trans i różne dziwne rzeczy. Mam tez swoje ulubione rozgłosnie satelitarne czyli nie ograniczam się do trójki i Kaczora tez mam mu wiele do zarzucenia ale i wiele do zawdzięczenia ,dzieki niemu mam pewną otwartosć na rózne gatunki i style muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atom - skończ perd..... według mnie muzyka której słuchasz jest totalnym chłamem dla półgłówków - i co - nawet nie wiesz czy teraz staram się Ciebie sprowokować czy piszę prawdę... OK - zatem napiszę DUŻYMI LITERAMI o co mi chodzi - chodzi mi o to, że jak ktoś pisze, z pełnym przekonaniem, że muzyka, której słucha jest bardziej wartościowa od czegoś innego, to mnie krew zalewa. a może za 100 lat okaże się, że disco polo to jest nowy prąd muzyczny, który przełamał dotychczasowe barieiry muzyczne i wpłynał na rozwój nowych harmoniiw muzyce popowej...

nie oceniaj gustów innych osób, bo nie masz do tego żadnego prawa. a, że czujesz misję, to już raczej sprawa dla psychologa niż dla filozofa, zatem muszę zamilknąć. proszę Cię tylko o jedno - nie dyskutuj o gustach, bo tracisz tylko czas i miejsce na serwerze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj! Tez bylem na koncercie! Bardzo mi sie podobalo, fajny klimat! Szkoda tylko, ze kilka osob w trakcie koncertu ucieklo z pierwszych rzedow, troche sie tam pustawo zrobilo. Moze to naglosnienie. Jestem na TAK! :)

pozdro dla -> Vampirosa - ciesze sie ze zdazylismy! Dzieki za bilet!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wam Panowie nie zdazyło się kiedyś Ich Troje nazwać chłamem??? Bo mnie owszem.. W jakiś sposób to tez zniewaga czyiś gustów. Jednak kilka obiektywnych argumentów mógłbym przytoczyć że niektóre gatunki to szajs i tyle.. Tu już nie chodzi o gusta, ale ogólną sytuacje totalnego zamykania się na inność w muzyce. Szlak mnie trafia jak czytam recenzje w jakis nowych pismach muzycznych. Bądź co bądź lubiany przezemnie progrock traktowany jest jak jakieś wynaturzenie.. I nie chodzi o to że czasami może tak jest, ale że nikt z tych "znawców" pewno nie zadał sobie trudu posłuchania.. Nawet doskonała płyta progresywna dostaje w tyłek tylko z racji przynależności do gatunku.. Natomiast czasami totalny kicz gloryfikuje się w imię alternatywy, albo widzimisie "znawcy". Nie zapomne jak Kostrzewa do bólu puszczał Negatyw.. Dla mnie facet koniecznie na chama chciał wypromować zespół, bo poczuł misje (sorry aTom:-)) Tak czy owak. Najlepiej korzystać z dobrodziejstw globalizacji:-) i samemu sie kształtować a wszystkie radia i czasopisma traktować z przymróżeniem oka i ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenidesie, drogi filozofie, tak naprawdę g***o mnie obchodzi twoje zdanie o muzyce, której słucham :)

uważam, że mam niezły, a w każdym razie dosć otwarty na różnorodność gust muzyczny, może troche popieprzony, ale za to mój własny

co nie legitymuje mnie rzecz jasna do wyrażania sądów o gustach innych

sorry, miałem dużo wolnego czasu w ten weekend i mało nowych płyt, więc z nudów siedze i pierd*** od rzeczy zaśmiecając to zacne forum ;-)

biję się w piersi i obiecuję poprawę. od dziś moje XI przykazanie brzmi:

"nie bedziesz więcej pier**lił o gustach na forum pl.rec.audio"

a za pokutę wyznaczam sobie przesłuchanie "The Wall" w całości :-)

amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Leszek

najmocniej przepraszam, ale to parmenides zaczął ;-)

chciałem się do końca trzymać jego terminologii ;-)

obiecuję nie używać więcej "wyrazów"

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.