Skocz do zawartości
IGNORED

Primare czy Krell?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

System jak w "o mnie". Kolumny tylko zaraz sie zmienią na 804N. Ale stoję wciąż na rozdrożu. Bo jednak chcę integrować stereo i kino i Krell daje mi tę możliwość (kto zna ten wie, że KAV400xi ma możliwość przejścia w tryb "końcówki mocy" i wtedy może "tylko" napędzać przednie kolumny w kinie). Ale biorąc pod uwagę, że kino buduję w oparciu o Primare (nie mam nic do zarzucenia swojemu SPA20 - jest super! polecam!) to może wstawienie jednej końcówki mocy A30.2 i puszczenie przez to sygnału na 804ki byłoy ciekawszym brzmieniowo rozwiązaniem? Myślę, że w cenie Krella mógłbym wyrwać z rynku wtórnego nawet i dwie takie końcówki i mieć je jako monobloki, a wtedy to już chyba 350W czy jakoś tak na kanał idzie... kurcze sam nie wiem co by lepiej zdawało rezultat, co by lepiej do Meridiana i B&W pasowało... a testowanie trochę kurcze za drogie z takimi klockami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na odsłuchach u siebie Primare I30 i nie był to cud świata... Ponoć A30.2 są lepsze, ale jakoś się zraziłem.

 

Krell jeszcze przede mną ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się wymądrzać, ale ja bym nie łączył czegoś takiego z 804N.

Powiem krótko, albo A klasa solid state, albo żwawy push-pull lampa na KT88/6550(audio research, mcintosh, cayin).

Z niedrogich końcówek solid state sprawdziłbym na Twoim miejscu usher R1.5 a z lampowych cayin A-88T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamgdansk

jezeli chodzi o samo porownanie integry 400xi oraz dwoch a30.2 puszczonych po jednym na kanal to nie ma sie nad czym zastanawiac, w takim przypadku mozesz spokojnie spojrzec a budowe, zalety takiej amplifikacji i sobie sam odpowiedziec, chociaz mysle ze brzmieniowo usredniajac moze byc podobnie, ale ja bym postawil na primare...

ps

laczenie stereo z kd w takim wydaniu wydaje mi sie chybionym pomyslem, ale to juz Ty musisz przejsc ta cala droge...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamgdansk

 

ależ napięcie! Bez uszczypliwości - wiem, co czujesz. Sprawa klocków zawsze bardziej rajcuje, stąd ten audiofilizm!

 

Jednak, skoro zadajesz pytania, to przypominam Twoją inna działkę - akustykę. Zadałeś nawet konkretne pytanie o swój pokój. Dość nagle osierociłeś ten temat i, zapewniam ku przestrodze, TO BŁĄD. Nie wybieraj sprzętu przed pewnością co do pokoju, oczywiście poza źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pokój, później cała reszta. Posłuchaj tych, co już natracili kasy. Chyba, że na tym Ci właśnie zależy - takie hobby... albo na przeciętnym hi-fi w domu. Ku temu to dobra, najlepsza droga. Komu się nie chce pojechać kilku km, żeby cos pożyczyć lub u kogos posłuchać musi się zgodzić, ze gra w audiofilskiego toto-lotka. Wygrane, te wartościowe, padają nadzwyczaj rzadko. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że łaczenie kina i stereo jest zlym pomysłem bo to zawsze pewien kompromis.... no bo przecież co za problem mieć dwa pomieszczenia, jedno zaadaptowane do kina (bo ja praktycznie 3-4 wieczory w tygodniu oglądam pełnometrażowy film z projektora) a drugie zaadaptowane tylko do stereo, dwa komplety kabli głośniowych, dwa zestawy glosników frontowych itd. itd...... no mnie akurat na to nie stac (i coś mi mówi, ale może się mylę, że 90% spośród osób na tym forum to też nie stać) a w kinie tez lubię sensowny dźwięk -pytanie mam - ilu z Was slyszało zestaw Primare składający się z procesora kinowego/przedwzmacniacza na xlrach i odpowiednich końcówek mocy? ja nie slyszalem, więc nie mam opinii jak to gra w stereo, bo w kinie na pewno jest nie do wyjęcia...

 

ale też dlatego, że łaczenie kina i stereo w jednym zestawie zlym pomyslem jest - to akurat funcjonalność KAV400xi bardzo mi tu pasuje bo w ten sposob Meridian tylko podpiety jest do Krella i jak chcę sluchać CD to Krellik jako wzmak napędza 804...

 

rozumiem, że osoby krytykujące brzmienie Krella Kav400xi i 804 wydają taka opinię na podstawie wlsanych odsłuchów??? ja odsluchy poczynię za 2-3 tygodnie jak mi nowa membrana dotrze, póki co opieram się tylko na 1-2 recenzjach 804ek, gdzie akurat to połaczenie chwalono.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz już jakie mieszkanie kupisz, znasz ilość pomieszczeń i wielkość itd...

świetne kino robi się w 15m2(!), tak zrobiłem i myślę, że to jest właśnie tańsze rozwiązanie niż łączenie kina i stereo w większym pokoju co też przerabiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne kino robi się w 15m2? hmm.... z projektorem? dużym ekranem? z zachowaniem prawidlowego ustawienia wszystkich glosników? wow!

 

ja mam pokój obecnie 18m2, jak wpadną do mnie 2-3 extra osoby to już mało miejsca jest, monitory z tyłu metr od głowy, gdzie tu surround? ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 15m2 i wszystkie głośniki na ścianach + 2 mocne subwoofery 8 cali (400W peak) i jest rewelka. Ekran 65 cali i projektor, wszystko napędza mały harman AVR 245. Jeden sub jest podłączony pod wyjscie centrala, co daje efekt jakby głośnik centralny był znacznie większy i droższy (a do tego jest 100% koherencja barwy z frontem i resztą, bo wszystkie 7 głośników na ścianach są jednakowe). Kabelki poprowadzone w listwach przypodłogowych a krótkie odcinki od podłogi do kolumny na ścianie są poprowadzone w ścianie i zaszpachlowane.

Miejsca jest sporo (kanapa, dwa wygodne fotele, stolik dla gości, a nawet biurko w kącie, zamiast biurka mógłbym dać jeszcze dwa takie same fotele spokojnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMg.

 

zdecyduj się o co pytasz? Jak widzisz Twoi Koledzy rozumieją sytuację bardziej niż Ty sam! Zapytani mogą poczekać, ale Ty raczej o to nie dbasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skończę kosmetyczne wykończenia i światło ;) to pyknę, czekam jeszcze na zamówioną roletę do okna zaciemniającą w 100% od światła dziennego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dałem, gdyby to nic nie dawało to bym nie dawał ;)

O dziwo wpływa również (!) na głos ludzki (nie tylko eksplozje, uderzenia itp. efekty dynamiczne), często w filmach mówi narrator niskim głosem i tu poprawa jest ewidentna. Center to kanał pełnopasmowy. Przykładowo w głośniku centralnym Definitive Technology C/L/R 3000 bas schodzi do 19Hz. Podejrzewam, że w Krell LAT-C1000 podobnie. A u mnie z subem "tylko" do 27Hz. Ale ja mam pokój 15m2 ;) A sub to kanadyjski mirage Frx-S8 który wyprzedawany był po 499zł na allegro :)))))))) Kupiłem dwa i nie żałuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi Ci o to, dlaczego nie dałem go na fronty, to dlatego, że realnie (procentowo) większość dźwięku idzie na center, na fronty znacznie mniej jak nietrudno zauważyć na filmach. Fronty i wszystkie inne kolumny oprócz centera mam ustawione na "small" z odcięciem na 80Hz dzięki czemu mały Harman AVR-245 jest nieobciążony w najbardziej "bogatych wielokanałowo" scenach bo tam zadanie z 6 pozostałych głośników przejmuje drugi subwoofer i harmanik śmiga czyściutko jak hi-end ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

jakis czas temu odsluchiwalem ta koncowke + preamp 30 vs zintegrowana 30 ktora kolega rozwazal do zakupu w tescie dla porownania z 400tka krella ktora sam posiadam i jest dla mnie punktem odniesienia i uwazam wzmacniacz krella za lepszy, primare ma (oczywiscie w pracy stereo) mniejsza moc i nie wiem czy to wlasnie bardzo odbija sie na kontroli dzwieku, bas wyraznie mial tendencje do uciekania i kompresji przy wyzszych poziomach glosnosci, co powodowalo wyrazny dyskomfort w porownaniu z wzorcowym pod tym wzgledem krellem, dodatkowo nierowno primare prezentowalo barwe dzwieku z ciezarem przesunietym ku srednicy i troche jak na moj gust wydelikaconymi wysokimi tonami, stereofonia i oddanie szczegolow tez po stronie krella

 

z drugiej strony KRELL + B&W to kiepskie polaczenie, ale ja do B&W jestem uprzedzony i nie znam tego twojego modelu :))

 

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.