Skocz do zawartości
IGNORED

''zestaw high-end''


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

>tungsol

bez sensu sa tez wpisy kogos kto nawet nie przeczytal o co chodzi ale sie lubi powymadrzac. W moim pierwszym wpisie napisalem o jakie pomieszczenie chodzi, jakie sa moje preferencje. A moje zrodlo uwazam za dosc przyzwoite.

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar,

Zgadza się. Nie doczytałęm. Przepraszam.

Swoją drogą piszesz o wzmacniaczach melody. Ciekawe konstrukcje, dobre części, nie wiem jak trafa ale

firma dba o ujawnienie szczegółów budowy co jest dobrym sygnałem. W Polsce zdaje się nie ma dystrybutora.

Kolega przywiózł z Chin jeden z niższych modeli. Pozytywnie zaskakuje jak na budżet, co dobrze wróży wyższym modelom. Szukałbym końcówek mocy na 300b lub 845 w zależności od efektywności kolumn oczywiście.

Myślę jednak, że powinieneś przetestować Ancient Audio. Co roku IMO jeden z najlepszych dźwięków wystawy.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tungsol

wzmakow melody-audio nie mialem niestety okazji posluchac, z dystrybucja w europie tez nie wyglada to rozowo. Na stronie internetowej jest kilka informacji, ale nie ma n.p zadych o mozliwym odsluchu. Jest bardzo dobra recenzja na 6moon, orza zachwyty tych szczesliwcow ktorzy mieli okazji posluchac zestawu wlm na tegorocznym high-end w monachium.

Wersja na 2a3 oddaje 18 wat (lampowych;)), tez dalaby rade.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak wiem przerobiłeś trochę konstrukcji DIY na bdb przetwornikach, że WLM lubisz to napisałeś, znaczy to, że chcesz odstępstwa od tzw neutralności jak dobrze rozumiem jesteś zmęczony dotychczasowym dźwiękiem który miałeś wcześniej?...

Skoro wybrałeś już źródło i ma zostać, to na pewno Lampa, na pewno SET ale mocny SET jak piszą 845 np, poza tym kolumny

zaproponowałbym Ci posłuchać dobrej czyt. mocnej lampy z dobrymi electrostatami, wstęgami, jesli nie zagrają jak chcesz, to wróciłbym do zwykłych przetworników typu WLM.

 

....ale znając Twoje zmagania z forum i co już przerobiłeś myślę, że cholernie ciężko będzie znaleźć coś co Ciebie usatysfakcjonuje

na dłuższą metę;-)

 

Do tego zestawu który szukasz dodałbym jeszcze odpowiedniej klasy okablowanie...na tym pułapie cenowym/jakościowym

potrafią popsuć cały efekt...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar

zgadza się, ale te o których wspominasz dają 18W w klasie AB1, monosy na 300B 18kg sztuka dają 8W w klasie A.

Z dobrym Pre nie będą się dusić:)

Najbardziej newralgiczny punkt w lampie to trafa głośnikowe, potem lampy i bebechy.

O bebechy jestem spokojny: kondzie Jensena, Hovlanda, montaż przestrzenny:) do tego XLR-y, atrakcyjny design.

Ciekawie wyglądają te monobloki M300B z lampami 300B×1, 6SN7×1, 5AR4x1 i XLR-ami.

Do tego ważący 23kg przedwzmacniacz P1688 Signature Preamplifier i może być ciekawie:

Vacuum Tubes:101D×2, 6SN7×4, 5AR4×1.

Tak więc zastosowane lampy dają duże pole do popisu.

Zrobiłbym sobie na Twoim miejscu wycieczkę do UK w celu odsłuchu, bo tam na pewno to sprzedają.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nazwę i lnik do tych monobloków Cayin`a to model 9084D , 28w 8ohm, ładne 28 watów :) link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są dystrybutorzy w Europie, w Polsce nie ma dystrybutora , jest sprowadzacz? patrząc po linku z zakładki dilerzy - FotoPub W-wa ul Konstruktorska.

post-1057-100005924 1188309340_thumb.asp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Pomyśl o triodach "Ancien Audio"...cd Mark Levinson...mozliwie najwyzszym...może spróbuj też cd "Ancient Audio" najwyższy...

 

kolumny;....a przyjrzyj się firmie "von Schweikert"...skoro nie chcesz moich...a planujesz taki wydatek...

 

old friend

 

z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar, 26 Sie 2007, 11:26

 

Doznalem szoku że mając takie pieniądze na system pytasz sie na forum ludzi, którzy polecają sprzet ich marzen, a nie udasz do autoryzowanych firm zajumujacych sie "audio pod klucz " łacznie z przystosowaniem domu pod ten sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnei - zacznij od adaptacji pomieszczenia! Niech przyjedzie ktos z profesjonalnym sprzętem i pomierzy pokój. Podbicia które na pewno masz trzeba zniszczyć pułapkami. Podobnie pogłos i echo. Dopiero mając taki pokój wstawiaj do niego nowy sprzęt i słuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tym momencie inwestowanie w adaptacje akustyczna pokoju mi sie zupelnie nie oplaca, poniewaz w przyszlym roku przeprowadzam sie.

A biorac pod uwage ilosc, systemow, rowniez tych high-endowych ktore ''przerobili '' niektorzy forumowicze mysle ze nasze to forum to idealne miejsce zeby takie pytanie postawic.

Poki co sporzadzam liste rzeczy ktore mam posluchac.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek_dolas, 29 Sie 2007, 13:26

 

>Cortazar, 26 Sie 2007, 11:26

>

>Doznalem szoku że mając takie pieniądze na system pytasz sie na forum ludzi, którzy polecają sprzet

>ich marzen, a nie udasz do autoryzowanych firm zajumujacych sie "audio pod klucz " łacznie z

>przystosowaniem domu pod ten sprzęt.

 

Marzenia mają dzieci, a faceci realizują cele;) Myślę, że jest kilku takich na tym forum.

Wrzuć proszę parę namiarów na takie firmy usługowo-handlowe;) jestem bardzo ciekaw.

Swego czasu taką usługę wykonano pewnemu znajomemu, który kupił "co najlepsze" w Audioholiku.

Szczerze? Zapomnieli mu powiedzieć, że lampy w końcówkach mocy VTL-a trzeba wymieniać co jakiś czas:))))

a jego to nie obchodziło... Chciał mieć hajend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar,

 

weź sobie Hi-Fi Choice do poduszki. Są tam zestawy marzeń, opisano ze dwa w Twoim przedziale cenowym. Albo zapytaj pana K o jego wyśniony system.

Później zamów i po kłopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tungsol, 29 Sie 2007, 15:22

 

>dartman

>HiFi world jest lepszy od choice'a :)))

 

Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak hifi world. U mnie w kiosku nie ma a winny nie kupię bo promuję lokalny handel ;-)

 

Jeszcze wracając do tematu. Od 10kEUR do 30kEUR sprzęt jeszcze słucham przed zakupem, powyżej kupuję już tylko dla oka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.