Skocz do zawartości
IGNORED

Zjawiska Voodoo w sprzęcie audio :)


Mieczysław

Rekomendowane odpowiedzi

cir

 

PŁYNY USTROJOWE

roztwory wodne substancji elektrolitowych, nieelektrolitowych i substancji koloidalnych występujące w komórkach i pozakomórkowych przestrzeniach organizmu; woda, stanowiąca ok. 45-80% wagi ciała, jest gł. składnikiem p.u.; rozmieszczone są w trzech przedziałach: 1. płyn śródkomórkowy, stanowiący 40% wagi ciała; 2. płyn śródnaczyniowy, stanowiący 5% wagi ciała; 3. płyn śródmiąższowy, stanowiący 20% wagi ciała - obejmuje limfę oraz płyny transcelularne (np. płyn mózgowo-rdzeniowy, soki trawienne, płyn jamy opłucnej i otrzewnej, torebek stawowych i gałki ocznej, płyn w jelitach). Prawidłowa objętość, ciśnienie osmotyczne i skład p.u. mają zasadnicze znaczenie dla życia i funkcji organizmu, są one regulowane przez mechanizmy homeostatyczne.

 

Rozumiem, że płyny ustrojowe (na literkę "p") chłopcom w Twoim wieku kojarzą się z sexem. Bo to przecież pochwa, pęcherzyki nasienne, penis, piersi, prostata...

Wedlug Mistrza Ludwika drgania anod pod wplywem strumienia elektronow w lampach elektronowych sa zrodlem roznic w brzmieniu wielu lamp tego samego typu. Choc to brzeczenie balszki anody jest minimalne to jednak wyraznie slyszalne stekoskopem. Wystarczy przylozyc stet. do banki lampy a uslyszy sie jak to se tam wew. pobrzekuje. Czyli typowe voodoo z lampy rodem - przetrzennosc dzwieku ma swoje zrodlo w brzeczeniu anod - dzialajacych jak plyta lub sprezyna poglosowa. I te lampy super sztywne jak e88cc lub jeszce lepsze nuwistory kiepsko brzmia bo nie maja tych brzeczykow anodycznych na pokladzie? stare lampy z duzymi anodami maja wiecej "powietrza" bo i blachy brzeczyszkiewiczowe sa duzo wieksze. Np. lampy serii ecc83 z duzymi anodami brzecza duzo lepeij od tych z tej samej serii z anodami krotkimi takimi jak w e88cc. A juz najlepeij brzecza te wielgachne tridu 6ns7 i poodbne. Te maja istny gong pod szklem. Tak brzecza ze tylko echo idzie. No i co Mistrz Ludwik rozwiazal problem voodoow lampach? rozwiazal. malo tego wyjasnil dokladnie o co chodzi i jak bedzie brzeczec kazda z lamp i jaki powinno miec tembr muza sluchana na nich.

...O tym, że przewód sieciowy wpływa na dźwięk trzeba wielu niedowiarków przekonywać wciąż i na nowo. Znacznie łatwiej jest uwierzyć we wpływ interkonektu czy przewodu głośnikowego niż "sieciówki". Najczęstszym pytaniem jest: " Jakie znaczenie może mieć metr kabla - od gniazdka do urzadzenia, kiedy przecież w drugą stronę - od gniazdka do elektrowni - sa nieraz setki kilometrów przewodu i to najczęściej miernej jakości (przynajmniej z punktu widzenia audiofila)? " Na pierwszy rzut oka wydaje sie, że w tak postawionym pytaniu jest sporo prawdy. Jak z wieloma sprawami, jest to jednak tylko półprawda, czyli jak mawiają na Podhalu - "gówno prawda". Kabel sieciowy działa bowiem jak filtr, który, wpływając na parametry napięcia sieciowego, zmienia jego właściwości. I nie chodzi tutaj oczywiście o jego napięcie i natężenie ale o jego skład, czy raczej "obraz". Idealne napięcie sieciowe charakteryzuje się bowiem dwoma parametrami - napięciem 230V oraz częstotliwością 50 Hz (w Polsce). Takiego napięcia, niestety, nie ma! Zmienia się zarówno wartość napięcia, jak i - rzadziej - jego częstotliwość. Ale na to przewód sieciowy pomoże co najwyżej jak kadzidło umarłemu. Oprócz podstawowej sinusoidy, z gniazdka płynie nieprzebrana ilość innych sygnałów, najczęściej wysokoczęstotliwościowych, generowanych przez komputery, sieci komórkowe, silniki itp. A tutaj da się już coś zrobić. Można mianowicie owe "dodatki" odfiltrować (przynajmniej w jakimś stopniu). I tym zajmują się wyspecjalizowane przewody sieciowe - filtracją. Żeby nie przedłużać, przytoczę tylko takie porównanie: w jaki sposób na wodę wpływa filtr wody (typowa długość ok. 10 cm), jeżeli od źródła rzeki, poprzez stację uzdatniania wody, do naszego kranu jest kilkaset kilometrów koryta rzeki oraz następnie kilometry rur? Chyba wystarczająco jasne porównanie....

 

Tekst z HighFidelity

> Idealne napięcie

>sieciowe charakteryzuje się bowiem dwoma parametrami - napięciem 230V oraz częstotliwością 50 Hz (w

>Polsce). Takiego napięcia, niestety, nie ma! Zmienia się zarówno wartość napięcia, jak i -

>rzadziej - jego częstotliwość.

 

Takie idiotyzmy wypisywane przez ludzi będących technicznymi analfabetami mogą naprawdę wkurzyć.

Kolego , czy ty wogóle masz pojęcie od czego zależy CZĘSTOTLIWOŚĆ napięcia w sieci ?????

Mógłbym olać kolejny debilny wpis na forum, ale dziś mam dobry humor więc napiszę krótkie wyjasnienie jak to jest z tą częstotliwością aby w przyszłości podobne wpisy na tym forum już się nie pojawiały.

Proszę aby wszyscy techniczni ignoranci to przeczytali ze zrozumieniem i więcej nie wypisywali bzdur o zmianie częstotliwości w sieci zasilającej.

 

 

W kazdym zakladzie energetycznym istnieje w ramach automatyki zabezpieczeniowej tzw automatyka SCO czyli samoczynnego czestotliwosciowego odciazenia. Dziala ona tak, ze jezeli poziom czestotliwosci obrotów turbozespołu spadnie ponizej zadanej wartosci i utrzymuje sie przez okreslony czas, to automatyka stopniowo wylacza kolejne odbiory aby odciazyc system. SCO ustawiane jest zazwyczaj na trzy stopnie, a typowe nastawy sa nastepujace:

1. stopien 49,2 Hz przez okres dluzszy niz 20 sek.

2. stopien 48,4 Hz przez okres dluzszy niz 0,4 sek.

3. stopien 48,0 Hz przez okres dluzszy niz 0,4 sek.

Przez ostatnie lata praktycznie w zadnym polskim zakladzie energetycznym nie bylo przypadku zadzialania SCO. Utrzymanie czestotliwosci na stalym poziomie 50Hz lezy nie tylko w interesie odbiorców ale przede wszystkim, elektrowni.

Spadek czestotliwosci swiadczy o przyhamowaniu generatorów i grozi utrata synchronizmu, a w konsekwencji moze prowadzic do fizycznego uszkodzenia turbozespolu.

 

Dlatego w praktyce stabilnosć czestotliwosci w gniazdku jest bardzo wysoka i waha sie w granicach 49, 9 do 50,1

Hz, czyli 50Hz +/-0,2%.

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę aby osoby nie-techniczne nie wypowiadały się na tematy o których nie mają pojęcia.

 

Arkadix

Ughak mahga makhaka. Itbhak akhuka. Utaka mekhakuka. Okoka. Ghaka mrugh drakah meghakuka. Klakaka kaka uhgtak makhaklaka. Ugh maghakaka. Haka kahbala okhoka. Kheka ahkataka koka. Katakaka huka. Heka okhokoka keka.

 

Makaka !

 

 

ho ho..

to sa same madrosci

:)

Arkadix, 27 Paź 2007, 15:03

ty chyba tam pracujesz !?

przypomina mi to troche oswiadczenia pracownikow filtrow warszawskich

ze maja taka wysoka technologie oczyszczania

ze woda warszawska jest krystaliczna i nadaje sie do picia prosto z kranu

 

....ale w rzeczywistoci mozemy doswiadczac na codziec jak jest faktycznie:)

Przecież pisałem - jeżeli się nie znasz to się nie wypowiadaj :-)

 

Analogia z wodą z kranu jest nie trafiona i świadczy, że nie rozumiesz istoty problemu.

 

Po prostu wyobraż sobie turbinę ważącą setki ton obracająca się 50 razy na sekundę i pomyśl jaka siła może spowodowac, że zmieni się częstotliwość tego obracania .....

 

pozdr.

Arkadix

To ,że Arcadix pisze prawde przekonuje mnie mój już prawie trzydziestoletni radiobudzik philipsa.Jego zegar jest sterowany własnie częstotliwością sieci zasilającej,a nie generatorem kwarcowym jak jest to dzisiaj powszechnie praktykowane.W czasach demoludów,faktycznie mocno się póznił,natomiast teraz chodzi bardzo punkualnie.To tyle na ten temat .Dziwi mnie po co kupujecie złom,który nie posiada nawet porządnego zasilacza.Bo jak inaczej wytłumaczyć ,że kabel sieciowy lepiej filtruje zakłucenia od zasilacza,który jest do tego zbudowany.

Arkadix, 27 Paź 2007, 15:19

gdyby to byl tylko jeden generator na cala POlske?

zsynchronizowac te wszystkie generatory

to dopiero sztuka

szlaczkiem , szlaczkiem podkreslam i zapisuje

w Polsce wszystko jest mozliwe

 

dobrze ze nie mieliscie do czynienia z fotografia

tam nawet obracanie koreksem w lewo lub w prawo

dawalo zmiany w budowie obrazu fotograficznego

przy tym te voodoo w audio to male pifko

Arkadix, 27 Paź 2007, 15:19

brak mojego wyksztalcenia energetycznego

nie zmieni faktu

ze siec elektryczna jak i wodociagi pozostawiaja wiele do zyczenia

czego doswiadcza na codzien biedny voodooaudiofil

analogia w tym wypadku jest bardzo uzasadniona

fotoarkady,

jak się nie znasz to nie pisz dyrdymał, doucz się, albo pisz o tym na czym się znasz

 

Polska jest połacznona z innymi sieciami energetycznymi i MUSI chodzić synchnchronicznie w całej grupie. Polska należy do UCTE i to implikuje że sinusoidy są zsynchrnizowane od Portugali po Polskę.

 

na tej stronie ucte możesz zobaczyć jaka jest aktualna częstotliwość w prawie CAŁEJ Europie w danej sekundzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakbyś jakiś generator wypadł z synchronizmu gdzieś w Europie, to miałbyś najwiekszy fajerwerk o mocy setek megawatów jaki ziemia widziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Belial, 27 Paź 2007, 14:16

 

>Kabel sieciowy działa bowiem jak filtr, który, wpływając na parametry napięcia sieciowego, zmienia jego właściwości.<

 

Znaczy jak zmienia parametry napięcia? Parametry parametru prądu zmienia??? Faktycznie obecna epidemia zaświadczeń o dysleksji w szkołach nie jest bezpodstawna. W dodatku coraz więcej tych analfabetów zaczyna zajmować się dziennikarstwem.

 

 

>z gniazdka płynie nieprzebrana ilość innych sygnałów, najczęściej wysokoczęstotliwościowych, generowanych przez komputery, sieci komórkowe, silniki itp. A tutaj da się już coś zrobić. Można mianowicie owe "dodatki" odfiltrować ... I tym zajmują się wyspecjalizowane przewody sieciowe - filtracją. <

 

LOL

Do tego służą filtry sieciowe, transformatory - wszędzie na świecie, z wyjątkiem jak widać audiofili-analfabetów. Oni filtrację zakłóceń sieci robią kabelkiem, a audiosyfilizm leczą sobie aspiryną, dlatego im się pogarsza.

 

 

 

>Tekst z HighFidelity<

 

Belial, zacznij czytać >Fakty i Mity< jak radzi Kaczyński. Odkryjesz więcej prawd.

 

 

 

 

 

 

PS. Żeby nie było, że nie wierzę - zmieniłem sieciówkę z oznaczeniem 9A na grubszą z oznaczeniem 16A ... I komputer mi od razu lepiej chodzi! Nawet w bechmarkach wykręca więcej punktów i dźwięk też daje lepszy. Pojawiło się wrzeszczcie >czarne tło< ... Tylko nie wiem dlaczego na monitorze??? Może trzeba zastosować płytę Densen De Magic Disc... Zyzio, poradź coś?

fotoarkady, 27 Paź 2007, 15:33

 

>Arkadix, 27 Paź 2007, 15:19

>gdyby to byl tylko jeden generator na cala POlske? zsynchronizowac te wszystkie generatory to dopiero sztuka<

 

Wydaje mi się że gramofony znanych angielskich firm (chyba także Linn), miały silniki prądu zmiennego sterowane bezpośrednio napięciem sieci. I jakoś im się nie zdarzało spowalnianie obrotów.

Qubric

 

>>Kabel sieciowy działa bowiem jak filtr, który, wpływając na parametry napięcia sieciowego, zmienia

>jego właściwości.<

>

>Znaczy jak zmienia parametry napięcia? Parametry parametru prądu zmienia??? Faktycznie obecna

>epidemia zaświadczeń o dysleksji w szkołach nie jest bezpodstawna. W dodatku coraz więcej tych

>analfabetów zaczyna zajmować się dziennikarstwem.

 

Kabel sieciowy działa bowiem jak filtr, który, wpływając na parametry napięcia sieciowego, zmienia jego właściwości. I nie chodzi tutaj oczywiście o jego napięcie i natężenie ale o jego skład, czy raczej "obraz". Idealne napięcie sieciowe charakteryzuje się bowiem dwoma parametrami - napięciem 230V oraz częstotliwością 50 Hz (w Polsce). Takiego napięcia, niestety, nie ma! Zmienia się zarówno wartość napięcia, jak i - rzadziej - jego częstotliwość. Ale na to przewód sieciowy pomoże co najwyżej jak kadzidło umarłemu.

 

Co tu jest ku...wa napisane?

Naucz się gamoniu czytać tekst ze zrozumieniem, albo załatw sobie zaświadczenie o dysleksji. Na jedno wyjdzie:)))

Belial, 27 Paź 2007, 16:46

 

Nie zrozumiał matoł :)))

 

>Idealne napięcie sieciowe charakteryzuje się bowiem dwoma parametrami - napięciem 230V oraz częstotliwością 50 Hz <

 

 

Belial - częstotliwość prądu, a nie napięcia. Napięcie jest już samo parametrem prądu.

 

Napięcie-napięciem ... a >jajo o jajo< :)))

 

Wróć do szkoły - podstawowej - na lekcje języka polskiego, bo żadne zaświadczenie ci nie pomoże... Nawet takie, jakie wystawili Szwejkowi :)))

fotoarkady, 27 Paź 2007, 16:47

 

>martens, 27 Paź 2007, 15:52

>a widziales jaka ta sinusoida nieladna

 

ech fotoarkady,

to na górze strony UCTE, to nie sinusioida przebiegu napiecia w sieci, tylko wykres wartości częstotliwości napięcia w UCTE w dziedzinie czasu, a to zupełnie co innego

 

napisz coś lepiej o fototografi, bo z nicku domyślam się, że się na tym znasz

lub prądu jak Qubrick pisze, ale wg mnie można powiedzieć tak i tak bo sinusoidalne cykle przepływu prądu są konsekwencją zmian napięcia. Czyli najpierw mamy napięcie i dopiero po przyłożeniu tego napięcia do przewodnika pojawia się nam prąd zgodnie z I=U/R

martens, 27 Paź 2007, 20:30

eee

dziwne

dodatkowe

zmiany wartosci czetotliwosci wzgledem jednostki czasu

ukladaja sie tez tam czasami w sinusoide

 

pamietam ze nie tak dawno temu byl pomysl zeby przez siec

przesylac internet czyli dodatkowo modulowac nasze 50hz?

martens, 27 Paź 2007, 20:36

 

Nie pisałem co jak komu pasuje powiedzieć tylko, że nie ma czegoś takiego jak napięcie napięcia - to jest tautologia (chyba przedmiesiączkowe z tego wyjdzie).

 

Prąd elektryczny, ma wartości w postaci napięcia, częstotliwości i natężenia.

 

Ze słowem >prąd< kojarzy mi się najbardziej natężenie właśnie - mówi się np. >prąd 15 amperprąd o napięciu 230 volt< (przepływający pod napięciem 230 volt, czyli pod - pomiędzy - różnicą potencjałów umożliwiającą przepływ).

 

To tak w kwestiach językowych...

 

Jak już recenzenci zawodowo odsłuchujący kable zasilające chcą pisać te swoje pierdoły, to przynajmniej niech piszą poprawnie. Bo ich dyletanctwo widac na kazdym kroku - bez potrzeby doktoryzowania sie w dziedzinie energetyki.

 

 

 

 

PS. skoro już padło porównanie kabla do filtru wodnego... To dla cełów językowych PRĄD elektryczny wyobraźmy sobie jako strumień wody spływający z górki. Prąd wody tego strumienia to jej ilość w nim przepływająca - czyli >natężenienapięciem< będzie w tym porównaniu różnica wysokości pomiędzy początkiem, a końcem strumienia.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.