Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podrasować Yamahę


BobW

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko ze w tym przypadku trzeb by przygotowac akustycznie dwa pomieszczenia, a przewaznie robie sie takie jedno. Co do przelaczania glosnikow poprzez przetykanie bananow to rozwazanie raczej niezbyt praktyczne. Trzebaby jednak miec osobne glosniki ( podlogowce ) do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chciałem jeszcze raz wrócić do początku Jestem w podobnej sytuacji tj. RX-V440RDS + DVD-S540 + Tannoy M4 , kable do frontów Oehlbach 2x2.5 ( ponoć z dodatkiem srebra a przynajmniej tak wyglądają ) 17pln/m , coaxsal też Oehlbach 60 pln pokój 20 m . Wszystko w stereo gra pięknie ale mimo to brak ostatecznej dynamiki i tego czegoś co człowieka przeszywa przy ulubionych kawałkach. To tak jak dobra potrawa ale z małą ilością przypraw . Czy w tym zestawieniu wymiana kabli mogła by coś rzeczywiście pomóc ? Bo manewry z ustawieniami już przeszedłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo przelaczania kolumn z amplitunera na wzmacniacz stereo to wystarczy zwykly przelacznik zrodel, mozna go kupic w sklepie albo samemu sobie zrobic ...to marko: kablami zbyt duzo juz nie zwojujesz, wzmacniacz stereo proponuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lepsze to niz podlaczanie rownoczesne i rozwalenie sprzetu, i nie wazne ze jeden klocek nie jest wlaczony.. uwierz mi sprawdzone ,a zreszta kazdy elektronik ci to powie, chyba ze wzmacniacze maja wbudowane odciecia sygnalu - co jest raczej malo prawdopodobne aczkolwiek mozliwe.pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, to jest sygnał z pominięciem dekoderów. Dlatego zawsze doradzam dołożyć pare złotych, bo potem kupi się dvd-audio albo sacd w dvd i klops. Albo kotlet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba o to chodzi. Potzrebny jest przeciez sygnal na kolumny przednie. A w instrukcji (z tego co pamietam) bylo napisane, ze jesli bedziemy nagrywac na magnetofon i dzwiek zostanie ustawiony na 5.1 to tylko zostana nagrane kanaly przedni lewy i prawy. Moze zawile to napisane:)) ale moze jesnak sie nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co u mnie jest jedno i drugie? I jeszcze inaczej opisane.Pre-out to wyjście tylko z przedwzmacniacza, inne już nie. Nie wiem czy to wyjście można podłączyć do wzmacniacza, czy coś nie uszkodzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie post ,który stworzyłem - Podłączenie dodatkowego wzmacniacza do amplitunera.Ja dzięki pomocy Jacka tak zrobiłem,załatwiłem sobie od kumpla używany wzmacniacz Kenwooda i podłączyłem go do amplitunera Yamaha 730 do wyjść pre-out odpowiedzialnych za kolumny przednie,powiem wam jedno różnica ogromna,do tej pory słuchałem muzyki w stereo na wyż.wym amplituerze do którego podłączyłem CD Sony ,jak skorzystałem z wyż.wym.kombinacji byłem w szoku jak zyskał dźwięk,na razie CD mam podłączony do amplitunera ale niedługo przełącze go bezpośrednio do wzmacniacza steroe gdzie dźwięk jest jeszcze lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.