Skocz do zawartości
IGNORED

Cayin a88t - awaria ??


borrrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem wzm. Cayin a88t - kupiłem uzywany. Wszystko było ok ale od dwóch dni w lewym kanale podczas słuchania słuchać głośne stuknięcia, takie jak przy załączaniu się wzmacniacza. Im dłużej słucham, tym hałas robi się coraz częstszy. Czy ktoś jest to w stanie zdiagnozować ?

Czy to jest efekt zuzycia lamp, czy coś poważniejszego ? Z urządzeniami lampowymi mam kontakt bardzo krótko, dlatego każda wskazówka jest dla mnie na wagę złota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami lampy pomiędzy kanałami. Jeżeli zjawisko przeniesie się na drugą stronę, to masz winowajcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłes zamieniłem lampy mocy miejscami- tzn lewy kanał w miejscze prawego. Tym razem to w prawym słychać strzały, poza tym gra sporo ciszej. Kiedy odłączyłem interkonekty z kanału lewego i zrobiłem głośniej, to dzwięk w prawym kanale był bardzo zniekształcony i przesterowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cayinie którego znam (obecnie gra u kol. Lutka) grają 6550 Electroharmonix, i grają dobrze. Dynamicznie, z werwą i kopem, a jednocześnie przestrzennie i krystalicznie czysto.

Obecnie używam innego chińskiego lampowca na KT88-98 Shuguang, testowałem w nim też KT88 JJ. Oceniam, że nieco lepiej zagrały Shuguangi, troszkę cieplej i dźwięczniej, ale różnice bardzo subtelne. KT88-98 Shuguang ponoć są kopiami słynnych KT88 GEC, nawet nawiązują do nich kształtem baniek. Uważam że obecnie nie ma co się bać chińskich lampek, nie odbiegają już teraz zbytnio jakością od bardziej renomowanych producentów.

A gdzie kupić lampy?

Rosyjskie w RCM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ceny jakie są każdy widzi. Kwadra 6550 EH 480zł plus opłata za matching)

Tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest taniej i wysyłka gratis

To samo w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 67,87 euro plus shipping.

No i są jeszcze inne miejsca w sieci gdzie można nabyć lampy.

Jak już coś kupisz, to wygrzej nowe lampki co najmniej 100 godzin, i napisz jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet ma na swojej stronie w ofercie tylko kt 88 EH, czy to ta sama lampa co 6550 o której piszesz ? Jeżeli tak to jest drożej niż w rcm - ie bo 530 za kwadrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KT88 to KT88

6550 to 6550

To nie są identyczne lampy, choć są zamiennikami. Oba typy są w ofercie Electroharmonixa.

W RCM cztery KT88EH kosztują 600zł plus opłata za matching plus wysyłka.

W cenniku Horneta natomiast stoi że sparowana kwadra KT88EH kosztuje 530zł, a wysyłka jest gratis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj byle gdzie , kup albo w normalnym sklepie, albo w duzym internetowym, bron boze u forumowych znawcow lub sprzedawcow....tak Ci radze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem tutaj:http://www.tube-town.net/ttstore/

kt 88 SED , lampy przyszly bez zarzutu, po sprawdzeniu okazalo sie ze rzetelnie sparowane, polecam Ci ten sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasięgnałem porady u pana Andrzeja Witka SO, polecił mi sklep KT 66 z którego usług korzysta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo miły i rzeczowy pan zaproponował mi parowaną kwadrę lamp Sovtek kt88 za 390pln.

Zamówiłem na próbę. Kontaktowałem sie też z hornetem, niestety czas oczekiwania na 6550EH to 3tygodnie a mi się trochę spieszy, bo szukam kolumn, a ktoś w Gdańsku sprzedaje jmlab electre 905 i bardzo chciałbym posłuchać tych kolumn u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nieco drozszych niz te podstawowe sovteki mozesz to sprobowac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do mnie pytanie to oni sa z niemiec, jest tam gdzies na stronie informacja ile przesylka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz po wymianie lamp gra jak dawniej. Lampy Sovtek kt88, z sklepu kt66 ( www.kt66.prv.pl )

dotarły do mnie w idealnym stanie - to zasługa kartonu wielkosci chyba 50x50x40 wypełnionego poduszkami z powietrzem, nawet Poczta nie dała rady popsuć z czego sie bardzo cieszę.

 

Muszę stwierdzić że po wygrzaniu z nowego nabytku - ok 100h, wzmacniacz gra inaczej, jak dla mnie lepiej niż z lampami chińskimi. Zminił się przede wszystkim bas, jest bardziej energiczny i krótszy. Poprawiła się też szczegółowość i ilość powietrza.

 

Miałem też okazję przetestować ten wzmacniacz z kolumnami JMlab electra 905 i potwierdziła sie to co o nim pisze Mc Gyver. Zagrało bardzo kiepsko, zimno, bardzo płasko z kapciowatym basem, w dzwięku panował straszny bałagan, a słuchając rocka był jeden wielki jazgot. Było na tyle żle że aż sprzwdzałem połączenia czy wszystko jest Ok. Dla odmiany te kolumny z Arcamem fmj a22 zagrały dużo lepiej w każdym aspekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.