Skocz do zawartości
IGNORED

Wzm. lampowy + kolumny na 70m2


tomika

Rekomendowane odpowiedzi

Może być i ten cary, brzmi świetnie (bardzo mi się podoba jego okrąglutki i nasycony charakter) - jest to świetne zestawienie do klipsch RF-83.

W kwestii zasilacza to trzeba by się upewnić, czy są tam trafa z podwójnymi odczepami, pewnie tak, ale lepiej sprawdzić (mail do cary audio i ew. zapytać ile chcą za trafa 230V...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano

 

_Pewnie, że JBL K2 S9800 byłyby lepsze_

jest to dla mnie kosmos i przepaść cenowa, natomiast klipsch jest w zasięgu (ok. 2000$ za kpl. w usa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomika

do nowej lampy nie kupiłem bo jeszcze jej nie mam :-) /czekanie jest paskudne/

 

jesli sie decydujesz na cary to ja kup a potem dopiero sciagaj do domu "różne" kolumny

kupno w ciemno całego zestawu jest chyba zbyt pochopne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir

masz racje ale chciało by sie mieć wszystko naraz, raz że będę to ściągał z usa, a dwa to chciałbym aby osoba pośrednicząca z tamtej strony załatwiła to jednorazowo i w tym jest delikatny problem. dodatkowo nie fer angażować sklep w próby a następnie sie na nich wypiąć. Postanowiłem popytać na forum, mam jednak świadomość że może to być nie do końca co by się chciało. Wtedy już tu na miejscu będę kombinował z kolumnami, choć klipsch bardzo podoba się mojej żonie i pasuje nam do wnętrza. I dlatego proszę o rady na forum żeby dobrać zestaw, który jest produkowany w stanach i dobrze ze sobą zagra. A może jeszcze inaczej ................. jaka lampa pasuje do kolumn klipsch RF-83 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomika

nie ma najlepszej odpowiedzi na takie pytanie...

w pewnych aspektach na takich kolumnach zawsze najlepiej zagra trioda SE

w innych aspektach dobry push-pull jak Jadis DA88S, Air Tight ATM-2, Cayin A-100T, ten cary audio

w innych - cyfrowy Tact TDAI 2200 podłączony bezpośrednio pod transport CD (niezły klocek dający na dodatek możliwość equalizacji kolumn do pomieszczenia).

Dodatkowo każdą z opcji można "szlifować" kablami, na kolumnach wysokoefektywnych wszystko wychodzi, różnice w amplifikacji, okablowaniu są jakby pod szkłem powiększającym

Z uwagi na spadek impedancji i pokój 70m wskazana jest mocniejsza opcja, ale nawet 40-50W z triody SE zagra (wrażenia gwarantowane). Te Klipsche wymagają sporego odsunięcia od przedniej ściany (1.5-2m) też weź to pod uwagę bo bas może powalić. Klipsche wogóle słyną z energetycznego basu nawet mniejsze modele, a tu są trzy 8 calowce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś nie chciał koniecznie lampy, to ze Stanów można ściągnąć bardzo tanio świetne kolumny jak thiele CS3.6, Hales Transcendence 5, Vandersteen 3.5A signature (te ostatnie zagrają nawet z lampą typu mocna integra)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich a mocnych lamp moge polecic na równi cayna ta88 i Amplifona wt-40 ( cayn wieksza dynamika, amplifon wieksza przestrzeń) oba wzmacniacze oceniam na tym samym poziomie ale grają jednoczesnie nieco inaczej ale obydwa są zdecydowanie lepsze niz jolida 502 na moje ucho. A i napedzą wiekszosc kolumn nawet w 70 m ale ze zrobieniem Dyskoteki z tego pmieszczenia moze poradzic sobie tylko mocna koncówka.

Przy tak duzym pomieszczeniu bardzo wazną role bedzie odgrywac prawidłowe ustawienie i dobranie kolumn aby uniknąc zniekształcen za posrednictwem najnizszych czestotliwosci - tak z własnego doswiedczenia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moj kolga w swoich 100 m2 gra na Tannoy Yorkminster z 28 watowymi monosami SE Phasta+Pre tej firmy i jest bardzo oki a przy tym kompletnie nie zaadoptowane pomieszczenie a da sie sluchac bylem zdumiony ze wogole zagralo.

 

Osobiscie wole kolumny Audio Note tyle ze w 70m2 to nawet model E moze nie dac rady ale oczywiscie bym to sprawdzil bo lampiszon +te AN (pazdzieze) jak je nazywam = symbioza i dla wielu koniec poszukiwan.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, lampa i metraż tez spory:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Wszystkich

Kilka dni sie nie odzywałem sorka, ale święta... musicie zrozumieć. Dziękuję Wszystkim za porady i sugestie, oczywiście wybór należy do mnie. Muszę zmienić kolejność zakupów, kupię wzmacniacz sprawdzę wszystkie propozycje najpierw dla oka następnie odsłuch, a kolumny będę dobierał na miejscu. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie, o decyzjach będę informował na bieżąco.

pozdrawiam tomika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.