Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do Reloopa HA210


desino

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, dostałem na gwiazdkę wyczekanego Reloopa HA210 i mam problem z dobraniem do niego kolumn podstawkowych do nagłośnienia niewielkiego pokoiku 15 m2. Faworytami do tej pory były: Monitor Audio Bronze BR 2 oraz WHARFEDALE Diamond 9.3 ale są to zestawy 6Ohm a w instrukcji Reloopa pisze wyraźnie, że można podpinać tylko głośniki 8Ohm. Budżet niewielki do 1200 pln. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/38818-kolumny-do-reloopa-ha210/
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opinię Dorothy, m.in. o współpracy Reloopa z Tannoy Fusion 2:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witaj!

 

Ja posiadam takiego Reloopa i używam go z kolumnami AE Aelite Two o nominalnej impedancji 6 Ohm. Nie ma z tym żadnych problemów. Nie jestem znawcą, ale skoro jednak ten wzmacniacz działa z kolumnami o takich parametrach, to nie rozumiem dlaczego nagle miałbyś zmieniać kierunek poszukiwań. :)

No i stało się :) Reloop gra już z Tannoyami F2. Do dopełnienia całości i zakończenia budowania systemu teraz szukam napędu i jestem zdecydowany na Onkyo DX-7355 ale jak na razie po sklepach to cena 850-1000 pln a to chyba zbyt wiele.

  • 1 rok później...

witam,

 

chciałem odświerzyć to forum zadając pytanie czy relop ha 210 b zagra z heco metas 700 między innymi czy w/w 8Ohm reloopa mozna podłączyć do metas 700 gdzie widnieje na plakietce znamionowej 4-8 Ohm.

 

z góry dzięki za info.

 

pozdrawiam

Panowie.Dajcie spokój z tymi omami.Każdy wzmacniacz zaprojektowany jest na jakąś tam moc,a co za tym idzie na jakiś maksymalny prąd .Jeżeli wzmacniacz może oddac 50W do obciążenia 8 Ohm,to maksymalny prąd wynosi 3,5A.Przy obciążeniu 4 Ohm prąd maksymalny NADAL wynosi 3,5A.Natomiast moc maksymalna spada do wartosci 25W(o połowę).Należy pamiętać, że charakterystyka impedancji zespołu głośnikowego jest zmienna i czesto widać spadki oporności w zakresie niskich tonów,i może być tak że charakterystyka kolumny 6 Ohm i kolumny 4 Ohm jest w rzeczywistości bardzo podobna.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.