Skocz do zawartości
IGNORED

plv-z2000


Konrado

Rekomendowane odpowiedzi

Skalmen, dzięki za info. A jak puszczam filmy 23.973 klatki z komputera po HDMI to powinienem ustawić odswieżanie na 24Hz? Nie mam stacjonarnego sprzętu do odtwarzania HD więc wszystki materiał odtwarzam z media center czyli swego rodzaju Peceta.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1072802
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczera recenzja sprzętu Konrado. Szacuneczek!

Zaskakujesz mnie, że wg Ciebie różnica pomiędzy Z4 i Z2000 nie jest wyraźna. Sam mam porównanie do AE900 (podobny poziom co Z4) i uważam, że już TW1000 świecił znacznie lepiej.

Wg mnie to co zdecydowanie różnicy projektory oparte na D7 w stosunku do D6/D5 jest zdecydowanie wyższy natywny kontrast (w tym lepsze kolory) i głębia obrazu.

TW2000 ma dobrą czerń, ale żeby to docenić trzeba mieć świetnie przygotowane pomieszczenie - jednym słowem ciemna aranżacja - meble, ściany, sufit.

TW2000 ma dobry (ale nie bardzo dobyr) shadow detail, ale wg mnie lepiej sprawują się tutaj średniej klasy projektory DLP, jak np. BenQ W5000.

Zawsze pisałem, że praca mechanicznej przesłony w TW2000 czasami przeszkadza w ogładaniu filmu - zwłaszcza jest słyszalna przy gwałtownych przejściach z jasnych na ciemne sceny i vice versa.

To samo było w TW1000, więc już się przyzwyczaiłem (przypomina zgrzytanie).

Zaskakuje mnie również, że uważasz, że trybie wysokiej lampy jasne sceny rażą w oczy. To dziwne, bo na TW2000 nie dośaiwdczam takiego problemu. A jednak i w specyfikacji, i pomiarach Epson świeci wyraźniej jaśniej. Więc ten problem powinien tym bardziej dotyczyć mojego projektora.

Poza tym wg mnie bardzo wyrażnie wzrasta jakość obrazu po przejściu z DVD na 720p. Pomiędzy 720p i 1080p czasami różnice są tylko w szczegółach, czasami bardziej wyraźnie.

Efekt trójwymiarowości obrazu nie zależy od rozdzielczości. Doświadczam go również na materiale 720p. Wszystko po prostu zależy, w jaki sposób filmowane są sceny.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1072870
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że benq może być lepszy w obrazie. Nie wiem czy w stanach taniej wychodzi ale w Polsce jest sporo tańszy od Epsona. Tylko pamiętaj że benq ma bardzo słabe możliwości ustawienia (malutki zoomik i słabiuteńki lens shift). Celling mount będzie potrzebny chyba....

 

 

Wracając do mojego nowego baby z2000. No kurcze teraz dopiero doszedłem gdzie jest pies pogrzebany. Zmieniłem ustawienia HDMI na normalne. Straciłem trochę na shadow detail ale... Kolory bajka, głębia bajka, kontrast świetny, Czernie się mocno poprawiły. Jest 2 klasy lepiej.

 

Zrobiłem sobie wczoraj wieczorem porównani side by side z Z4. Wtedy dopiero widać różnicę. I w głośności też jest różnica. Przyznam że porównanie side by side przemawia do świadomości. Zrobiłem zdjęcia ale jakoś słabo wyszły.

 

No i najlepsza rekomendacja - żona widzi wyraźnie różnicę na korzyść. A kiedyś jak zmieniłem z Ae300 na Z4 to nie widziała. Czyli zmiana wyraźnie na lepsze.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073341
Udostępnij na innych stronach

Wg opinii recenzentów BenQ ma ciut lepszy kontrast w jasnych scenach, z kolei TW2000 lepiej wypada w ciemnych (wyższy kontrast on/off). Ciemne szczegóły lepiej oddaje BenQ, ale różnice są dość minimalne. Natywnie - Epson ma lepszą czerń.

Uwzględniając sam obraz - lepiej wypada BenQ, ale nie są to podobno różnice zdecydowane.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073349
Udostępnij na innych stronach

he.. he.. uśmiałem się, jak Meloman wyraził w poprzednim wpisie zachwyt z recenzji Kondrado wytykającej słabości - a to jest takim wyznacznikiem obiektywizmu;) a teraz okazuje się po korekcie ustawień, że jest "dwie klasy lepiej" :)

PS. Teraz na allegro chcą za sanyo Z2000 7300zł i jest to już zupełnie pokopana cena, Konrado dobrze zrobiłeś, że kupiłeś za 5900zł ten projektorek, myślę, że nie żałujesz (co już chyba potwierdziłeś).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073377
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję chłopie, nie żałuję.... Aż nie moge sie doczekać wieczoru, odpalić wzmacniacz, projektor i dobry film w 1080p i DTS'ie. Na dziś chyba pódzie No land for old people...+ butelka Rioja'y.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073381
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest do śmiechu americano? Mam szacunek dla ludzi, któzy są obiektywni i potrafią np. odnaleźć wadu yżutkowanego sprzętu. Z DRUGIEJ STRONY jednak pisałem WYRAŹNIE pisałem, że BARDZO mnie dziwi, że wg Konrado różnice są minimalne.

Na grupach dyskusyjnych, a już polskich w szczególności to rzaki przypadek, aby krytykować własny sprzęt.

Konrado - he, he... No to się wszystko wyjasniło. W trybie rozszerzonym hdmi w ogóle wg mnie nie ma co mówić o poziomie czerni. Czarny w tym trybie bardziej przypomina szary :-)

Mam nadzieję, że w Sanyo Z4 nie oglądałeś cały czas w tym trybie :-))

"To nie jest kraj dla starych ludzi" jest świetnie filmowany (bracie Coen) i ma świetny kontrast. Pod względem jakości obrazu - świetnie (głębia, trójwymiar). Merytorycznie nie oceniam filmu, bo to nie ta grupa...

Mam pytnako - wg Ciebie, w których scenach zdecydowanie lepiej wypada Z2000? Jasnych, ciemncyh, a może mieszanych?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073386
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wady sprzętu się nie zmieniły od mojej oryginalnej recenzji bo dotyczą innych kwestii poza obrazem. Mogę także dodać ostatnią, że projektor jest brzydki. Z4/Z5 znacznie tutaj wygrywa z następcą. Na szczęście stoi na wysokiej komodzie przy ścianie i nie rzuca sie w oczy. Inni producenci maja ładne obudowy (Sony, ostatni Panasonic, Epson, Benq, Mitsu). Nawet nowe Optomy sa chyba ładniejsze.

 

Ale nigdy nie pisałem o obrazie że jest minimalna różnica w stosunku do Z4. Napisałem że nie jest jakaś szokująca. I dalej tak uważam. Ale jest znaczny postęp. Nawet powiem więcej niż znaczny.

 

Po dodatkowej zabawie ustawieniami mam już niezły efekt i różnica w obrazie jest bardzo wyraźna w stosunku do poprzednika. Nie wiem jak wygląda obraz z Ae2000 czy TW2000 ale patrząc na ceny tychże (około 10k - 12k PLN) i zakładając że obraz jest 10-20% lepszy od Sanyo to uważam że te sprzęty są przedrożone.

 

Z4 ustawiłem optymalnie Meloman, no worries. Odnośnie z2000 trudno po 2 godzinach posiadania projektora sprawdzić efekt działania wszystkich funkcji dlatego jak miałem czas się pobawić to doszedłem. Za to Z4 maiłem długo więc go bobrze znam.

 

Meloman, co mam ci napisać? O co dokładnie pytasz? O moje wrażenia? W scenach jasnych jest super, piękne kolory, głębia. W mieszanych też bdb - super wyglądają koncerty gdzie jest dużo czarnego w tle i mocno naświetlone obiekty. Jest wrażenie głębokiej czystej czerni za plecami wokalisty, a obok bardzo soczyste jasne kolory świateł, oprawy, skóry twarzy w zbliżeniach (skóra jest genialna). W ciemnych jeszcze dużo nie oglądałem ale chyba tez ok. Czerń i shadow level są lepsze niz to co miałem.

 

A co do filmów to ja oglądam dla filmu a nie dla kontrastu, ale dzięki za rekomendacje zdjęć.

 

Projektor jest tylko środkiem do potęgowania wrażeń ze sztuki, a nie sztuką samą dla siebie. Dlatego te wszystkie określenia parametrów, luxy, kontrasty, pytania co jest lepsze - nie jest dla mnie najważniejsze. Oceniam projektor pod katem jakie wrażenie z filmu jest w stanie przekazać. I dlatego wczoraj po dalszej kalibracji i seansie "Into the Wild" jestem pod wrażeniem Z2000 i filmu:)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073473
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem podpowiadać, ale w postęp w technologii LCD widać szczególnie w scenach mieszancyh, gdzie czarny w końcy jest głęboki (rzekłbym atramentowy), a pola jasne nie są przytłumione, a wręcz cieszą oka jaskrawością. Ty to właśnie potwierdziłeś :-)

Oczywiście, że projektor to tylko narzędzie, ale miło jest łączyć dobry sprzęt z dobrym filmem. O nowym filmie Seana Penna dużo dobrego słyszałem. Leży u mnie na dysku wersja 1080, ale przytłacza mnie czas - przeszło 2,5 godziny...

Z "perełek" czekam na wersje 1080p Juno, bo podobno mile zaskakuje jak na spory box ofiice w USA.

Epson wg mnie nie ma ładnej obudowy, ale na szczęście moja żona, w tym zakresie nie wypowiada się krytycznie :-)

Ciekawym jestem pierwszych recenzji projektorów opartych na DC4. Zawsze uważałem, że pod względem li wyłącznie jakości obrazu dobry DLP zawsze jest ciut lepszy od dobrego LCD.

Niestety - tylko ta funkcjonalność projektorów DLP, a raczej jej brak :-)

Optoma na jesieni zapowiada nowe modele oparte na DC4, ale przecież wtedy pojawią się pewnie kolejne LCD oparte na D9.

A może I-DLA lub LED?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073494
Udostępnij na innych stronach

Konrado,

Nie wiem, czy korzystasz z tej strony więc na wszelki wypadek

podaję, może będzie przydatna w ustawieniach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073562
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mar. Tak znam, jestem nawet członkiem od paru lat i możesz tom znaleźć moje posty.

 

Odnosnie tego wątku to mam go na oku, aby może wypróbować jakieś patenty. Ale z doswiadczenia wiem że najlepsze ustawy są jak sie samemu do nich dojdzie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1073623
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zostawił to wejście HDMI w trybie rozszerzonym i albo wymusił na karcie graficznej traktowanie projektora jak monitor LCD (jaśli zasilamy z PC-ta) albo przełączył wyjście HDMI w odtwarzaczu w tryb "PC" lub ekwiwalent. Zawsze to o około 14% więcej kolorów i prawdziwy tryb 24-bitowy.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1074146
Udostępnij na innych stronach

Podepinam się pod temat z prośbą o pomoc w wyborze ekranu.

Kupiłem w USA ten projektor tj. PLV-Z2000 i teraz wybieram ekran.

Moje założenia to :

- format 16:9

- przekątna ok.80"

- dobra firma

- korzystna cena

- ręcznie rozwijany?

Proszę o pomoc szczególnie tych ,którzy znają ten projektor.

Dodam,że projekcje będą w pokoju o kremowych ścianach,raczej dobrze zaciemnionym.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1076787
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. bardzo ładny obraz za nieduże pieniądze. Trzeba tylko poświęcić czas na dobre skalibrowanie i sie pobawić a jakość obrazu super. Tylko dużo zależy od źródła. Niektóre filmy mają gorszą czerń bo tak jakoś są nagrane, niektóre za to mają czerń głęboka jak atrament. Na tych samych ustawieniach

 

Masz mały ekran więc możesz sprobować z szarym o ganie większym od 1. Ale biały matt g>=1 też powinien cię zadowolić.

 

Ja mam ekran elektrycznie sterowany z pilota żeby ładnie chował się w suficie (mam KD w salonie) więc dla mnie ergonomia i estetyka wymagała takiego rozwiązania.

 

Gdzie masz zamiar kupić ekran: w USA czy u nas?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1076832
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Konrado!Ja dopiero zaczynam przygadę z projekcją i jest to mój pierwszy zakup.

 

Jako żródła będę używał Denon DVD 3930.

U mnie ekran będzie podwieszony do sufitu.

Jeśli mi się to będzie kalkulować to ekran mogę kupić albo w USA ,albo u nas.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1076877
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę zmieniłem plany i teraz myślę o ekranie ramowym zrobionym przy pomocy farb Screen Goo zamiast ekranu rozwijanego ręcznie.

Zamierzam wykonać ekran podobnie jak kolega Grisza.

Poczytałem trochę o Screen Goo i nie wiem ,który rodzaj farby byłby lepszy do zastosowania w zestawieniu z moim PLV-Z2000.

 

Digital Grey czy Digital Grey Lite ???

 

Swoją drogą "very expensive" te farbki.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083702
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_PP, 19 Kwi 2008, 19:37

 

>Ja bym tam zostawił to wejście HDMI w trybie rozszerzonym i albo wymusił na karcie graficznej

>traktowanie projektora jak monitor LCD (jeśli zasilamy z PC-ta) albo przełączył wyjście HDMI w

>odtwarzaczu w tryb "PC" lub ekwiwalent. Zawsze to o około 14% więcej kolorów i prawdziwy tryb

>24-bitowy.

 

 

Pobawiłem się w ostatnim tygodniu kalibracją projektora i źródła. Otóż w kodeku CoreAV ustawiłem aby sygnał wejścia/wyjścia miał rozszerzony (zakres 0-265). W efekcie mam 2 konfiguracje ustawienia projektora w zależności od materiału/filmu źródłowego:

 

1. Filmy HD 1080p są ciemne i aby je oglądać ustawiam w Z2000 HDMI jako rozszerzony. Dzięki temu cała szerokośc sygnału z media center jest "konsumowana" pzrez projektor i wyświetlana. Te ustawienie HDMI wyraźnie rozjaśnia materiał 1080p uwidaczniając wszystkie szczegóły i poprawiając kolory. Jest bardzo dobrze z ustawionym HDMI na rozszerzony, pod warunkiem odpowiedniej konfiguracji kodeka oraz materiał musi być wysokiej jakości.

 

2. Filmy HD720p i większość DVD jest dużo jaśniejsza. Dla nich muszę w projektorze przestawiać HDMI na tryb normalny, aby obraz nie był zbyt jasny.

 

Teraz mi powiedzcie dlaczego ten sam film w 720p jest dużo jaśniejszy niż wersje 1080p?

 

Generalnie materiał 1080p charakteryzuje się bardzo dużą szczegółowością. Jest duża różnica w stosunku do 720p. Jest dużo bardziej ostry i dzięki temu ma się efekt że jest to akcja "na żywo". Myślę że Sanyo tym się różni od konkurencji że obraz jest bardzo ostry i szczegółowy. Dlatego nie zastosowano w tym projektorze filtra kinowego (AE2000 i TW2000 maja specjalne filtry kinowe wbudowane w obiektywie, które poprawiają kontrast, ale muszą pogarszać ostrość)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083752
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeżeli korzystasz z komputera to musisz mieć ustawiony zakres kolorów na PC Level. Inne ustawienie (TV Level) wg mnie (proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę) powoduje, że wychodzisz poza zakres bieli (0%) i czerni (0%), co nie jest właściwym rozwiązaniem.

U mnie filmy 720p i 1080p wyświetlane są zawsze tak samo. Poziom mam ustawiony na PC Level, a na planszy testowej wygląda, że wszystko jet okej (rozróżnienie poziomu czerni i bieli na poziomie +2%).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083801
Udostępnij na innych stronach

No to mam PC level na materiale 1080p - jak opisałem wyżej.

 

Ale jak mam oglądac na PC level 720p które wygląda słabo?

 

Meloman, a jak możesz oglądać materiał 720p na tych samych ustawieniach co 1080p? Ten sam film w x264 ma zupełnie inny balans bieli/czerni w zależności od formatu. Nie ma mozliwości że te same usytawienia są dobre dla obydwu formatów, bo każdy wygląda extremalnie inaczej!!!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083834
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie... U mnie wszystkie filmy x264 są podobne. Wyjątkiem może jest Elizka - Złoty wiek, ale tam czarny raczej przypomina zielony niż szary. Pytałem o tym nawet na różnych grupach, ale mi nikt nie odpowiedział.

Nie stwierdziłem, aby w materiale 720p lub 1080p projektor gubił ciemne lub jasne szczegóły. Zresztą miałem kilka tytułów zarówno w 720p, jak i 1080p. Pod względem kolorów te filmy zawsze były identyczne, a różniła je, co oczywiście ostrość obrazu.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083867
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne. Ja mam inne doświadczenia (no country for old people, breach, AVP2, 40 days and..., Szklana pułapka 4, Next) - te tytuły wyglądają świetnie tylko jak HDMI jest ustawione na extended. Wersje 720p tych tytułów wyglądają dobrze jak HDMI jest ustawione na normal w projektorze. Przy ustawieniu na extended czarny robi sie szary a kontrast bardzo spada.

 

A jak masz ustawione we/wy (tv/PC level) w kodekach Core?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1083871
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Dotarł wreszcie do mnie ten projektor.

Włączyłem go i widzę,że obraz na dole ekranu,na całej szerokości,tak do 1/4 wysokości jest zielony.

Zieleń cały czas przebija nawet przy zmieniających się obrazach.Permanentny zielony pas na dole!

Nie mogę tego wyregulować z poziomu menu,lub jeszcze nie umiem.

Tu prośba do znających ten projektor m.in. Konrado :Co to może być i jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/41601-plv-z2000/page/3/#findComment-1115242
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.