Skocz do zawartości
IGNORED

TDA7294


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy układ ten pracuje na +/-24V wykazuje spore tendence do wzbudzania się:( Na czas imprezy sylwestrowej pożyczyłem od kumpla trafo 2x28V. Na kondziołkach zmierzyłem +/-38V na małym wysterowaniu.Przy dużym spadało do 35V. Brzmienie poprawiło się znacznie na kożyść. Dźwięk stał się o wiele mniej mulisty, nabrał dynamiki i kultury.

Może macie jakieś inne przemyślenia odnośnie tego scalaka.

POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sztywnym zasilaniu i dobrej filtracji z ukladu naprawde mozna sporo wycisnac. U mnie pracuje w polaczeniu z prostym buforem lampowym (co a'la Aero Audio Prima Integrated :-) i wraz z M1 sprawuje sie dobrze. Zrownoleglony mostek, samsungi 10mF, trafo 250W (moze niedlugo dual mono :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości planuję zaaplikować mu toroida 600W 2x24V lub2x30V

Obecne trafo ma 2x17V 300W było pierwotnie przeznaczone dla TDA1514, ale po ich śmierci postanowiłem wypróbować TDA7294.

Obecnie współpracuje z preampem na OPA2134.Kondensatory w zasilaczu mają pojemność 10mf (Kendeil) wewnętrzne okablowanie sygnałowe to AQ Copperhead, a wysokoprądowe to Kimber 4PR (zastanawiam się nad wymianą ich na Real Cable, gdyż brakuje mi najniższego basu)

POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trafko 2*24VAC (kolumienki sa 8R). Co do opa549 to jest wzmacniacz operacyjny duzej mocy. W swieta testowalem sobie opa548 na moich wysluzonych juz radmorkach, ktore pracuja z komputerem (tam jest LM1875 + TDA8421). Bylem mile zaskoczony mozliwosciami tej kostki. Jak bede mial ochote to kupie trafo 2*19VAC i zrobie koncowke mocy. Mam juz zaprojektowane plytki drukowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.