Skocz do zawartości
IGNORED

Kable mikrofonowe w studiach.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

cholera ... 90 zł i moje 23 lata spędzone w Polsce nijak się mają do 5kzl i 50cio letniego Anglika z Francji ... ale myślisz że jakbym go wysłal do jakiegoś uzdrowiciela w UK i on by naladował ten kabel swoją energią to zagrałby hi-endowo w angielskim stylu ?? ;>

Abstrachując od żartów wydaje mi się (ale może za młody jestem i za mało doświadczony) że ronomy studia nie tworza kable jakie studio posiada tylko ludzie i przedewszystkim plyty ktore z niego wychodziły. Abby Roads (podejżewam że osoba która to powiedziaal wiecej studii nie zna , ze względu na to że o Abby pisano w Magazynie Hi-Fi bodajze, ze względu na 5 B&W w reżyserce) ma renomę ktora zaczela się od takiej nazwy jak "The Beatles" - a to chyba nie jest nazwa audiofilskiego kabelka... ale jak oni grali to ja wtedy jeszcze pływalem także nie wiem :P

 

To co studio ma na pokladzie jest w tej klasie kanonem. Urzadzenia, systemy, stoły, softy i mikrofony to jest standart który spełnia wiele studii na świecie i w Polsce, pomieszczenia to samo - wiele je ma i ma je dobre. Dlatego renoma studia to ludzie i produkcja a nie kable.

Osobiście używam kabli shulz i proel (5m mikrofonowy 50 - 100 zł) i gwarantuję, że nie stanowią one wąskiego gardła w moim torze. Mam kolegę z dużo droższym studiem (ostatnio nagrywał u niego zespół Raya Wilsona - chłopaki specjalnie z UK przylecieli). Używa takich samych kabli jak ja. A za brzmienie dostał już Fonogram 2008:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzę, że Pan wie co nieco, ale zdolności interpretowania wypowiedzi innych bym Panu nie zazdrościł. Powiem tyle, że się zgadzam z Pana nie obrażającymi nikogo wypowiedziami:) Nie mam siły, by prostować moje wypowiedzi, by były bardziej zrozumiałe. Wystarczy, że się generalnie zgadzam z tym, co Pan pisze, prawda?

Qrna, to mój kabel do AKG K241 to też więc studyjna sznurówka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.