Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyk - porownanie


Irmo

Rekomendowane odpowiedzi

W wyszukiwarce znalazlem kilka wpisow na temat kit'ow Akustyka, sam mam zamiar zmienic kolumny i tutaj jest problem czy wydac kase na gotowy wyrob czy sie pomeczyc i kupic zestaw glosnikow i osprzetu u Akustyka a kolumny zlecic stolarzowi. Interesuje sie modelem XT1 z pierscieniowa Vifa i sredniniskotonowcem XT 18WH-09-08. Moge powiedziec jedno, ze takie glosniki mozna spotkac w konstrukcjach za ok 6 tys. a tutaj mamy 2,1 kzl + koszt wykonania obudowy. Mam tylko pytanie czy ktos na forum moze cos powiedziec o "jakosci" dzwieku prezentowanym przez zestawy Akustyka i czy ta zabawa w majsterkowicza jest warta swieczki?

Dziekuje za wszelkie informacje dotyczace tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sprawdzić czy się opłaci to zobacz ile chce Akustyk za gotowy taki zestaw a potem ile za komponenty i gotowa obudowę... sprawdź jeszcze czy mozesz wykonać taką sama obudowę taniej - i już wszystkie koszty bedziesz miał policzone...

 

Z faktu w jak drogich konstrukcjach który głosnik mozna spotkać - nie wyciągaj zbyt daleko idących wniosków. Moim zdaniem akurat Vifa XT jest przekombinowana - nie bardzo wiadomo po co. podobna klasę brzmienie zapewnia Vifa PL - jakoś nie moge się oprzeć wrażeniu że XT było bardziej konstrukcją marketingową (bo miała przenosić szersze pasmo dla odtwarzania DVD-A i SACD - tyle że uszy tego nie przenoszą...). Poza tym w Polsce głosniki Vify są nieuzasadnienie drogie - na moje oko powinny byc o 30-40% tańsze - mogłyby konkurować np. z Audaxami, Alcone'ami czy Visatonami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje avw, Akustyk za XT1 chce 2100, bez stolarki ktora kosztuje u nich 1000zl, u mojego stolarza zrobi sie za 500-700zl w zaleznosci od wykonczenia, no i mam wglad w to jak to zrobia. Co do serii XT to faktycznie jesli to tylko wybieg marketingowy to moze lepiej sie zkoncetrowac na serii PL, jak dla mnie konstrukcjie 2-drozne z jednym glosnikiem srednioniskotonowym wystarcza do pomieszczenia ok.19m2, mam w tej chwili takie konstrukcje, ktore z "wypelnieniem" dzwiekiem pomieszczenia nie maja problemu. W sumie wychodzi za calosc (glosniki + obudowy) ok. 2800zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AkustyK chce za podstawkowe obudowy 1000zł. to jest raczej drogo... W pełnym wykończeniu (fornir w lakierze i z okrągłymi podfrezowaniami - wg dostarczonego projektu) można je kupic w stolarni za ok. 600-650zł.

Serii XT nie znam - ale o ile pamiętam to na Vifach PL całość takiej konstrukcji powinna zmieścić się w cenie 2300-2400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zeneca2

(Konto usunięte)

Nie wiem czy dobrze pamiętam oznaczenia, ale jeśli to jest ten kit Akustyka z średnio-niskotonowym z włókna drzewnego, to był to model prezentowanym na ostatnim AudioShow. I akurat o tym modelu mogę się wypowiedzieć... choć nie pamiętam z jakim sprzętem towarzyszącym to grało. A to rzutuje w sposób dość oczywisty na jakość i charakter dźwięku. W każdym bądź razie grało to ładnie. Acz dość ascetycznie jak na mój gust. Duża doza neutralności, bas zaznaczony acz stonowany jak na mój gust, soprany miłe, nie agresywne ale nie porażały też detalicznością. Po pół godzinie słuchania w kiepskim akustycznie pokoju i krzątającymi się za plecami audiofilami, ciężko coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaneca2

Tak to jest ten model, ktory opisywales, jesli tak jest to brzmienie tego kitu jest raczej relaksujace i mile ale ta asceza to oznacza neutralnosc, czy suchosc w przekazie muzyki?

Zapraszam wszystkich do podjecia dyskusji na temat zestawow Akustyka, jaka jest ogolna opinia wlascicieli tych zestawow pozytywna czy raczej negatywna?

POdejscie akustyka do problemu montazu sespolow glosnikowych wydaje sie profesjonalna, pozostaje kwestia koncowego efektu brzmieniowego dla nas najwazniejszego. O ile z konstrukcjami markowymi nie ma problemu z odsluchem (latwa dostepnosc w sklepach) o tyle z kitami taka mozliwosc istnieje tylko u producenta w sklepach niet.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zeneca2

(Konto usunięte)

Raczej neutralność, bo o suchości nie może być raczej mowy. Grały one raczej ciepło niż sucho. Mówiąć "ascetycznie" miałem na myśli to, że niektóre zestawy głośnikowe przy zachowaniu jako tako pojmowanej neutralności dają z siebie troche "życia". A akurat ten model Akustyka był jakiś taki "bezduszny". Niby wszystko na miejscu - bas, sopran, wokale ale tego czegoś co powoduje, że się pamięta o pewnym sposobie grania kolumn i pozwala je odróżnić w całej masie innych kolumn, nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw na podzespołach projektu A2A od Akustyka, zrobiłem wszystko zgodnie z zaleceniami i powiem, że zagrały lepiej niż tego oczekiwałem, po krótce krótka charakterystyka brzmienia ze strony Akustyka pokrywa się z rzeczywistością, nie zdawałem sobie wtedy sprawy z tego jak bardzo "w ciemno" decyduję się na głośniki (kilka zdań z A.Kisielem przez telefon, szybka przesyłka bez zaliczki), ale opłaciło się, za tą kasę nigdy bym takich kolumn nie kupił, do tej pory ze wszystkich głośników których miałem okazję słuchać to tylko Proac 2.5 grał w bardziej zrównoważony sposób, pewnie lepiej od moich (ale z krelem KV300i + Krell SACD), chyba 2A2 w takim towarzystwie zagrałyby nie gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce zamówic profesjonalnie wykonać obudowy, wg. swojego projektu, zajmuję się tym zawodowo.

Niedługo, pojawi się także strona po przebudowie, niestyty na przełomie luty/marzec. Zapraszam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ufolek-

(Konto usunięte)

Mnie kopulka XT nie powalila na kolana, przynajmiej w aplikacji Meritum 1 w porownaniu z jakas 'zwykla' z Avance epsilon 960 mk2. Wybralem ta druga konfiguracje glownie ze wzgledu na zywsze brzmienie. Sluchajac Meritum mialem wrazenie ze ktos je kocem przykryl, albo graja w sasiednim pokoju. Moze niewygrzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.