Skocz do zawartości
IGNORED

pioneer vsa-e08


slawo

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o radę czy kupić ten wzmacniacz za 3000zł(taka okazaja, nawet w sklepie); nie jestem szczególnie wymagającym słuchaczem, "zadowoliłbym" się yamahą 640 czy też denonem 1804 stąd dylemat gdyż ceny są zbliżone a urządzenie pioneera generalnie należy przecież do zupełnie innej klasy (tak mi przynajmniej powiedziano i tyle znalazłem w necie); dodam, że wzmacniacz jest bez pilota stąd też może po części taka obniżka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdyż ceny są zbliżone a urządzenie pioneera generalnie należy przecież do zupełnie innej klasy (tak mi przynajmniej powiedziano i tyle znalazłem w necie);"

 

to powiedziano Ci ze jest lepszej klasy sprzęt pioneera od Yamahy i denona,czy też na odwrót???:))) POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego modelu, akurat nie niałem przyjemnosci słuchać. Natomiast niższe/tańsze modele Pionnera, to porażka - metaliczne, płaski brzmienie, z kiepską dynamiką.

Popieram elfana, kup Yamahe.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy to jest warte kwoty o jakiej pisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to warte tej kwoty,za tą kase to masz ampli yamahy 640 albo denona 1804 co są napewno lepsze od tego pioneera,a metalicznośc,płaskie brzmienie i brak dynamiki to własnie jest brzmienie pioneera,i jeszcze dodał bym do tego bardzo słaby jakościowo bas,wyostrzoną góre,niewyraźną średnice,więc typowo do techno,więc jak ktoś takie brzmienie preferuje to może kupować.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pozwole sobie dorzucic pare groszy. obawiam sie ze porownywanie konkretnych modeli (czyli omawianego e08 i yamahy 640 czy denona 1804) jest troszke malo sensowne, poniewaz omawiane model naleza do zupelnie roznych klas.

zarowno yamaha jak i denon sa oceniane jako tzw. wyzsza klasa (te konkretne modele), zas a08 jest juz klase wyzej w tzw. klasie szczytowej (jeszcze wyzej jest klasa referencyjna). zeby bardziej zilustrowac jak wysoko ten wzmak jest oceniamy, to mozna przytoczyc ze zaraz w jego sasiedztwie w listach rankingowych znajduje sie rowniez znakomita yamaha dsp/ax2 albo a1.

pytanie wiec czy za ta cene warto - znakomity sprzet, za naprawde konkurencyjna cene.

co wybierac - roznica jest klasy....

 

zebym nie byl goloslowny, to co skrobiem jest na podstwie Audio (6/2003) - sugerowana lista rankingowa ma juz przeszlo 1/2 roku ale to jedyna jaka mam w formie pdf'owej - swiezsze tylko na papierze:(

mozna poszperac www.audio.de (w polsce tez sa, ale widze ze strone wychaczyl a.grzymala (tez milo z jego strony)

 

a teraz do kolegi elfana - jesli cos mowisz, to daj tego podstawy, bo jak na razie macisz ludziom w glowach i jest to kolejny temat w ktorym wykazujesz sie totalnym brakiem wiadomosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embargo-nie będe za każdym razem przecież pisał że słuchałem sprzętu Pioneera,więc chyba jak miałem z nim do czynienia to jakieś podstawy mam by tak mówić,a to że Ty masz pioneera to Twój wybór,a propo klasy sprzetu,to Ja wolał bym zdecydowanie mieć denona czy yamahe zamiast wyzszego klasą,(ale tylko cenowo bo wyższego klasą jesli chodzi o firme to zdecydowanie nie) Pioneera.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 640 to raczej niska klasa. O wyzszej nie ma mowy. To 4 ampli z dolnej polki. Mysle ze warto bylo by porownac brzmienie tych 2 klockow. A skoro do tego pionka nie ma pilota to czy mozliwe bedzie absolutne skalibrowanie sprzetu ??? Proponije sie dowiedziec przed zakupem. W Yamasze niektore opcje bez pilota sa niedostepne. A elfan daj juz spokoj z wychwalaniem Yamahy. Posiadam sam ta marke ale innych (oprocz Sony) nie dyskryminuje. Troche pokory czlowieku. Zachowujesz sie jakby ta 640-estka byla szczytem marzen, a tak przeciez nie jest. To low-end w srod amplitunerow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrJ--a kto Tu muwi że jest szczytem marzeń,ja tylo porównuje te dwa modele ,ja napewno nie muwie że yamaha 640 jest wysoką klasą ale w swojej klasie jest bardzo dobry,tylko porównuje klase ampów yamahy do ampów pioneera i jak to muwiłem w kółko nie sugeruj się tym że mam yamahe i ją polecam.

 

 

embargo- szkoda słów,tłumaczyć po kilka razy i jeszcze nie zrozumieć,ale nic dziwnego w końcu masz pioneera;)

 

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan. Ok niech Ci bedzie. Ale nie mozesz ignorowac wysokiej polki Pionka. Sam mam wzmacniacz Pioneera i jesli chodzi o wigor i przylozenie to moja RXV800 jest troszku w tyle. Do pionka moga byc byle jakie kolumny aby poczuc muzyke, a Yamaha jest bardzo wymagajaca pod tym wzgledem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ-to możliwe ze wzmacniacz stereo może inaczej grac od ampli do kina,ale porównaj wzmacniacz stereo yamahy do swojego pioneera,to wtedy będzie wyruwnana walka.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale w tym przypadku jest większość właścicieli Yamahy!!! Ty jesteś jednym z nich! Może musiałbyś posłuchać opinii właścicieli Pionieer`ów? Może to jest po prostu zamiłowanie do firmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embargo : nie sugeruj sie rankingami, ona naprawde niewiele oznaczaja, co najwyzej aktywnosc marketingowa dystrybutora i dobre 'wejscia' u recenzentow. A a propos Pioneera to z poltora roku temu sluchalem ktoregos z wyzszych apli KD Pioneera [numerka juz nie pomne] i byl to nacienszy bas [ przepraszam basik,. basiczek ;)] jaki na kinie slyszalem. A niestety kino bez basu traci sens i jakikolwiek efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Barni

rynek ma wiele ofert, wszelkie rankingi stosuje wiec jako ogolne wskazniki. ale racja - nie nalezy sie do konca nimi sugerowac bo w duzej mierze sa wyznacznikiem co sie podobalo redaktorowi X w gazecie XX, i jak silnie fimra YY promuje swoje produkty.

 

-->elfan

jesli chcesz dyskutowac, to uzywaj konkretnych argumentnow, a nie "bo ty masz pioniera", "bo dekodry sa syfiaste", poki co to gadasz jak slepy o kolorach.

a tak z zupelnie innej strony to dobrym argumentem dla ciebie moze tez byc ze "pioniera to maja tylko zydzi, masoni, pedaly i cyklisci" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olos-naprawde już nie mam siły juz każdemu po kolei tłumaczyć ze porównanie yamahy z pioneerem jest bardzo nie na miejscu,ja słuchałem pioneera i wiem jak to gra i się prezentuje,a jeśli chodzi o brzmienie to yamaha w stereo gra bardziej delikatnie w basem z wiekszą kulturką niż w kinie,gdzie potrafi przyłorzyć i to nie źle,i dynamike ma poprostu nie porównywalną z pioneerem,który w kinie gra bardzo słabo w porównaniu do yamahy,w stereo sprawa jest taka sama.

 

 

embargo-jęsli to co wyzej napisałem nie jest wystarczającym argumentem,to juz naprawde nie wiem co powiedzieć,ale mi się wydaje że jak bym bardzo duzo wymieniał argumentów przemawiających za yamahą co już kilka razy to robiłem to Ty i tak byś muwił swoje jak małe dziecko.

 

POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S olos,nie mam takiego zamiłowania do firmy że ide i kupuje chocby miało grać nie wiadomo jak i kosztowac nie wiadomo ile,przed kupnem raczej porównywałem i innymi super markami takimi jak:Denon,HK,Onkyo,więc nie powiedział bym ze tych pozostałych firm których nie posiadam sprzetu miał bym nie lubić:) POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan posluchalbys sobie Yamahe na Kodach NT306f to raczej o delikatnosci Yamahy w stereo bys nie powiedzial. Wyrwalo by Cie z siedzenia. ;) (przynajmniej na RXV800)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.