Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner KD dobry w stereo


sulli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najblizszym czasie zamierzam zakupic nowy sprzet,

narazie bede sluchal tylko w stereo, ale w przyszlosci

niewykluczam rozbudowy do kina domowego, dlatego

poszukuje amplitunera "na zapas", ktory jest rownie

dobry, a moze nawet lepszy na jednej parze kolumn

niz w systemie KD.

Moj obecny sprzet to: Diora 504 (wzm+tuner+korekt)

na kolumnach Magnat Vector 55.

Zmiana kolumn nie wchodzi w gre, poszukuje tylko

amplitunera za ok 2000 zl ktory godnie zastapi Diorke

Ktory sprzet waszym zdaniem jest godny uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Harman Kardon jest wart uwagi. Cieplejsze i potezniejsze brzmienie od Yamahy z wiekszym i miekszym basem. Osobiscie porownywalem RXV640 vs H/K AVR 2500. Jesli teraz kupowalbym sprzet kto wie czy zamiast mojej RXV800 nie kupilbym jakiegos AVR 3550. W stereo stawialbym jednym slowem na H/K. Denona nie slyszalem. Sony odradzam ze wzgledu na uciazliwa barwe dzwieku (mialem STR-DB940 przez 1,5 roku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o amplituner, który dobrze gra w stereo, to polecam Marantz-a SR 5400, lub SR 5400 ose.

Sam posiadam ten pierwszy i jestem bardzo zadowolony, drugi podany, jest w specjalnej edycji i dedykowany bardziej w kierunku stereo. Różnica cenowa to 500 zł, a wybór należy do kupującego.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem 640-estke z HECO podlogowymi. Ja wiem czy 640 ma takie lagodne brzmienie. Na pewno nie ma takiego lagodnego jak H/K. Fajnie jak brzmienie jest lagodne i z polotem a tego czasem wlasnie Yamahom brakuje w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ-moja propozycja była raczej bardzo subiektywna,mi brzmienie w stereo tego ampli się bardzo podoba,a autorowi wątku proponuje posłuchac wszystkich w/w ampów i wtedy będzie wszystko jasne.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za proby pomocy, teraz to juz sie chyba nigdy nie zdecyduje;)

Moze troche sprecyzuje, nie lubie srednicy (zawsze obcieta),

lubie za to gleboki miekki bas i duzo lagodnych (nie drazniacych ucha) wysokich tonow.

Muzyka, ktora slucham jest zazwyczaj mocna, z udezeniem i partiami gitarowo-perkusyjnymi,

nie slucham za to i w najblizszym czasie nie zamierzam sluchac klasyki.

Muza bedzie z kompa (mp3) i tunera.

Wydaje mi sie ze potrzebuje sprzetu z dobra dynamika, basem i gora.

Terez to juz pewnie pozostanie tylko jeden super sprzet;)

 

Tak poza kolejnoscia:

Czy ktorys z amplitunerow ma mozliwosc korekcji wybranych pasm czestotliwosci (eq),

czy tylko regulacje wysokich i niskich tonow?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecę to co znam i mam: NAD T752. Moja opinia jest tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(obecnie już z przodu nie mam już Mission, reszta jest aktualna).

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że każdy z wcześniej wymieninych amplitunerów zagra basy jakie chcesz. Pod warunkiem że kolumny będą w stanie zagrać. W końcu robią Suby o różnych możliwościach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktorys z amplitunerow ma mozliwosc korekcji wybranych pasm czestotliwosci (eq),

 

funkcje taka dla kazdego kanalu z osobna (umozliwiajaca np. zrownowazenie brzmienia wszystkich kanalow przy uzyciu roznych glosnikow na przod, center i tyl) maja tak nieslusznie krytykowane amplitunery Sony!!!

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz amplituner KD to będziesz miał tam pełno trybów DSP które są właśnie pełną ingerencją w charakterystykę częstotliwościąwą- taki nowoczesny cyfrowy korektor, kiedyś tępiony teraz na nowo świeci pełnym światłem. klikniesz sobie "ROCK" na pilocie i po balu.

Jedna uwaga- nie ruszaj potencjometrów barwy podczas używania DSP, bo wyjdzie Ci kompletna dyskoteka. W muzyce rockowej jest pełno średnicy. Posłuchaj sobie czarnej płyty grupy Metallica (pewnie znasz kapelę), na dobrym sprzęcie, a zobaczysz że tam jest również wokal i to całkiem fajny. Muzyka ma to do siebie że gra całym pasmem, a nawet jeśli użyjesz trybu DSP np. rock, to nie oznacza to wycięcia średnicy, tylko odtworzenie atmosfery sali koncertowej podczas koncertu rockowego. Nawet jeśli subiektywnie odczujesz pewne osłabienie na średnicy, to nie jest to to samo co podkręcenie na maxa wysokich i niskich we wzmacniaczu.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"funkcje taka dla kazdego kanalu z osobna (umozliwiajaca np. zrownowazenie brzmienia wszystkich kanalow przy uzyciu roznych glosnikow na przod, center i tyl) maja tak nieslusznie krytykowane amplitunery Sony!!!'

 

oj xajas słusznie słusznie krytykowane,miałem sony,duzo buzerów a sama jakośc dzwięku do bani,a propo tego egualizera to yamaha ma to dla głosnika centralnego.

 

POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli kupisz amplituner KD to będziesz miał tam pełno trybów DSP

 

equalizer to nie DSP z symulowanymi trybami typu rock, hall itd. Nie porownujmy jablek z gruszkami. Te pierwsze moga znakomicie pomoc w korygowaniu brzmienia glosnikow tudziez korygowaniu akustyki wnetrza (patrz rezonansy pomieszczenia), te drugie to kwestia smaku.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>oj xajas słusznie słusznie krytykowane,miałem sony

 

to twoja ososbista opinia, moze miales te niewlasciwe Sony.

Gdybym mial wziac Y440 za wzorzec to tez mogl psioczyc na cala Y tylko czy to by bylo sensowne?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do Elfana. Tez twierdze ze sony ma marnej jakosci dzwiek. Taki sonowski. Mialem strdb940 czyli najwyzszy model chyba klasy QS. Co z tego ze mialem 3-pasmowy EQ, jezeli w zaden sposob nie moglem wycofac tego wiercacego uszy i syczacego wokalu. Brrr wole sobie nie przypominac tego dzwieku. I do zadajacego pytanie - kategorycznie odradzam marke sony (chyba ze moze szarpniesz sie na ES), jest tam wlasnie taki efekt jakiego nie lubisz - drazniacy wokal i chamskie wysokie tony. W zaden sposob tego nie da sie skorygowac (mozna tylko sobie troszke ulzyc cierpieniom). Zabawne nie ? Korektor ktorym nic nie mozna skorygowac :( Sprawdzalem jeszcze model STR-DB 1070 myslac ze moze bym po 940-estce kupil, ale stwierdzilem ze nie ma zmian w natarczywosci przekazu i zakupilem Yamahe. Uwazam ze ma bardzo naturalny wokal i mozna przy niej siedziec 2 razy dluzej niz przy sony. Ale mimo wszystko mysle ze najbardziej zadajacemu pytanie odpowiadal by brzmieniowo Harman/kardon - mieciutki gleboki bas ,delikatny wokal i soczysta delikatna gora. Wszystko czego potrzebujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja czytam, że Yamaha 460 gra świetnie w stereo to jak należy nazwać brzmienie takiego chodźby budżetowego Creeka...

ja Ci dam jedną radę - jeżeli masz do wyboru 2500 zł to posłuchaj nie tylko amplitunerów, ale także wzmacniaczy stereo np. wspomniego Creeka albo "topowego" Cambridge

można spróbować też NAD, Rotela...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pozniej jak kolega bedzie dokupowal glosniki na tyl i central ? Kupi sobie dopiero wtedy amplituner ? Uwazam ze jak sie rozejzy dobrze to cos wybierze co bedzie mu odpowiadalo w stereo, no a w kinie domowym takiego stereo Creeka powali na kolana bo co tam stereo ma do dzwieku kinowego ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu nad'a t742 - i łażę po tych wszystkich forum dotyczących amplitunerów AV i powoli zaczynam mieć wątpliwości z tego co czytam wynika że najlepsze notowania przynajmniej jeśli chodzi o stereo i moje preferencje muzyczne ma DENON(1803 lub 1804) i HK w wypadku tego drugiego podobno owe dobre stereo zaczyna się od wysokich modeli -możecie mi pomóc i powiedzieć ,który HK gra już dobrze w stereo(nie mam bardzo wysokich wymagań ale jednak jakieś tam mam).

Proszę o podpowiedź a jeśli ktoś zna jeszcze jakiś sprzęcik ,który można porównać z denonem 1804,nad'em t742 i HK ? to proszę napisać-nie lubię nerwowego brzmienia a lubię ładny bas.......POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzisko 742

basik extra a dzwiek spokojny dokladny i niemeczacy.

ale:

ciezko sie podlacza kable - zle rozwiazanie wtyczek

brak pamieci glosnosci kolumn przy przelaczeniu zrodla - najbardziej irytujaca sprawa ( jak suba ustawisz np. na +4 masz tak samo w stereo jak i w dd :(

nie ma stereo direct -sub chodzi caly czas bo jest podlaczony do wyjscia pre out - troche wkurza ale mozna sie przyzwyczaic do stereo 2.1

zastanow sie nad nowym nadem 743 - ponoc to samo ale lepiej porozwiazywane niektore kwestie

powodzonka

no i oczywiscie posluchaj go przed kupnem bo z moimi galami nie najlepiej w sopranach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mateuszek-decyzja zapadła w stawce został tylko HK 4550 za 2700 pln i HK 4550 za 2500 obydwa nowe-

mam sentyment do nad'a z wiadomych względów -nie podoba mi się design Harmana.

Kupiłem przed chwilą głośniki acoustic energi EVO ONE jak myślicie ktory z tych dwóch 'panów' lepiej je obsłuży.

Na podjęcie decyzji mam 10 godzin-pokój ma ok 20 metrów i jest zagracony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę ci jescze namieszm - dzisiaj słuchałem marantza 5400 (w stereo) i musze przyznac że jestem pod silnym wrażeniem... nie powiem ci czy gra lepiej od HK ale myślę że trzeba tego posłuchać. Marantz ma rewelacyjną stereofonię - scena rozplanowana jest jak w dobrym wzmaku stereo - trzeba tego posluchać. jak masz duże wymagania co do mocy - słuchasz głoścno to HK będzie lepszy bo ma super zasilanie, ale HK jak dla mnie gra trochę "ciemno" jeśli rozumiesz o co mi chodzi (wiele osób lubi takie brzmienie jest na pewno przyjemne i nie męczy). Nie wiem jaki charakter mają te AE jęśli grają delikatnie i nie mają zbyt wiele wysokich tonów to w połaczeniu z harmanem góry może trochę brakować. Jeśli grajią jasno i detalicznie to będzie to z pewnością dobry zestaw.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemens-->potwierdzam Twoje obserwacje

Tak jak już pisałem wyżej-stereo rewelka o kinie nie wspomnę. Ja jestem zachwycony i nie żałuję żadnej złotówki wydanej na moje kino.

pozdrawiam i jeszcze raz polecam

lucas25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do maranza to ja nie wiem

ale slyszalem ze jest to inaczej obudowany philips - to tyle

najlepiej podlacz sprzety do glosnikow i posluchaj...

nad ma moc i te jego 80 w stereo to jest 80 :) dobrze ze sasiad jest gluchy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem marantza,w stereo gra to przyjemnie i niezle jak na ampli,ale w kinie to mu brakuje tego czegoś co ma yamaha,nie wiem jak to okreslić ale ogólnie brzmienie yamahy w kinie jest takie bardziej kinowe.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.