Skocz do zawartości
IGNORED

Chopin i jego Europa 2010


broy

Rekomendowane odpowiedzi

W miarę możliwości słucham w "Dwójce" transmisji z tegorocznego festiwalu.

 

Słucham także wydarzeń z tegoż festiwalu z poprzednich lat zarejestrowanych na płytach wydanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Mam na myśli płyty z tzw. "czarnej" serii, zawierającej dzieła Chopina nagrane na instrumentach z epoki. Płyta z koncertami fortepianowymi, w wykonaniu Dang Thai Sona na fortepianie Erarda z 1949 roku oraz Orkiestry XVIII Wieku Fransa Brüggena jest znakomita. Generalnie jestem zwolennikiem wykonań historycznych, i zawsze z dużą ciekawością podchodzę do nowych płyt na instrumentach z epoki. To że wreszcie możemy w takich wykonaniach słuchać muzyki Chopina jest świetną sprawą.

Z niecierpliwością oczekuję na przybycie płyty z tej serii zawierającej mój ulubiony utwór Chopina- sonatę wiolonczelową g-moll.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.