Skocz do zawartości
IGNORED

Shelter a Kuzma


jozwa maryn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Przeglądałem właśnie materiały w internecie, i rzuciło mi się w oczy, że te wkładki (Shelter 901 i Kuzma KC-REF)są, poza kolorem, niesłychanie podobne. Czy ktoś się nie orientuje aby, czy Shelter nie robi wkładek na zamówienie dla starego Kuźmy?

 

(ten wątek jest przeniesiony ze Zrób Sobie Yourselfa, bo znalazł się tam przypadkiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa Maryn->>>

 

Ale masz sharp eyes ! Oczywiscie, Kuzma sprzedaja Sheltera 501 MkII jako swoj Reference i kasuje 4000 Euro detal. Gdzie 501 MkII Ja sprzedaje po $ 650.00 nie wspomne juz o koszcie. Kilka lat temu byl w Stanach "biznesman" ktory kupowal od Sheltera i sprzedawal pod nazwa Crown Jewel za $ 3000.00.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOLO->>>

 

Hey, Dynavector firma z bogata historia produkuja bardzo duzo wysokiej jakosci cartridges. Jezeli chodzi o mnie szczegolnie nie przywiazuje do nich za bardzo uwagi. Dynavector dla mnie jest za bardzo neutralna prezentacja. Lepiej wypadaja w systemach lampowych. IMHO there are better alternatives.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani MA6900 ani Concentra nie dysponują odpowiednie klasy phono stage. i.e. MA6900 przyjmuje tylko MM a Concentra nie ma phono stage (correct me if I'm wrong) -> dlatego myślałem o Ear Yoshino 834P -> więc Dynavector może być w sam raz

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

momentami czuje sie na prawde bardzo maly.....i te nasze polprodukty bernardy itp itd

[obrazekLUKASZ-93156_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOLO-

 

Jestes wbledzie Concentra 2 jest osiagalna z lub bez phono stage $600.00 doplaty i za ta dostajesz uproszczona wersje sylnnego Cadence. Maksymalne wzmocnienie 64.5 db z ktorym mozesz uzywac cokolwiek dusza zapragnie. No chyba ze cos ponizej 0.2 mv jak np. Audio Note.

 

EAR-produkty sa unreliable, z McIntoshe'm proponuje Benz Lukaschek PP1/T9.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyl_Pl->>>

 

McJubille jest bardzo,bardzo dobrym cartridge i zdecydowanie wole niz Shelter 501 ale jak wiesz Ortofon jest troche wiecej casholli. Pozatym juz jest zastepca Venice :-) i taniej.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Lacrimosa: nie jestem pewien czy to będzie akurat 501 - zarówno 901 jak i Kuzma KC-REF mają obudowę z porządnie przewierconymi otworami na śruby, natomiast 501 ma tylko takie "bays" otwarte z boków. Stąd moje przypuszzcenie że to 901 może być odpowiednikiem KC-REF, bo poza tym parametry faktycznie są niemal te same. Możesz trochę więcej o Shelterach - w Polsce to zupełnie nowa firma, wydaje się że bardzo dobra, ale może masz jakieś doświadczenia lub informacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa Maryn->>>

 

Shelter 901 jest w tej chwili najlepszym cartridgem na rynku jezeli chodzi price/performance ratio.

 

Shelter 901 to jest moim zdaniem polaczenie dwoch najlepszych cartridges. 901 posiada

najlepsze zalety z Lyra Helikon i Koetsu Rosewood Signature takie jak szybkosc,sczegolowosc,bass,zasieg sopranowy (Lyra) i takie jak cieplo,muzykalnosc, obfite ilosci powietrza, atmosfera sa zawarte w 901.

 

Ponadto Shelter nie jest bardzo wymagajacy jezeli chodzi o ustawienie. Shelter'y sa latwe w prowadzeniu przecietnie maja na wyjsciu 0.5 mv co powoduje ze sa dosyc uniwersalne. Shelter poleca ustawic ladunek na 100 ohm, w moim systemie najlepiej brzmi na 85 ohm. Shelter'y spisuja sie na wszystkich rodzajach muzyki celujaca. Nie zauwazylem jakich kolwiek tendencji do lampy czy tranzystora, jak wspomnialem juz sa naprawde uniwersalne.

 

Pozdr.

 

 

PS. Wracajac do Kuzmy REF to jest 501 z shell od 901.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lacrimosa za wyjaśnienia.

 

Próbowałem znależć stronę Sheltera ale mi się nie udało. Za to znalazłem parę recenzji 501.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygląda że cały "range" w tej chwili składa się z 501mkII ($800), 901 ($1500) i 90X ($ ????).

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOLO->>

 

Shelter nie ma strony to jest jedno osobowa firma.

 

Dla Ciebie ;-) 501 MkII-$650,901-$1150.00 i 90x-$1900.00

 

Podr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzwiedziłem strony podane przez Lolo. Nie wiem jak brzmią te wkładki, bo ich nie słuchałem. Jeśli chodzi o ich parametry elektryczne, to podane wartosci są dużo gorsze od Sumico blue point. Blue pointa kupiłem pod namową kolegi, który po odsłuchu sie nimi zachwycił. Wcześniej słuchałem różnych wkładek. Niestety na S.BP nawet ciche pomróki sa słyszalne jak z dobrego cd. Nie wyobrażałem sobie, że analog może tak odtwarzać bas. W maju szwagier skontaktuje mnie z "audiofilem" z pracy (USA), który ma szmergla na punkcie analogu. Zobaczę a potem opiszę czym on sie zachwyca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To All: Mam do Was Panowie jeszcze jedno pytanie. Chciałbym w swoim gramofonie (Rega 25) zmienić wkładkę. Chodzi mi o MC najchętniej wysokopoziomową, ale nie jestem przywiązany do tego warunku. Grado odpadają (brak ekranowania). Z dostępnych w kraju pozostają więc Goldring, Benz Micro, Ortofon i Denon (pominąłem coś?). Nie chciałbym wydawać więcej niż 1000-1500PLN. Wkładka najlepiej jakby prezentowała dynamiczny, ale bez ostrości dźwięk (zwłaszcza w sopranach). Podstawa to oczywiście średnica. Dzwięk opisuję na wyczucie gdyż sądze ze taki chrakter prezentacji będzie pasował do Regi. Poza tym ramię mam niemodyfikowane (RB 600) więc nie ma możliwości korekty VTA i dobrze by było aby wkładka nie stwarzała w związku z tym dodatkowych problemów. Ufff, warunków całkiem sporo. Jakieś sugestie?

 

Dzięki Lacrimosa:) BTW próbowałeś kiedyś 15yrs Longmorn Single Malt? Ja własnie próbuję ;) Smoooooooth

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa jeszcze jedno pytanie - to cała firma Shelter to jeden pracowity japończyk który siedzi gdzieś tam w jakimś Kyoto i pracuje z taką zawziętością że zaspokaja popyt na wkładki Shelter na całym świecie?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo->>>

 

Dla twojej Regi ja bym sugerowal Ortofon Kontrpunkt A za te pieniadze nie do pobicia.

 

Longmorn 15 years alez oczywiscie probowalem jeden z najlepszych Scotch'a z regionu Highlands piekny zloty kolor. YUMMMY :-) Szkoda ze tylko doceniony przez koneserow a malo znany powszechnie. Milo slyszec ze spedzasz czas w takim doskonalym towarzystwie. Good for you my boy !

 

Shelter to Ozawa San pracuje sam z pomocnikiem nawet nie robi marektingu czy distrybucji, tym wszystkim zajmuje sie dla nie go potezna firma w Japoni, Axiss distributors.

Poza tym jezli chodzi o Swiat to zebys sie orientowal jaki to jest przemysl ok. 1000 sztuk slynnej 901 zostalo sprzedanych i ok 30 sztuk 90X, wiec jak widzisz to nie jest Seiko tylko bardziej Patek Philippe.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kontrapunkt a u polskiego dystrybutora kosztuje 2000, i jak na Europę nie jest to bardzo wysoka cena, w UK jest droższa. Ale wiadomo że w UK ceny sprzętu to ceny amerykańskie tylko zamiast USD pisze się GBP...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zydelek: Sumiko BP to zupełnie inna liga niż Shelter, tyle to i ja wiem. BP to taka sobie nie za droga wkładeczka wysokopoziomowa, krzywdy nie zrobi, ale żaden cud świata. Fakt że jest sporo droższa od wysokopoziomowych Ortofonów, i pewnie lepsza. Nie porównywałem jej parametrów z Shelterem (na pewno ma wyższe napięcie :-), bo po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa! Nie byłbym taki pewien! Jestem własnie z "powaznymi" analogowcami i juz wiem czemu "twory" przez Was rekomendowane sa tak drogie nie reprezentując wcale wysokiej jakości brzmienia. Taki Technisc czy Sony gdyby miał produkcje 500-1000szt. czegos tam to kosztowałby tyle co Mercedes. Twierdzę, że przy tak smiesznie niepowaznej produkcji wyrób taki może byc wart co najwyzej jak wkładka za 150$ powaznego producenta. Nie krytykuj Sumico, bo napewno jej nie słuchałeś. Jesli masz ochote jej posłuchac to zapraszam do siebie (muzyka, bilard, piweczko, nocleg u mnie). Teraz podaje parametry mojej wkładki: pasmo 15-35K; napiecie 2.5 V; separacja kanałów 32 db.; balans kanałów0.5 db.; nacisk 1.5-1.8g.; impedancja 47.000; masa 6g.; cena w USA (sprawdził mi szwagier- aktualna 480$ z taxem i wysyłką na terenie USA). Brzmienie- niesamowita finezja, przestrzeń, naturalne pełne wokale, gorąca średnica bez sladu wyostrzeń, nosowatości, suchości itp, potężny basiskooo z pomrukami i perfekcyjną kontrolą. Przyznam sie, że wcześniej nic nie wiedziałem o tej wkładce. Kolega zawsze mówił Su.... i tak dalej. Był to przedmiot kultowy. Teraz jako jej posiadacz juz!!! Rozumiem dlaczego tak mówił. Gramofonu słucham od 1975r. Nigdy jednak nie wyobrażałem sobie, że tak czarana płyta może brzmieć. Pozdrowionka Zydelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek->>>

 

Od kiedy "miara" dzwieku jest ilosc wyprodukowanych w tym wypadku cartridges? Niby kto jest tym powaznym producentem wedlug Ciebie? Chyba nie Sumiko bo oni nie sa zadnym. Sumiko to jest silny dystrybutor w Stanych ktory zajmuje sie dystrybucja SME gramofonow,dzwigien oraz Sonus Faber kolumn glosnikowych. Cartridges sa produkowane dla nich przez subkontraktora, Sumiko by sie tym wogole nie zajmowalo tylko jeden wspolwlascicieli Jim Hunter ma hopla na punkcie analogu jeszcze z czasow jak byl zwiazany z firma SOTA z lat 80'. Bardzo bys sie zdziwil ile ta twoja kultowa* (sala smiechu) firma produkuje i sprzedaje.

Dla twojej informacji wiekszosc znanych firm produkuje kilka set igiel na rok , nie tysiace, inne nawet mniej niz 100 (Jan Allaerts czy Koetsu). Od kiedy dane techniczne (igly) sa istotne? Koetsu jak wiele innych wysokiej jakosci cartridges nie zawiera instrukcji ani danych! Jezeli w ten sposob kupujesz igly to odsylam Ciebie do Clearaudio ktore maja najlepsze dane techniczne i zarazem najgorsze brzmienie.

 

Gdzie twoj szwagier takie szalone ceny dostal? Ta igla kosztuje $ 349.00 detal, diler koszt jest $ 174.50. Sumiko za nie placi ok $ 50.00 od subkontraktora. Pytanie za 100 punktow czy wiesz kto i w jakim kraju produkuje igly dla Sumiko?

 

Sumiko w Stanach jest znany z tego ze oferuja bardzo zly service dla swoich klientow. Ja osobiscie bym nigdy nie kupil lub oferowal swoim klientom produktow ktore sa "robione" przez marketingowa firme.

 

*Kultowa igla to jest Ortofon SPU, Koetsu czy Kiseki. Historia sie klania :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lacri>>>>

nie znecaj sie nad europa.....

pewnie nie sluchales nigdy Fonica MF100....

tak powaznie mowiac to moje czolo chyli sie przed Twoja wiedza......ludzie powinni wiedziec ze potrzebna jest wiedza by nauczac innych, nie przechwalanki

ja niestety popelnilem ten balwochwalczy blad: zaczalem tu pisac

a moja wiedza praktycznie rowna sie zeru (ale mam nosa)

;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa

 

Ponownie przekazuje wyrazy szacunku oraz podziekowanie za uczestnictwo na naszym forum.

Wymienialem uwagi o tym z innymi forumowiczami, wiec nie tylko ja jestem zrodlem powyzszego zdania, ja tylko je sformulowalem i przekazalem.

 

Obecnie przechodze fascynacje gramofonem. Mam Rege Planar 2, phono RiAudio oraz Ortofona MC15 Super MKII.

Wkladka za jakis czas sila rzeczy bedzie wymieniona. Stad pytanie : jaka wkladka bylaby dobra propozycja do 1kzl?

Moze Denon...moze jakies inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienka-Podrobka->>>

 

Dziekuje za sczera slowa, ale jak zwykle cala przyjemnosc po mojeje stronie :-)

 

Jezeli chodzi o twoje potrzeby to IMHO najlepszym rozwiazaniem bylby Denon DL 103-R, ostroznie informuje ze jest roznica w dzwieku miedzy 103 a 103 R. Jest jakas site niemiecka ktora je sprzedaje po $ 220.00. (103 chyba bedzie zakonczona produkcja wkrotce)

 

Nastepna opcja jest, zostalem po informowany nie dawno przez znajomego w Japoni ze sa nowe Kontrapunkty Ortofona pod skromna nazwa H i C, nic niewiem o kosztach i czy sa lub bede oferowane na sprzedaz w Europie, ale bym zrobil na twoim miejscu "investigation" . Dzwon to do Polskiego dystrybutora Ortofon'a po szczegoly.

 

Pozdr.

 

 

PS.

 

Jezeli by Ciebie interesowala wkladka MM to wkrotce Shelter bedzie mial jedna pod nazwa 201 za mniej niz $ 200.00 ale o dzwieku nie moge sie wypowiedziec bo nie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Lacrimosa

 

Czy różnica między Denonami DL 103 i 103-R jest duża. Niedawno kupiłem

DL 103 (bez dodatkowych literek). Cena u polskiego dystrybutora była znacznie

niższa niż ta którą podajesz bo skończyło się poniżej 450 zł.

 

>> Hiena-podrobka

 

Mieszkam niedaleko od Radomia (Starachowice 40-50 km). W tej chwili mam

kilka wkładek z tzw. budżetówki : Grado Black, Grado Blue, Shure M-97xE i Denon DL-103.

Jeśli miałbyś ochotę posłuchać u mnie to serdecznie zapraszam.

W kwietniu prawdopodobnie będę więcej podróżował więc jest szansa, że odwiedzę Radom.

Wtedy przy okazji mógłbym Ci przywieźć coś do posłuchania.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimoza- chylę czoła, bo o informacjach nie miałem pojęcia. Wszystko jednak sprawdzę jak będę na miejscu. Do tej pory "nie puszczę" pary z gęby. Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lacrimosa, biorąc pod uwagę liczbę rekomendacji chyba nie będę miał kłopotu z wyborem :))

 

PS Nadal uważam że Ozawa San to baaaardzo pracowity człowiek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zydelek - Technics produkował niezłe gramofony w czasach świetności, ale w Europie się nie przyjęły. Mówię tu o najwyższych modelach typu DD. Sam tego w rękach nie miałem, ale pamiętam bardzo pochlebny test w dziale staroci HiFi World, przez Davida Price. Warunkiem sukcesu było pozbycie się oryginalnego ramienia. O ile pamiętam, Price używał tego z ramieniem SME. Po raz kolejny potwierdza się że dobry Direct Drive jest bardzo dobry, co nie świadczy o niczym, jeśli chodzi o badziewne DD, jakich te firmy robiły po prostu miliony ton. Nie znam tak zaawansowanych projektów Sony, ale może również istniały. Było natomiast dużo gramofonów japońskich które Europy nigdy nie ujrzały, sporadycznie pojawiały się w USA, a które Japonia robiła na własny rynek, za potworne pieniądze. Wobec ich cen taki np. Sondek to było nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba Jozwa! Pisząc wczesniej nie miałem na mysli krytyki, tylko to, żeby miec dobrze według mnie nie oznacza się rujnowac finansowo. Nie chce polemizować z innymi co mają "pewne" wiadomości. Jednak nadal upieram sie, że moja wkładka do "uznanych" brzmi fenomenalnie. Może to jest zasługa preampa, może innego spasowania elementów z soba. Grunt, że mi się podoba i jest O.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.