Skocz do zawartości
IGNORED

kondensatory HOVLAND Musicap kto je stosowal ??


cichy70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie mam zamier wymienic zwykle kondensatory sprzegajace MKP w swoim amlifonie WT30II ( za rada konstruktora notabene) na KP SM-y firmy Hovland musicap. czy tos ma jakies doswiadczenie w tym temaci..i czy warto bo nowe musicapy kosztuje ponad 700 zlotych 8szt a stare MKP calosc okolo 40pln :)))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję podobnie i chcę zamienić SCR MKP na KP-SN. Lecz zanim to zrobię ciekaw jestem opinii kogoś kto to już ma za sobą. Ja mam ich 10 w Amplifonie WL70. Będę bardzo wdzięczny za opinię i porady w tym temecie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bym proponowal wymiane Amplifonow na cos lepszego.Cos co gra i jednoczesnie w czym nie trzeba bedzie wymieniac kondensatorow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam wymiane kondensatorow. bas naprawde duuuzo wiekszy, lepsza przestrzen i powietrze..calosc kosztowala mnie 750pln 8 kondensatorow hovlanda.= 4 piwka ktore wypilem z kolesiem co mi je przylutowal w srodku:)))) NAPEWNO nie daloby sie uzyskac tego efektu wymieniajac kable czy tez cokolwiek innego miwie o relacji jakosc cena zdecydowanie polecam. a tak pozatym uwazam ze amlifon to naprawde baardzo dobra lampa. w niemczech sprzedawana po zdaje sie 2450 EUR wiec sama cena na tamtym rynku mowi wszytko.a wiekszosc 90% produkcji wlasnie tam jest sprzedawana. pozatym bardzo mily i uprzejmy producent i konstruktor w jednej osobie.odpowie na wszytkie pytania i pozwala na modyfikacje bez utraty gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl zrobie cala z frezowanego aluminium.Za 50 zl pomaluje lub za 100zl poanoduje.Reszta na czesci.Podam przyklad:

Dobrej klasy trafo audio np.500 Watt - ok. 70zl

itd.itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bronie swego amplifona bo nie musze..i nie mam nawet takiego zamiaru..ale kolego Bambusie uwazam ze glupoty gadacie za 750 to co najwyzej mozna sobie pojsc do agencji towarzyskiej :))) wzmacniacza nie da sie zrobic... czy sie z tym zgodzisz czy nie to twoja sprawa ale nie szkoda Ci czasu na pisanie takich delikatnie mowiac lekkich glupot??? a moze sie myle i zobacze niedlugo w sklepie wzmacniacz made in bambus ktory bedzie kosztowal 800 zlociszy i grał oraz wygladal lepiej od amplifona ..jezeli tak to z gory serdecznie przepraszam choc wierze w to tak jak w to ze moja zona przestanie wyciagac odemie kase :))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego 800zl w sklepie a co innego budowa dla siebie.Faktem jest ze dobry wzmaciacz na poziomie 7-8 tys zl ma w sobie sume czesci za okolo 700-800zl i jesli sie z tym nie zgadzasz to po prostu sie nie znasz (i to tez jest fakt).W koszt wzmacniacza oprocz czesci wchodza: pensje pracownikow,koszty reklamy,koszty pakowania,koszty transportu wreszcie marze -kolejno dystrybutora ,posrednika i detalisty,chodz jestem pewien ze kogos pominolem.Sek w tym aby wiedziec jaki schematy zastosowac i tutaj trzeba sie poswiecic i zdobyc te informacje lub/i zbudowac kilka wzmakow(czyli miec doswiadczenie),ale czego sie nie robi dla dobrego dzwieku.Wiec jesli juz ktos sie bawi w wymiane kondensatorow za 750zl to mysle ze lepiej jest zaczac cos budowac (mniejsze wydatki i o wiele lepszy dzwiek).Sie manko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekw do Bambusa

(Konto usunięte)

A propos obudowy z frezowanego aluminium, jeśli masz namiary na jakiś zakład, który podejmie się jednostkowej usługi w tym zakresie to daj namiar z chęcią skorzystam, bo firmy z którymi ja rozmawiałem (chodzi o dwie obudowy do skonstruowanych przeze mnie wzmaków) albo nie gwarantowały jakości (w grę wchodziło tylko gięcie i cięcie blach) albo stwierdzały że im się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o poprzedni moj wpis to chyba zapomnialem o najwazniejszym -PODATKI!!!!!!

 

Mam taki zaklad w moim miescie w ktorym robie wszystkie obudowy.Nie zlecam im calej gotowej obudowy (maja troche za malo wiedzy aby wszystko dobrze przemyslec) tylko zanosze rysunki konkretnych czesci calosci wraz z materialami w ktore sie sam zaopatruje (blacha ,radiatory...)Oni tylko tna,frezuja ,szlifuja...

W kazdym wiekszym miescie jest duzo zarowno zakladow frezarsko -tokarskich jak i hurtowni aluminium.Trzeba tylko poszukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie - Bambus troszke prowokuje, ale niestety pomimo delikatnego przerysowania sprawy ma racje. Te kondensatory Robercie to rzeczywiscie polowa czystego kosztu materialowego wzmacniacza - w tym przypadku moge to powiedziec z cala pewnoscia. Dziwie sie tez, ze kupiles Hovlandy, KPs-y kosztuja razem ze 150zl a efekt na pewno nie 400 zl gorszy:). Jeszcze jedno pytanie do Roberta - twoj sony juz po tuningu u Garmina? opisz wszystko prosze - pozdrawiam - pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze Bambus prowokuje.Nie mam jednak zadnego celu w tym aby krytykowac kogos lub czyjs wzmacniacz,bo i po co?

W mojej krytyce jest pene przeslanie.A poniewaz mam dosc spore doswiadczenie w temacie Audio to czsami poprzez moja krytyke probuje cos przekazac.W koncu to jest forum.

Hovlandy to naprwde dobre kondensatory,ale np do zastapienia wspomnianych wczesniej KP-SN-ow we wzmacniaczu lampowym za 20000zl.Oczywiscie ze Amplifon zagral troche lepiej,ale gdyby zastosowac inny uklad nawet na kondensatorach po 2zl za sztuke (np.Wima MKS) to ta roznica bylaby jeszcze znacznie wieksza.Trzymajta sie chlopaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy70 do paula i nietylko

(Konto usunięte)

niestety jeszce zostal mi tuning sonego:)))) kupilem interkonekt dpa black slink (polecam naprawde zdecydowanie polecam...ZDECYDOWANIE az szkoda ze firma padla :((((((( do tego kondensatory pare zlotych:(( choc naprawde nie zaluje...zdecydowana poprawa po uzyciu kondensatorow..zdecydowana...pawel bas jeszcze raz lepszy;)))niz byl.. a kabelek wprowadzil przestrzen spokoj lagodnosc i aksamitnosc:))))))) w koncu doszedlem prawie do idealu :))))) az sie az "boje" pomyslec sie jak to bedzie gralo po tuningu:))) a jak twoj wzmacniacz Pawle??:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekkk do bambusa

(Konto usunięte)

W Twojej krytyce nie było żadnego przesłania !Było tylko całkowite negowanie wszystkiego co się wiąże z Amplifonem. Swoją drogą napisz nam jakie wzmacniacze produkujesz, jakie lokujesz w nich części i w jakiej cenie je proponujesz. A może sprzedajesz bez marży !? Może uważasz, że Twoja praca jest niewiele warta i dlatego są tanie. Ja twierdze, że Amplifonowi jak każdemu innemu producentowi należy się wynagrodzenie za wkład pracy i wysiłek umysłu. Tylko ci co niczego nigdy nie produkowali sądzą, że to "bułka z masłem".

Nie gniewaj się ale to Ty sprowokowałeś tą głupią dyskusię a ja się dałem ponieść (wbrew swoim zasadom). Pozdrawiam Cię serdecznie i prosze o więcej konkretów a mniej agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiales Tomku.Przeczytaj jeszcze raz moj wpis zaczynajacy sie od slow:Co innego 800zl w sklepie...,a w szczegolnosci ostatnie zdanie.Nie krytykuje Amplifona ,tylko na przykladzie Amplifona to co oferuja firmy w tej klasie cenowej.Czy ty posiadasz Amplifona?Bo strasznie osobiscie to odebrales.Po prostu moim zdaniem (to znaczy to jest obiektywny fakt) nastepnym wtajemniczeniem po kupowaniu sprzetu jest jego budowa samemu.a jesli juz ktos sie bierze za wymiane kondensatorow to ma pelne predyspozycje do tego aby samemu zbudowac wzmacniacz (albo przynajmniej zacza c probowac).Uwierz mi ze chodz nie zajmuje sie takimi konstrukcjami (buduje piece w ktorych koszt czesci wynosi od 2 do 5tys zl ale ktore moga swobodnie konkurowac ze wszystkim co sie zalicza do tgzw. Hi-End ,ktory jest na rynku) to naprawde za 800zl zbudowalbys sobie wzmacniacz ktory zagralby lepiej od Amplifona.Byc moze w troche okrojonej kosztowo obudowie,ale co tam,liczy sie dzwiek.

Oczywiscie ze jesli ja bym ci go zbudowal za te sama sume (800zl) to chcialbym 1600,ale w sklepie chcieli by 5-6tys.Naprawde goraco namawiam wszystkich ktorzy sami juz cos modyfikuja do samodzielnego budowania wzmacniaczy,kolumn...Kazda zlotowka ,ktora wydacie bedzie wydana na to co budujecie,a nie na 30 innych rzeczy.Internet jest wspanialym medium i wielkim leksykonem wiedzy,rowniez z tematyki audio.yrzeba tylko wlozyc w to troche pracy,czasu i wysilku.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.

Zrobiłem sobie lampe, klasyczny Williamson na EL34 kosztowało mnie to ok 500zł bez obudowy i powiem, że bije na głowe tranzystorowego Luxmana A367.

Teraz myśle o kopii ProAc 2.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kazdy kto cos buduje musi od razu istniec na rynku?????

Nie zawsze tez to co jest najbardziej slawne na swiecie jest naprawde dobre.Czesto kasa wydana na marketing decyduje o popularnosci.

Nie kazdy ma ochote brac udzial w tym wyscigu.

Na zachodzie (lub np. w Japoni) jest bardzo wiele manufakturek-pojedynczych ludzi,ktorzy robia cos dla przyjemnosci,znajomych lub na zamowienie kogos kto dowiedzial sie o tym rgz. przekazem 'z ust do ust'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.