Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz Yamaha Denon


rchmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozważam kupno następujących zestawów:

1. Marantz SR 5400 (ew.OSE) + DV 6400

2. Yamaha RX V640 RDS + DVD-S540

3. Denon AVR 1404 + DVD 700

4. Denon AVR 1804 + DVD 1400

 

Proszę o opinie na temat powyższych zestawów (najlepiej porównując je wzajemnie do siebie).

Zależy mi na brzmieniu stereo na poziomie Yamaha RX-396RDS + AE100i (obecnie taki zestaw posiadam), oraz na w miarę przyzwoitym kD.

Oczywiście nie wiem jakie do powyższych zestawów dobrać kolumny.

Proszę o poradę.

 

chmielu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym w miarę wytłumiony pokój - kupiłbym maratza. Do tego polecam kolumny takie, jak moje ("o mnie"). Posłuchaj, jeśli masz gdzie. A sub dodatkowo np. Paradigm PDR-10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - albo ten sub. 2900 - cena detaliczna. ciekawe za ile ten pójdzie (jeśli wogóle).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jeśli chodzi o SR 5400 Marantza, to jest to bardzo udany amplituner, który w stereo został nawet porównany do średniej klasy wzmaka. I rzeczywiście gra rewelacyjnie. Komplet dekoderów łącznie z DTS 96/24 + masa wejść i nic więcej nie potrzeba. Natomiast jeśli chodzi o dvd 6400 jest to tylko obudowa Marantz, środek natomiast pochodzi z siostrzanej firmy Denon, a konketnie z modelu 1400.

Chciałbym poprawić redakcję AV gdzie opisano SR 5400, że da się jednak z pilota wybierać źródło sygnału, tylko trzeba przytrzymać przycisk pilota koło 2-3 sekundy. Widać jak Panowie robią te swoje testy!

Co do kolumn to nie zabieram głosu

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam ampli marantza do kina,marantz nie jest niestety dobry w tym,ale za to w stereo jest nieźle,ale to zalezy dla kogo mi odpowiada bardziej w stereo yamaha,marantz w aplitunerach ma raczej mniejsze doświadczenie od yamahy ale to tylko dla przykładu podałem,ale podpowiadam że kino i marantz to nie zbyt dobre zorwiazanie,słuchałem marantza dośc niedługo bo jakieś 10 min ale to mi w miare wystarczyło by ocenic jego brzmienie w kinie,krótko muwiąc jest za delikatne i nie ma zupełnie brzmienia typowo kinowego,wiem ze głupio to brzmi ale nie wiem jak to dokładnie określić,polecam przesłuchać te dwa modele w stereo jak i w kinie i samemu ocenic.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas widze ze chwalisz co swoje :) ok słuchaj a mozesz opisac dzwiek? Bo narazie widze typowe reklamy gazetowe a nikt nie wypowiedzial sie w kategorii dzwieku. Jak gra ci to na stereo i w KD? napisz co czujesz i słyszysz please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale proszę o opinię na temat brzmień poszczególnych zestawów tych, którzy mieli przyjemność ich słuchać, oraz opinię na temat doboru kolumn do tych zestawów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.