Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto zamieniać Yamahę 740 na 1400?


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

panowie mam pytanie czy warto zamieniać Yamahę RXV-740 na 1400, w tej chwili mam 740 i jak dla mnie gra w zupełności wystarczająco, wcześniej miałem Kenwooda(najwyższy model) i kiedy zamieniłem go na Yamahę różnica w dźwięku był a minimalna. Stąd też moje pytanie czy oprócz dodatkowych wejść-wyjść, różnica w dźwięku będzie znacznie lepsza? Proszę o konkretne odpowiedzi ponieważ nie wiem czy jest sens wydawać jakieś 1500-2000 bo tyle będę musiał dopłacić do 1400 w zależności od tego za ile sprzedam 740.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś ampli Yamahy, który u siebie miałem był ten sam problem. Okazało się, że trzeba posłużyć sie kombinerkami i przy odrobinie siły "kapturki" zasłaniające otwory dla bananów da się zdjąć bez uszczerbku dla gniazd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upps, nie ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie kupił zawnętrzną końcówke mocy na 2 przednie kanały, np Rotela 02. Efekt będzie na pewno ciekawszy, a jak uzbierasz troche kasy to sobie kupisz jeszcze jedną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>do Elberoth.

Dziękuję za zainteresowanie ale mam pytanie czy możesz mi napisać w jaki sposób podłącza się dodatkową końcówkę doamplitunera Yamahy? Czy wtedy podłączamy dwa kolejne głośniki sorround, bo w przypadku Yamahy 1400 możemy podłączyć głośniki przednie, sorround, tylne sorround oraz głośnik centralny. Czy po podłączeniu dodatkowej końcówki efekt będzie ten sam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trochę namieszałem. Ale miałem na myśli właśnie końcówkę mocy, sam nie wiem czemu ją nazwałem przedwzmacniaczem :)

 

darek>

końcówkę mocy wpinasz do wyjść pre- out. Dzięki temu odciążasz Yamszke z przednich kanałów, a rolę tą przejmuje wzmacniacz. Takie połączenie łączy zalety amplitunera i wzmacniacza. Przede wszystkim poprawia się stereo, co ja mówię nabiera nowego blasku! kino z oczywistych przyczyn również sporo zyska. Inwestycja w Yamahę 1400 nie będzie już tak atrakcyjna, przynajmniej jeżeli chodzi o brzmienie. Jeżeli jednak zależy Ci na dodatkowym 7 kanale, certyfikacie thx, na lepszych przetwornikach (które nie wiele pomogą) itp. to kup nową yamaszkę.

Sory że tak skrótowo ale jakoś dzisiaj nie mam weny :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź tyle mi wystarczy, no to zostaję przy 740 i szukam jekiegoś w miarę przyzwoitego wzmaka, możecie coś konkretnego polecić, wiem, że zaraz mi powiecie żebym to pytanie zadał w STEREO ale wątek zacząłem tutaj i może tutaj znajdę odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Rotela 02. Ostatnio takowego oglądałem i wygląda bardzo porządnie. Pytanie jak gra, ale po Rotelu jakiegoś kibla się ciężko spodziewać. Koszt to chyba 1899zł o ile dobrze pamietam. Można spróbować także z czymś z drugiej ręki, aczkolwik tanie końcówki są ciężkie do dostania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Yamahę 730 i żeby poprawić brzmienie wystarczyło mi kupno używanego wzmacniacza Kenwod za 300 zł,którego podłączyłem do wyjść pre-out obsługujących kanały przednie różnica w dźwięku naprawdę powalająca przede wszystkim w stereo a w kinie też nieźle,polecam ten sposób.Zainwestuj tylko w dobre chinche analogowe ja zakupiłem kabelek Tara Labs za 70 zł i naprawdę brzmi to nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wyjścia pre-out są przyporządkowane każdemu kanałowi ,więc dysponując 5 wzmacniaczami możesz zrobić nawet konfigurację 10.1 lub jak ja odciążyc jakieś kanały napędzając je oddzielnym wzmacniaczem.Darek to nie forum obok gdzie nowicjuszy się tylko wyśmiewa .Pozdrawiam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>darek2.Reasumując gdzie dokładnie wpina się dodatkowy wzmacniacz?Chodzi mi o jedną i drugą stronę tzn amplituner i wzmacniacz. Dzięki za wyrozumiałość a z tym forum obok to niestety racja.

Również pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz np.odciążyc kanały przednie to podłączasz chinchami do pre-out amplitunera oznaczonych np.main i prowadzisz do wzmacniacza do wejść oznaczonych np. CD,tuner i w ten stan przełączasz wzmacniacz,jeśli DVD masz podłączone do ampltunera to gałkę głośności dajesz mniej więcej na godz.13,14 (najlepiej głośność uregulować testem szumowym) ale głośność będziesz regulować poprzez ampltuner,chyba że zrobisz jak ja ponieważ muzykę słucham na oddzielnym cd to w chwili urochamiania CD włączam tylko wzmacniacz i nim reguluję głośność ,jak oglądam film na DVD to włączam to i to a głośność reguluję ampltunerem ,pamiętaj o gałce wzmacniacza na godz.13.Myślę,że ci w miarę przystępnie wytłumaczyłem.Pozdrawiam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>darek2

Teraz już wszystko mniej więcej wiem i myślę, ze sobie poradzę gdyby coś to jeszcze będę pytał mam nadzieję, że Cię nie zmęczyłem moimi licznymi pytaniami. Wielkie dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mnie pytania nie męczą tylko najgorzej nie lubię jak ludzie na forum zbywają głupimi docinkami itp.ale myślę że jest to tylko objaw na sąsiednim forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie postanowiłem, kupić dodatkową końcówkę mocy najprawdopodobniej będzie to ROTEL RA02, cena to 1999zł w tej chwili w AUDIOKLANIE co sądzicie o tym wzamku i o jego cenie czy warto o nim myśleć czy szukać czegoś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Xajas

Nie wiem czy to doping w każdym razie ma to odciążyć przednie kanały amplitunera dlatego zacząłem ten wątek, i pytam jaki wzmacniacz mam kupić czy ma być dużej mocy czy małej tak jak ten Rotel przednie kolumny to B&W 604s3. Co byś polecał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz w rownoleglym watku wyrazilem swoja opinie o sennsie "podrasowania" amplitunera klasy Y740 dodatkowa integra stereo 2x40. Jest to moim zdaniem wyrzucanie pieniedzy. Ja ososbiscie widze to tak:

 

1. Albo podejmuje decyzje, ze pozostaje z tym amlitunerem na dluzszy czas i (jesli rzczywiscie czujesz brak mocy, gdyz wiele wiecej) rozbudowujesz go o porzadny pieciokanalowy power amp typu RMB-1075 albo RMB-1066, ktory znacznie dodaje mocy/dynamiki (a nie jakies tam mierne 2x40W -> "zamienil dziadek siekierke na kijek")

 

2. Albo rezygnujesz z Y740 i decydujesz sie na konsekwentny upgrade sprzedajac Y740 i kupujac Y2400 lub podobne. W tym wypadku dostajesz wiecej niz tylko wiecej mocy/dynamiki. Wyzsze modele to takze lepsze dekodery, lepsze komponenty, lepsze oprogramowanie, lepsze zasilacze, leopsze stopnie wyjsciowe, funkcje itd.

 

Wbrew opinii innych uczestnikow tego forum nie wierze by podrasowanie Y740 streofonicznym wzmakiem dokonalo cudow i ujawnilo tysiace detali itp. Juz pytalem o to, skad by sie niby te detale mialy wziac, ale jakos sie nie doczekalem. Pamietaj o zasadzie "shit in, shit out", czyli czego marne zrodlo (w tym wypadku Y740 dzialajaca jako dekoder) nie dostarczy, tego dodatkowa koncowka nie jest w stanie wyczarowac.

 

Swoja droga z reka na sercu? Czego ci brakuje w Y740? Mocy, potegi brzmienia (Patrz Pkt.1), czy subtelnosci, jakosci, wiernosci, przestrzennosci itp. (Patrz Pkt. 2).

 

Poniewaz opcja 1. jest moim zdaniem cenowo absurdalna (relacja ceny sensownej koncowki do reszty zestawu) wybralbym opcje 2. Za ta kase mozna dostac naprawde dobry all-in-one amplituner

 

BTW. Co sensownego mozesz kupic za roznice np. miedzy Y740 a Y1400 a Y2400 (426 EUR a 665EUR a 999 EUR)

Czy Y740 + koncowka mocy za 230EUR (sa takie?) bedzie lepiej grac niz Y1400

Czy Y740 + koncowka mocy za 550EUR bedzie lepiej grac niz Y2400

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Xajas

No to mi dałeś do myślenia.

Odpowiadając na twoje pytanie "czego mi brakuje..." otórz jestem bardzo zadowolony z 740 ale mam pewne obiekcje czy po zmianie pomieszczenia z obecnego na 25m2 wystarczy mocy żeby napędzić B&W 604s3(przód); B&W LCR600; B&W 602s3(tył); może w niedalekiej przyszłości jeszcze jeden głośnik centralny na tył. Jak myślisz czy 740 poradzi sobie z tym, w tej chwili oglądam filmy z regulatorem głośności ustawionym na -40 do -45DB, i jest ok. ale co będzie w większym pomieszczeniu? Szczerze mówiąc nie zależy mi na dodatkowych dekoderach i innych funkcjach ponieważ teraz i tak w pełni nie wykorzystuję możliwości 740. Jakie jest twoje zdanie czy pozostać przy 740 czy kupić 1400 o 2400 narazie nie myślę ponieważ mój budżet jest mocno ograniczony(budowa domu), ale na 1400 coś by się znalazło. Czy różnica 35W na kanał może pomóc w znaczącym stopniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie końcówki stereo ma raczej sens jeśli ma być podłączony niezależny (od DVD) w miarę dobry CD podłączony wprost do integry lub poprzez przedwzmacniacz do końcówki.

Przy integrze przydatne jest wtedy wejście z pominięciem przedwzamcniacza - pre in (lepiej się wtedy steruje głośnością)

Mając dzielony wzmacniacz pre out z AV podłączasz do końcówki - wtedy słuchając CD włączasz CD, pre i końćówkę, a przy oglądając film DVD, AV i końcówkę- wszystko na tych samych kolumnach.

 

Lepiej zostaw sobie to co masz z Yamahy - a kup leszą intergę (lub dzielony wzm.) i oddzielny CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co napisałem tyczy się raczej jakosci dwięku (muzyka) przy stosowaniu jednej pary kolumn.

A co do mocy to nie powinieneś się martwić - powinno spokojnie wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy maja takie powiedzenie "langer Rede kurzer Sinn..." czyli dlugiej gadki, dskusji krotki sens: zachowaj Y740, ciesz sie dalej tym co masz i nie dziel skory na niedzwiedziu. Najpierw postaw chalupe, ulokuj wszystkie ustrojstwa, posluchaj dluzszy czas wszastkiego, a jesli wtedy stwierdzisz ze cos jest nie tak, opcje rozbudowy systemu ciagle beda otwarte. Byc moze znajda pomysly, ktore pozwola sensowniej zainwestowac pieniadze (pamietaj ze np ceny projektorow spadaja z kazda godzina).

 

> Odpowiadając na twoje pytanie "czego mi brakuje..." otórz jestem bardzo zadowolony z 740

czy to nie jest najlepsza odpowiedz na twoje wlasne wytanie

 

>ale mam pewne obiekcje czy po zmianie pomieszczenia z obecnego na 25m2 wystarczy mocy żeby napędzić B&W 604s3(przód); B&W LCR600; B&W 602s3(tył); może w niedalekiej przyszłości jeszcze jeden głośnik centralny na tył. Jak myślisz czy 740 poradzi sobie z tym, w tej chwili oglądam filmy z regulatorem głośności ustawionym na -40 do -45DB, i jest ok. ale co będzie w większym pomieszczeniu?

 

25m2 to nie problem. Mam wiele gorszy amplituner w 32m2 i nie widze problemu

 

>narazie nie myślę ponieważ mój budżet jest mocno ograniczony(budowa domu), ale na 1400 coś by się znalazło.

 

Ja ososbiscie jestem raczej zwolennikiem "rewolucji" niz "ewolucji" czyli jesli juz zmieniac to tak by nastepowala rzeczywiscie znaczna zmiana, czyli jak dlugo sie da zachowac Y740 a jesli kiedys zmienic to na cos zdecydowanie lepszego.

Nie pozwol sie zwariowac temu pedowo ciaglego ulepszania, zmieniania tylko dlatego ze odczuwasz niepokoj ze moze cos przegapisz. Keep cool

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek jesli Ci 740 odpowiada brzmieniowo to ja nie widze sensu kupowac lepsze ampli albo końcówke mocy jesli oglądasz z tego co pamiętam w pokoju 15m2 na -40 db to w 25m2 podniesiesz poziom na 30 db i powinno byś wystarczająco głośno i nie wiem po co ci potrzebne dodatkowo więcej 40W na kanał no chyba że chcesz kruszyć dzwiękiem ściany,jak byś miał około 40 m2 to wtedy można było by pomysleć na wymianą na 1400,a co do końcówki to w kinie jest to niezbyt dobre rozwiązanie jak już muwiłem wczesniej w innym wątku ale stereo będzie napewno lepsze,w kinie dlatego się niezbyt sprawdza bo 2 kanały obsługuje co innego a reszte co innego no chyba że zastosujesz 5 kanałową końcówke ale to już chyba było by bezsensowne,więc moim zdaniem 740 starczy do 25m2.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.