Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Mivoc 1000


Marcin S

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu jestem na etapie posuzkiwania niedrogiego suba (do 1500). Wypozyczylem do odsluchu do tej pory 4 suby : BMLab (łodzka firma), sławetną Kode Sw1000, Tannoya mSub10 oraz oraz Mivoc-a 1000.

Tannoy - zgodnie z ozcekiwaniami - gral bardzo sympatycznie w stereo, w kinie niestety sie niesprawdzil.

BMLab gral przyzwoicie, jak dla mnie podobnie do KODY (przynajmniej w kinie - bo w steroe KODA jest do bani wg mnie). Dzis wypozyczylem Mivoca. nawet nie zdazylem sie potargowac a sprzet warty byl juz jedynie 890 za nowke. Sama cena powodowala ze spojrzalem na to cos bez przekoannia. Ponadto na budle napisane ze zakres od 20Hz. Informacja ta wcale nie spotkala sie z moim entuzjazmem. Po podlaczeniu tego sprzetu - w muzyce pomine - w kinie - bylem pozytywnie zaskoczony. Gralo - pod wzgledem efekciartwa - lepiej od sławnej KODY. Niestety mialem mozliwosc sluchac tego tylko 1h,a do tej pory mam wrazenie ze bola mnie uszy - i nie wiem czy z powodu glosnosci czy charakterystyki grania :). Moze ktos z Was ma doswiadczenia z tym sprzetem. Prosze o pomoc. Jesli nie wybiore tego to pozostal mio do odsluchania tylko Infonity Alfa Sub, oraz sprzet jakiego czlowieka ktory sam majtruje suby od 20 lat (mam niemale oczekiwania co do tego sprzetu- ponoc nadal im marke Taurus czy jakos tak). Czekam na opinie i porady. Z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdze ze jest to szczyt marzen. Ale w porownaniu do tak przereklamowanej Kody to bylem zaskoczony (pozytywnie). W koncy to cos kosztuje niespelna 900 zlotych, a jak zobaczylem ze w Niemczech ok 130Euro to bylem jeszcze bardziej zdziwiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio takiego na allegro na głośniku Hert'z,ciekawa propozycja,sprzedający maił znajomą ksywke "igod" ;) sub jest w forniże i elegancko się prezentuje jak fabryczny i kosztuje tylko 1200zł a jak na taki sub to niedużo,napewno lepszy od tego mivoca.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze az tak dobrze zagrał ten MINIVOC. Generalnie to jest tania firma i nie ma co sie oszukiwac gra to przecietnie. Jezeli Tobie sie to podoba i jestes pozytywnie zaskoczony to OK ale wez pod uwage ew. serwis i wogule jakosc wykonania. Moze sie okazac iz za rok sie rozleci. Nie wiem jakiej wielkosci suba szukasz ale na allegro bywaja co pewien czas NOWE JAMO aktywne za 500zł. Sa to raczej te mniejsze modele ale za te pieniadze pewnie sa bardzo dobre. Zastanow sie nad tym. Pozatym 900zł to wcale nie jest tak malo za suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

STK się nie nadaje do HS'ów, niska impedancja (Re=2,6R) je szybko zabija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S słucham muzyki na tym subie w 12m2 i dudnień i rezonansów się nie doszukałem,a głośnik ma zupełnie inny niż sw1000,i bardzo sztywna jest membrana jak i wzmak jest też odpowiedni,100W styknie 25 cm głośnikowi,w subie naprawde nic nie furkota ani nie rezonuje gra punktowo i dynamicznie,ale jeden problem jest taki ze tego suba nie kupisz oddzielnie tylko z całym zestawem,więc jeśli miałbym wybierać pomiędzy kodą sw1000 a tym mivokiem to wybrał bym raczej twojego suba.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że słyszałem większość Kod.

 

100W może i wystarczy, ale dla 20-ki. Poza tym nie tylko moc, ale i budowa wzmacniacza decyduje czy panuje nad głośnikiem.

 

Mi się te subwoofery nie podobają, mamy widocznie inne pojęcie o basie w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.