Skocz do zawartości
IGNORED

co wybrac yamaha 740 czy denon 1804


jacekadmin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

Duzo slucham w stereo

Wczoraj bylem na osluchu w salonie. Słuchałem dwóch yamah rxv-540 i 740 i troszke bylem zawiedzony

Po odsluchu moje uszy ;) stwierdzily ze jednak trzeba dolozyc do lepszego sprzetu.

i po rozwazaniach mam wlasnie te dwa ampli do wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego denonka od niedawna. Sprzęty porównywalne, denon ma płytę czołową z aluminium pokrętła też yamaha plastikowe(pokrętła), do stereo chyba lepszy denon(przynajmniej tak mówią), ale zależy co komu leży, są tacy co im odpowiada yamaha. Słuchałem rvx640 i różnicy nie zauważyłem w porównaniu do denona. KD to chyba domena yamahy, ale to kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem o jakich mowisz cdkach peter, Yamaha jesli ci zalezy na dzwieku a jesli na wygladzie do moze denon choc ja wiem yamaha tez ma swoj klimat szczegolnie tytanowa, co do odsluchu to duzo tez zalezy od glosnikow czy odsluchiwaliscie na tych samych itd. wiecej szczegolow tego odsluchu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem 540 a po tym 740 w tym samym miejscu na tych samcyh plytach i glosnikach

540 w ogole mi sie nie podobala

plytka jakas taka i w ogole... , moj staryy wzmak gral duzo lepiej mimo ze na gorszych glosnikach

740 moze byc , ale tez nie do konca jestem przekonany.

Slychalem tego 1804 ale na innych plytach. Gral bardzo poprawnie.

I teraz nie wiem co wybrac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co czekasz ?? Z Twojej wypowiedzi wynika ze denon gral lepiej wiec po co sie rozwodzic ? Ja zaluje ze nie mialem jeszcze okazji odsluchac sobie amplitunera Denona. A co do wzmaka to nie porownuj wzmaka do ampla bo wzmaki sa lepsze w stereo. Mam Pioneera wzmak i ampli Yamahy. Yamaha gra ogolnie delikatniej i nic tu nie da sie zrobic, mozna poszukac mocnych kolumn do niej aby chociaz po czesci zlapala rytm wzmaka. Yamaha za to jak dla mnie ma fajna srednice i wysokie tony i moim zdaniem przewyzsza tego wzmaka Pionka pod tym wzgledem. Mimo wszystko slucham Yamahy a nie Pionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to 640 vs 1804.

 

740 to 640 + OSD i znacznie wyższa cena.

 

Ja bym wziął Denona - nie traci tak na wartości (ceny używanej Yamahy zabija przemyt) i ładniej wygląda :-p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"yamaha plastikowe(pokrętła), "

 

moja 640 ma alumniniowe pokrętło ale tylko głosności,ale dziwne że większośc ma plastikowe pokrętła głosności,chyba miałem szczęście;)

a tak na powaznie to jak powiedział Elberoth,nie warto 740 kupowac,to to samo co 640 tylko że ma OSD i pilot z wyswietlaczem,a te 5W więcej to raczej bardzo mało i nie warte dokładać kilka stów,a jeśli chodzi o Denonka to jak się podoba to tylko kupować,ja mam yamahe i kina jak i stereo jest według mnie super,tylko nie odbieraj tego w ten sposób że chwale swoje, miałem wczesniej innej marki sprzęt i go nie chwaliłem,wręcz odradzałem.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.