Skocz do zawartości
IGNORED

4 trywialne pytania o projektor i ekran


vorpane

Rekomendowane odpowiedzi

1. oglądam film 1.85:1 (16:9) a potem rozsuwam zasłony po bokach ekranu, żeby uzyskać pełne 2.35:1. rozumiem, że nie ma innego wyjścia, jak oglądać format 2.35:1 na zoomie? Jak u panów wygląda zmiana formatów?

 

2. wyskość ekranu - wszędzie widzę, że ekran jest dość znacznie ponad oczami. U siebie planowałem umieścić go jednak na lini oczu. Dlaczego nie? Może jest jakiś zalecany kąt POE (poziom-oko-ekran :) ?

 

3. film czasem ma napisy. chyba nie chcecie mi powiedzieć, że projektor je "widzi", i przesuwa na obraz? czy może napisy same przesuną się z czarnego paska u dołu (dla formatu 4:3) "na obraz", jeśli ustawię odbiornik sygnału DVD jako 16:9 a nie 4:3?

 

4. czy wybierając odległość projektora od ekranu mam domyślnie ustawić jakiś zoom (np 110%), żeby potem dało się korygować rozmiar obazu? bo przecież zoom zmniejsza jakość obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

mysle ze w tych kilku pytaniach zakradlo sie kilka nieporozumien.

 

Zacznimy od tego ze musisz zroznicowac czy uzywasz projektora/ekranu z panelem 4:3 czy 16:9

 

>1. oglądam film 1.85:1 (16:9) a potem rozsuwam zasłony po bokach ekranu, żeby uzyskać pełne 2.35:1. rozumiem, że nie ma innego wyjścia, jak oglądać format 2.35:1 na zoomie? Jak u panów wygląda zmiana formatów?

 

Jesli 4:3 to nie uzywasz zoomu wogole, gdyz wszystkie odtwarzane formaty maja ta sama/stala szerokosc a zmienia sie jedynie wysokosc:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wymane sa takze boczne zaslony. Jest to duza zaleta formatu 4:3 wielokrotnie ignorowane (po prostu nie zrozumiana)

 

 

Jesli 16:9 to wszystkie panoramiczne formaty (16:9, 2,2:1, 2,35:1 2,4:1) maja ta sama szerokosc a rozna wysokosc, natomiast 4:3 wymaga maskowania bokow (wysokosc jest taka sama jak w 16:9 ale mniejsza szerokosc)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli w tym wypadku zoom jet takze niepotrzebny.

 

Jedyna sytuacja kiedy zoom jest potrzebny to przy zastosowaniu projektora 16:9 z ekranem 4:3

 

 

>2. wyskość ekranu - wszędzie widzę, że ekran jest dość znacznie ponad oczami. U siebie planowałem umieścić go jednak na lini oczu. Dlaczego nie? Może jest jakiś zalecany kąt POE (poziom-oko-ekran :) ?

 

Wszystko na ten temat znajdziesz na mojej stronie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>4. czy wybierając odległość projektora od ekranu mam domyślnie ustawić jakiś zoom (np 110%), żeby potem dało się korygować rozmiar obazu? bo przecież zoom zmniejsza jakość obrazu.

 

powinienes zostawic conieco rezerwy (czyli nastawic na 90%), by moc dopasowac/wypelnic wielkosc obrazu do ekranu

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.