Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienia Głośności Wyjściu Karty


slawek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak ustawić głośność karty muzycznej zewnętrznej tak by nie uszkodzić

nic w głośnikach Skoro daje na maxa w karcie i na głośnikach to chyba nie dobrze?? Jak to

powinno być optymalnie ustawione??

I moje drugie pytanie związane ze sprzętem mam głośniki Genius SP-HF1800A i zamierzam kupić Behringer MS 40 czy odczuję miażdżącą różnice w tych głośnikach Behringera w porównaniu z tymi co mam??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem na tym forum, że karty mają pełne brzmienie na pełnej głośności. Oczywiści jeśli karta na wyjściu ma bardzo mocny sygnał, co powoduje zniekształcenia w głośnikach, to jasna rzecz, że trzeba przykręcić. Generalnie głośność należy regulować na wzmacniaczu/głośnikach, a nie na źródle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta właśnie nie ma zniekształceń na pełnej głośności przy czym jest dość głośna co słychać podłączając do niej słuchawki I boje się że jak ustawie najgłośniej to podkręcając w głośnikach za głośno uszkodzę je

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty dźwiękowe oferują maksymalną dynamikę przy maksymalnym wysterowaniu ... oczywiście jeśli karta ma jakoś niestandardowo wysoki poziom sygnału (za wysoki dla określonego wzmacniacza) to przesterowanie będzie skutkowało ... wiadomo czym.

 

... ale normalnie/zwykle ustawia się wyjście na max ... powinno się mieścić w standardowym zakresie i nie powinno być problemów.

 

ps. raz miałem przypadek że karta miała niestandardowo wysoki poziom sygnału ... ale było to X-lat temu i dawno już takiego problemu nie spotkałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzięki za odpowiedz To jest zewnętrzny interface na USB Skoro tak piszecie daje na maksa:) A coś drugiego wątku nikt nie porusza usłyszę różnicę w tych Behringerach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzięki za odpowiedz To jest zewnętrzny interface na USB Skoro tak piszecie daje na maksa:) A coś drugiego wątku nikt nie porusza usłyszę różnicę w tych Behringerach?

Behringer MS40 jest sens kupować jeśli nie masz dobrej karty dźwiękowej. A skoro masz już zewn. DAC (z regulacją głośności) to lepiej rozważ coś pokroju SAMSON RESOLV A5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj do gier?!

-10 dB sygnał na wyjsciu jezeli chinch rca +4 niezbalansowany jack, (((((((((((((((48dBoptspdif)))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.