Skocz do zawartości
IGNORED

Jak Wyciagnac Dzwiek Z Plyty Dvd


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka plyt DVD z muzyka zazwyczaj jest to muzyka w formacie PCM 16bit i czestotliwosc probkowania 44.1 lub 48kHz a wiec jakosc CD-Audio i chce zripowac tylko dzwiek do pliku Wawe jakiego programu uzyc ktory ma taka mozliwosc a dodatkowo jest na tyle zaawansowany ze wykryje mi sciezki?

 

panowie byly nawet programy do edycji video nawet freeware wylecialo mi to wszystko z glowy (a dokladnie ich nazwy) wiec jesli ktos sie tym bawil to niech napisze zreszta ja zaraz poszukam i pewnie znajde ale mimo wszystko wiedza sie zawsze przyda na temat tego typu programow

 

EDIT ok znalazlem jakies shareware ale lipa totalna wiec weszlem na pewniejsze zrodla i znalazlem RERSoft.RER.DVD.to.Audio.Ripper i cos sie wiesza przy 99% a wiec kolejna lipa

 

wiec kolejny ostatni etap: szukam sprawdzonego narzedzia do tego typu spraw bo nie mam czasu na szajs

 

ps. byl taki freeware program do obrobki wideo - bardzo popularny i wiem ze mial taka opcje ale zapomnialem tytul

 

nic pozostaje czekac na kogos co wie o co chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konwersji czasem używam SUPER © v 2008.build.25 (2008), konwertuje chyba wszystkie formaty; strona domowa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do zgrania płyty na dysk (z wyborem ścieżek) może być wspomniany DVD Shrink, lub lepiej DVD Fab Decrypter; Shrink słabo radzi sobie z zabezpieczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak SUPER zgrywa ale nie dzieli mi na sciezki ktore sa wewnatrz a daje kazdy rozdzial jako jeden plik a ja mam rozdzial jako album ale sciezki tez sa uwzglednione wiec odpada

 

pozostale w ogole nie daja rady

 

RERSoft.RER.DVD.to.Audio.Ripper - robi jak SUPER ale mniej stabilny wiec SUPER lepszy

 

okazuje sie ze ten shareware jako jedyny jak na razie rozpoznal sciezki kazda osobno ale znow sie wieszal wiec musze szukac dalej, zreszta nie wiem czy nie kupie dvd po prostu bo i tak na daca przechodze wkrotce pozostaje tylko zfinalizowac tranzakcje wiec zamiast cd jako transport wykorzystac to wykorzystam dvd, w koncu jak mam zrzucic 10DVD to ok 50GB muzyki a mysle ze dvd i tak bedzie lepszym wyborem jesli chodzi o cena/jakosc wyjscia cyfrowego

 

a tyle fajnej muzyki mam na tych dvd o jakosci audio-cd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Shrinku możesz dokonać reauthoringu, tworząc foldery VIDEO_TS (pojedyncze pliki .VOB chyba także, nie jestem pewien nigdy tej funkcji nie używałem) z poszczególnych rozdziałów, a te dopiero konwertować do .WAV. Oczywiście wymaga to nieco "ręcznej" pracy, ale skoro masz tylko kilka płyt do konwersji to może warto?

 

Czy pisząc "wykryje mi ścieżki" masz na myśli różne ścieżki dźwiękowe (DD, PCM), czy poszczególne rozdziały na płycie? Bo odpowiednikiem rozdziału dla DVD jest właśnie ścieżka w przypadku CD, co może potocznie być utożsamiane jako pojedynczy utwór na płycie... Nieco zamieszania z terminologią... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak - ja mam cos takiego ze kiedys dawno temu przerobilem troche albomow audio z plyt cd a dokladnie z ich obrazow w taki sposob zeby na plycie dvd odtwarzalo ten sam dzwiek co na cd-audio a wiec na tych plytach dvd rozdzial to po prostu album audio ale w kazdym rozdziale sa jeszcze sciezki a wiec odtwarzacz dvd odtwarza te plyty jako plyty z muzyka po prostu,

 

program SUPER przerobil mi rozdzial 1 na wav i wszystko bylo ok tylko ze ten album mialem w jednym pliku a odtwarzacz odtwarza pojedyncze utwory tez a z tym sobie nie radzi SUPER sprawdze jeszcze SHRINK a jak nie to poszukam czegos innego

 

EDIT: Dvd Audio Extractor robi to czego potrzebowalem szybko sprawnie i widzi wszysko wiec juz nieaktualne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.