Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki Diora Polaris 200, Technics SA-EX100 - PC


Dwd90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post niewiem czy w dobrym dziale ale sprzęt ma być podpięty stale do PC więc chyba PCAudio :)

 

Posiadam od chyba 10 czy 12 lat głośniki Diora Polaris 200 i do tego zawsze był ampli Technics SA-EX100 którego rodzice kupili razem z głośnikami. Do tego osobno odtwarzacze kasetowy/cd/equalizer całość wtedy wykosztowała ich 8 000 zł.

Oczywiście pod komputer reszta klocków była nie potrzebna więc kurzy się zapakowana w szafach.

 

Jestem nałogowym graczem, kocham ścigałki i fps'y i potrzebuję waszej rady. Co ogółem jest mi w ogole potrzebne ? Karta dźwiękowa Asus Xonar DX (225zł) lub D2X (ok 500zł) do tego potem jakiś porządny ampli żeby te głośniki nie dostawały przesteru przy połowie skali na ampli.

 

Głośniki 140RMS.

 

Mam również zestaw 5.1 Logitech X-540.

 

Komputer podpięty pod plazmę panasonic tx-p50GW20e poprzez HDMI jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

Do komputera podpięte póki co te 5.1 logitecha ale one nie są zbyt ... szczególne. Na dodatek plastikowe.

 

Co powinienem kupić ? Amplituner do głośników obsługujący 5.1 bądź jakiś lepszy (możę być uzywany) do bardzo dobrego stereo(choć skłaniałbym się do 5.1/7.1 bo jestem fanem dźwięku przestrzennego) sami rozumiecie :)

Karta dźwiękowa - ma znaczenie jeśli będzie obecny amplituner ? Korzystam póki co z integry na Asusie P5Q-Deluxe.

 

 

Mojego SA-EX100 mogę wystawić za ok. 200-250 zł bo jest full sprawny i w stanie świetnym do tego posprzedaje reszte klocków :)

 

Budżet jaki chciałbym poświęcić na poprawę dźwięku to 1000-1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.