Skocz do zawartości
IGNORED

pobór mocy, klasa A


mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można kosztów związanych ze zużyciem energii sprzętu analizować w odniesieniu wyłącznie do samych urządzeń. Taki wzmacniacz stoi w pomieszczeniu, które zimą ogrzewamy i dla odmiany tutaj powstają oszczędności. Gorzej w lecie, a jak ktoś ma klimę to płaci więcej za chłodzenie+prąd jaki sprzet zużywa. Większość z nas jednak nie posiada, więc w zasadzie koszty energii to pół roku tylko.

Fabianek-piszesz ze mosfety sa wolniejsze od tranzystorow tradycyjnych ,czyli bipolarnych?Czy to ze końcówka którą mam pochodzi z roku ok 79.moze sugerowac ze sa tam owe tranzystory?Kształtem przypominają owal. Przy okazji producent podaje pobór mocy max 1200 W,pracuje to podobno w klasie A nagrzewa sie prawie jak farelka,ale gra fajnie.

darkul, 10 Paź 2009, 09:48

 

>Fabianek

>

>Nie pisz że fety są wolniejsze od fetów.

>Bo jest na odwrót.

>Wystarczy popatrzeć na noty katalogowe , settig time, GBW itp.

 

Tak, tylko kwestia wysokich pojemności MOSFETÓW pomiędzy bramką, a pozostałymi elektrodami sprawia, że trzeba je porządnie wysterować. Co do szybkości też można się spierać, zależy co z czym porównujesz.

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

raz miałem 1 piecyk w klasie A i pokój 17m2 w 3h podgrzewał z 20 do 24 stopni :))

a latem - proszę nawet nie pytać :< później w około 30m2 już mało co było czuć jego pracę

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.