Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana GD 30/50 na GDN 30/60


Borelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jeśli zły dział proszę o przeniesienie!!! Jako, że posiadam głośnik Tonsil GD 30/50 w okropnym stanie postanowiłem go odnowić lecz w niekonwencjonalny sposób. Zamówiłem sobie zestaw naprawczy do tonsil 30/60 średnica cewki w obu głośnikach jest identyczna jednak po dostawie paczki okazało się że nowa cewka ma więcej uzwojenia. I tu pojawia się moje pytanie. Co się stanie gdy wstawię to cewkę z większą ilością uzwojeń? czy będzie nie wielki spadek jakości dźwięku?czy trzeba odwijać jakoś uzwojenie? czy nic się nie stanie jeśli wstawię ją taką jaką dostałem?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/85157-zmiana-gd-3050-na-gdn-3060/
Udostępnij na innych stronach

Cewka jest dużo dłuższa od oryginalnej?

Jeśli możliwości zawieszenia w kwestii maksymalnego wychyłu pozwolą, cewka w szczycie wychyłu może uderzać o dolny nabiegunnik. Głośniki z serii GDxxxx, np GD30/50 nie są przewidziane do pracy z dużymi wartościami X max, to są zazwyczaj głośniki o wysokiej efektywności.

 

>Zamówiłem sobie zestaw naprawczy do tonsil 30/60 średnica cewki w obu głośnikach jest identyczna jednak po dostawie paczki okazało się że nowa cewka ma więcej uzwojenia.

 

Kupiłeś do GDN 30/60, to zupełnie inna seria głośników Tonsila.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.