Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  8 członków

Nameless Klub
IGNORED

Klub miłośników - Nameless


Nameless_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może wartoby zacząć od opisu, jak dane pasma prezentują się poprzez ten kabelek, jaki wpływ na brzmienie u niego zauważono i do jakich systemów mógłby się wpasować (czy takich z ostrą górą, czy z brakiem basu itd)? Może coś o budowie dla ciekawskich? Pamiętam, że kiedyś wędrowały jakieś egzemplarze testowe, może warto puścić 1 sztukę w świat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wartoby zacząć od opisu, jak dane pasma prezentują się poprzez ten kabelek, jaki wpływ na brzmienie u niego zauważono i do jakich systemów mógłby się wpasować (czy takich z ostrą górą, czy z brakiem basu itd)? Może coś o budowie dla ciekawskich? Pamiętam, że kiedyś wędrowały jakieś egzemplarze testowe, może warto puścić 1 sztukę w świat?

Pasmo, rozdzielając je dla uproszczenia na tzw. trzy podstawowe zakresy tzn. bas, środek, wysokie (na szczęście przewód nie ma naleciałości z podbiciami w żadnym przedziale a co za tym idzie taki podział jest wystarczający) przedstawia się następująco:

bas - każdorazowo polepszenie rytmiczności, niższe zejście doskonała separacja instrumentów perkusyjnych sprawiająca każdemu słuchającemu!

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że pojawiły się głośnikowe, może coś na ich temat? http://allegro.pl/nameless-black-standard-line-sp-3-m-i1943393016.html

Witam

Chyba wypada coś więcej powiedzieć o tej konstrukcji, materiał: miedź...czyli jak zwykle, ogółem 16 żył, oplot z zastosowaniem NFG, izolacja i zarazem budowa przekroju kabla w kolejności: żyła-tworzywo-powietrze-tworzywo/powietrze-tworzywo

Wpływ na brzmienie systemu (musi być bo co to byłby za kabel) utopijne kable nie wprowadzające zmian do systemu nie istnieją:

Główna sztuczka która się udała to uspokajanie zbytecznych rezonansów zespołów głośnikowych stąd kable przeznaczone są do systemów budżetowych, czyli do ok. 30 tys. zł za system. Uzyskano poprawę sceny, uporządkowanie, zwiększono głębokość i szerokość sceny choć tylko w stronę za linię zestawów głośnikowych. Podbarwień tonalnych jak przystało na Blacka brak. Reasumując jeśli ktoś ma kłopoty z basem (jego niekontrolowanym zbytecznym nadmiarem) lub dźwiękiem będącym zbyt wysuniętym w stronę słuchacza kabel może się okazać ciekawą propozycją zaś dla innych mogą być ciekawą odmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam

Link do strony się zmienił na

W związku z licznymi pytaniami o wadliwość wtyków we wcześniejszych wersjach kabli Nameless Black chciałem poinformować, że potencjalnie wadliwe wtyki były "za ciasne" co przy "domowych" sposobach zniwelowania tego faktu doprowadzać mogło do uszkodzeń wtyku. Aktualnie stosowane wtyki są kompatybilne ze wszelkimi gniazdami RCA zapewniając doskonałe połączenie i trwałe osadzenie przewodu.

Zastrzeżenia dotyczące wzornictwa serii Classic z linii Black, Blue i Red tzn. wykończenia naturalną skórą zostały przyjęte i wprowadzono również serię Standard ww. linii wykończoną oplotem. Przewody serii Standard mimo znacznie niższej ceny utrzymały w 80% procentach właściwości soniczne serii Classic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

W związku z 8 rocznicą powstania przewodu Nameless Black Classic Line wprowadzono do oferty limitowaną edycję SE o długości 40 cm i cenie rozpoczynającej się od 1 zł!

Zainteresowanych zapraszam na największy portal aukcyjny gdzie można znaleźć Nameless Black Classic Line SE w bardzo okazyjnej cenie. To samo tyczy się przewodu głośnikowego Nameless Black Mini Line!

post-38568-0-20359600-1368744196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Swego czasu natrafiłem na ofertę Nameless, kupiłem na próbę kable XLR. Miały być na próbę ale zostały już na stałe. Jak ładnie to już zostało ujęte, kable w rzden drastyczny sposób nie zmieniają charakteru brzmienia. Są neutralne i za to mi się podobają. Grają czysto bez przebarwień . Cena sensowna, wykonanie dobre. Grają w zestawie CD- Integra marki Sansui. Teraz rozpatruję możliwość zakupienia jeszcze dwu zestawów RCA by połączyć Cd z moim Audio Research i Cd z lampą. Lampa 49 letni wzmak Sansui. Przeszedł wzloty i wylewy elektrolitów i nie tylko, teraz cieszy uszy . Kolumny do tranzystorów to Infinity Kappa 8.2i wer.II a do lampy Martin Logan CLS3.

Dla osób pierwszy raz stykających się z Namelessami, proszę im dać pograć więcej jak dwa tygodnie, dopiero wtedy te kable grają już tak jak powinny. Warto o tym pamiętać. Wcześniej różnie to bywa. Warto im dać szansę. Zawsze można wypożyczyć, to ważne. Jak się spodobają zostaną a jak nie, myślę, że nie ma problemu ze zwrotem. Motto firmy to nic na siłę i chylę czoła za to.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wspomniano powyżej, zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionych/wypożyczonych przewodów w przeciągu 14 a na życzenie kupującego/wypożyczającego nawet 30 dni.

Dla miłośników bardziej "prozaicznego" przekazu mamy w ofercie również produkty Mini Line ukierunkowane na większą uniwersalność (czyt. budżetowy).

Nie można zapominać również o głośnikowych Blackach które mimo mniejszego rozgłosu radzą sobie doskonale z konkurencją!

Mimo niewielkiej ceny, Black Classic są przewodami które dobrze się spisują w całkiem drogich liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych systemach. Zapraszam wszystkich szukających swojego brzmienia do zapoznania się produktami Nameless - może to jest to czego Szukasz!

Pozdrawiam

Edytowane przez Nameless_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam!

 

Nie wiem, cze ktoś to opisywał, ale widzę, że jest kilka rodzajów kabli. Jaka jest zasadnicza różnica między:

  1. IC Standard/IC Classic
  2. IC Classic mk II
  3. IC Reference
  4. IC Custom

I jak to się ma do linii Black, Blue i Red?

 

Jak wspomniano powyżej, zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionych/wypożyczonych przewodów w przeciągu 14 a na życzenie kupującego/wypożyczającego nawet 30 dni.

 

No to myślę, że za jakiś czas się pojawię na odsłuch ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, zastanawiam się jak to jest że firma która ma tak dobre opinie nie za bardzo szanuje klienta. Chodzi o to że nie odbiera telefonów, nie odpisuje na emaile... a we wtorek będzie dwa tygodnie jak zamówiłem kabelek i dalej nic. Też tak macie? Pozdrawiam. OLOs

Witam. Chcę sprostować ostatni mój post. Kabelki otrzymałem po 14 dniach, są ładne i jestem w trakcie wygrzewania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To mozesz sprobowac zapalniczka, nad gazem w kuchni. A najlepiej zostaw jak jest, poniewaz jest to tylko element estetyczny, ktorego po wpieciu i tak nie widac.

 

Jest opcja, że będzie często wypinany. Nie zostanie mi drut w rękach ?

 

Edit: Szczerze przyznam, że takiej "garażowej" roboty się nie spodziewałem, konfekcję sam robię o wiele lepszą - nie chwaląc się. Widocznie sprzedający ma tyle zamówień, i jest tak popularny ze swoim produktem, że ma w dupie jednego czy drugiego co mu się tam nie "dogrzało". O czymś to świadczy. Szkoda, można by napisać, jak zwykle w tym kraju.

Edytowane przez energy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Jest opcja, że będzie często wypinany. Nie zostanie mi drut w rękach ?

 

Edit: Szczerze przyznam, że takiej "garażowej" roboty się nie spodziewałem, konfekcję sam robię o wiele lepszą - nie chwaląc się. Widocznie sprzedający ma tyle zamówień, i jest tak popularny ze swoim produktem, że ma w dupie jednego czy drugiego co mu się tam nie "dogrzało". O czymś to świadczy. Szkoda, można by napisać, jak zwykle w tym kraju.

 

Witam

Wypada odświeżyć wątek i ustosunkować się do proktologicznych aluzji.

1. Drut nie zostanie.

2. Sposób wykonania przewodów - rękodzieło (tak to się nazywa chyba).

3. Przewody można było zwrócić, wymienić nie było nigdy z tym problemów.

4. Co do konfekcji to o niej w następnym poście - fakt zdarzają się takie sytuacje jak na zdjęciu powyżej i za "braki" w estetyce przepraszam.

5. Szkoda, że brak słowa o tym czy przewody się wpasowały w preferencje brzmieniowe oglądającego, jeśli się wpasowały to były to najlepiej wydane 100 czy 200 złotych na własny system.

 

Z okazji zbliżającej się 10 rocznicy powstania przewodów Nameless Black przygotowano nową linie przewodów Nameless Black Silver Line. To połączenie doskonałej galanterii RCA (złocone - dokręcane) maksymalnie ekranowany przewodnik w ekskluzywnym srebrnym wykończeniu, dodatkowo filtracja i co najważniejsze dostępność przewodów o długościach nawet ponad 2 m.

Na zdjęciu demonstracyjne i pełnoprawne prototypy (identyczne z wkrótce wprowadzanymi do produkcji przewodami)

 

Przyłączam się do pytania przedmówcy:

 

Jaka jest zasadnicza różnica między:

IC Standard/IC Classic

IC Classic mk II

IC Reference

IC Custom

I jak to się ma do linii Black, Blue i Red?

 

 

Różnice

1. IC Standard/IC Classic

2. IC Classic mk II - rozwinięcie pozycji 1 o ulepszone ekranowanie

3. IC Reference - rozwinięcie pozycji 2 o dodatkowe materiały przewodzące, tłumienie granulatem i brak dostępności w promocyjnych cenach po "kosztach"

4. IC Custom - rozwinięcie pozycji 3 o kolejne odmienne przewodniki, kable "strojone pod konkretny system" na bazie uwag użytkownika IC Reference - w praktyce posiadacz pozycji 3 otrzymuje od 2 do 3 odmiennych brzmieniowo IC Custom celem jak najlepszego dopasowania do systemu.

Linia Blue i Red nie jest wykonywana.

Do zestawienia należy dodać IC Mini i prototypowe IC Silver

post-38568-0-62388300-1431544956_thumb.jpg

post-38568-0-75117300-1431545032_thumb.jpg

Edytowane przez Nameless_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.