Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jutro jadę na odsłuchy. Mam na oku kilka modeli klipsch. Metraż w jakim będą stały to 30 m2, z tyłu kuchnia 17 m2, otwarta przestrzeń. 

Pytanie w jakie modele celeowac w cenie do 2 tys. zł. 

Mam na oku, ale nie wiem, czy nie będą za małe. Ogólnie zależy mi najak największym zejściu. Ale nie żeby bas przykrywał resztę pasma a tymbardzien żeby się wzbudzał i buczał.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-klipsch-ref-4-rf-52-kolor-cherry-stan-wizualny-techniczny-bdb-CID99-IDRIP8Q.html

To juz wieksze klocki

https://www.olx.pl/d/oferta/klipsch-rf82-mk1-CID99-IDQnFfp.html

Wzmacniacz z jakim mają grać to loxjie a30. Ogólnie mam Ok. Godzinę drogi do każdego modelu i na pewno je oslucham przed zakupem, ale kolumny stoją teraz w swoim docelowym metrażu i boję się że mniejsze rf 52 się zgubią i będę miał niedosyt w dole, z kolei rf 82 czy nie są za duże. 

Czytałem, że kluosche muszą być sporo odsuniete od ściany, a już same kolumny do naplytszych nie należą. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniał ktoś zwrotnicę w Klipsch 1,2,3, jest strona temu poświęcona od Bob Crites, co daje , jest wyczuwalna poprawa. Zmiana wysokotonowego na tytanowy w moich Klipsch 1 to jakbym miał 4, zmieniał ktoś wysokotonowy w Klipsch Forte na tytan, co da więcej zamiast membrany poliamidowej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob Crites zmarł w ubr. (RIP), ale syn zdaje się kontynuuje działalność.

W kwestii przedmiotowej: zmieniałem kopułki w Forte 1 na wersję od Boba, wymiana generalnie przyniosła większą gładkość brzmienia, bez utraty dynamiki. Nie wiem jak byłoby w przypadku nowszych generacji kolumn.

Zwrotnicy nie próbowałem, są tacy, którzy twierdzą, że zmiana wnosi dużo. Ale to spory wydatek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Ciekawi mnie jedna rzecz, po  pierwsze co dają membrany tytanowe względem moich poliamidowych, np. Forte 3 ( Forte 4 wrócili na tubie średniotonowej do poliamidowych membran), po drugie tuba wykładnicza w Forte 1 i Heresy a tuba tzw. Tractix ( świnka), po trzecie po co rozsunęli w dół niskotonowy u mnie blisko tuby średniotonowej, po czwarte ta membrana z tyłu powiększano do 15 cali w stosunku do 12 cali moich to zwiększa ilość basu czy jego decybelowy poziom, jest mniej responsywna od 12  calowej.  Na razie mam ochotę przesłuchać Harbeth 40.1 i ATC SCM 40 - te ostatnie jedynie mnie martwią ze swoją 83 dB skutecznością ( podoba mi się w Forte 1 to że przy cichym odsłuchu nie tracę nic z całego pasma), raczej Hegel pracuje w skali 30-45, rzadko ale zdarza się do 50-60 - później ściana dźwięku zabija. Co ciekawe mimo iż brakuje tego ciepła to z forte wokalistyka jest świetna, przekaz taki na długie odsłuchy, raczej gładki niż szorstki  nie kłująca góra, bas mógłby być niekiedy mniej suchy, ale to może lampa by dała. To tyle. Na powyższe 4 pytania techniczne pewnie jakiś ekspert z Klipsch musiałby się wypowiedzieć. Pozdrawiam miłośników tzw. vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie jako ze ostatnio mialem zamiar zmienic kolumny klipsch rp260 na jakies inne bardziej przyjemne w odbiorze bo jednak ta wysoka srednica mnie denerwuje co sprawia ze sciszam muzyke.....mialem sporo kolumn w planach do posluchania ale znalazlem firme Wilk Projekt i postanowilem wyslac je na modyfikacje zwrotnic no i efekt jest mega i narazie odpuscilem temat zmiany co nie oznacza ze nie wymienie w przyszlosci na inne bo i troche zasilanie sie zmienilo na wyzszy level.Wrzucam fotke zwrotnicy moze kogos zaciekawi 🙂

Screenshot_20220819-145146_(1)_(1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ufo27 napisał:

Witam Panowie jako ze ostatnio mialem zamiar zmienic kolumny klipsch rp260 na jakies inne bardziej przyjemne w odbiorze bo jednak ta wysoka srednica mnie denerwuje co sprawia ze sciszam muzyke.....mialem sporo kolumn w planach do posluchania ale znalazlem firme Wilk Projekt i postanowilem wyslac je na modyfikacje zwrotnic no i efekt jest mega i narazie odpuscilem temat zmiany co nie oznacza ze nie wymienie w przyszlosci na inne bo i troche zasilanie sie zmienilo na wyzszy level.Wrzucam fotke zwrotnicy moze kogos zaciekawi 🙂

Screenshot_20220819-145146_(1)_(1).png

Ile taka przyjemność, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szczupak90 napisał:

Ile taka przyjemność, jeśli można wiedzieć?

Jasne ze mozna no ja ustalilem ze kwota 2tys na przerobke i tyle zaplacilem oczywiscie mozna mniej lub wiecej wszystko zalezy jak daleko chcemy isc w modyfikacje ale to tez same kolumny sa juz ograniczeniem i np pakowanie 4tys w te klipsche nie mialo by sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.