Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za propozycje. O Lebenie myślałem. Feliks chyba już nie robi wzmacniaczy głośnikowych oprócz jednego modelu 300b.

5 godzin temu, Tomek Koko napisał:

U mnie grały z Feliks Audio 2a3. Szczerze polecam.

 

9 godzin temu, piotr112 napisał:

A ja tobie polecam lebena300f, jeszcze lepiej 600x.mam go wiele lat co prawda go stuningowalem ale z heresy jest super. Już nie poszukuje i nie zmieniam ,gra muzyka. 

 

9 godzin temu, piotr112 napisał:

 

 

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zapraszamy na odsłuchy najnowszych Klipsch Heresy IV do Q21.

 

klipsch_heresy_iv_01.jpeg

klipsch_heresy_iv_02.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Fajny materiał. Jaką lampę polecacie do Heresy (III)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KotD napisał:

Fajny materiał. Jaką lampę polecacie do Heresy (III)?

Dziękujemy 🙂

Fajnie, że pytasz, bo moimi poprzednimi kolumnami były właśnie Heresy III i w dalszym ciągu uważam, że są genialne tylko potrzebują odpowiednio dobranego toru. Z niektórymi wzmacniaczami potrafią zagrać pudłem także trzeba być ostrożnym. 
W mojej ocenie świetnie zgrywają się z polskim Haiku Audio Selene 6550 i polecam wymianę 6sn7 na KEN-RAD, dzięki którym uzyskujemy wybitną przestrzeń. Jest dynamika, precyzja oraz przede wszystkim barwa. 
Jeśli chciałbyś postawić na spokojniejsze brzmienie i masz warunki na umiejscowienie na prawdę dużego wzmacniacza to polecam Ayon Scorpio II. Jest to brzmienie dociążone i delikatne, bardziej skupiające się na średnicy. 
Ciekawy efekt uzyskamy także na Unison Research Simply Italy. Będzie to bardziej kierunek brzmienia Ayona ale z większym wykopem choć nie tak dużym jak w przypadku Haiku 😉
Koncertowe brzmienie z lekkim wokalem oraz precyzyjną górą zapewni Fezz Audio Mira Ceti 2A3, unikałbym jedynie modelu Mira Ceti 300b, bo Heresy zgasną. 

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, mamy spory wybór na miejscu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Heresy III w torze jak w mojej stopce. Pokój to 20m2 mocno zagracony dużą ilością "naturalnych" ustrojów akustycznych. Czy zmiana na Forte IV to będzie krok  dobrym kierunku? Obawiam się, że we wspomnianym metrażu mogą być trudne do ustawienia.
A może jeszcze inna propozycja? Od razu nadmienię, że Harbeth SLH5 nie przypadł mi do gustu.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Q21 napisał:

Dziękujemy 🙂

Fajnie, że pytasz, bo moimi poprzednimi kolumnami były właśnie Heresy III i w dalszym ciągu uważam, że są genialne tylko potrzebują odpowiednio dobranego toru. Z niektórymi wzmacniaczami potrafią zagrać pudłem także trzeba być ostrożnym. 
W mojej ocenie świetnie zgrywają się z polskim Haiku Audio Selene 6550 i polecam wymianę 6sn7 na KEN-RAD, dzięki którym uzyskujemy wybitną przestrzeń. Jest dynamika, precyzja oraz przede wszystkim barwa. 
Jeśli chciałbyś postawić na spokojniejsze brzmienie i masz warunki na umiejscowienie na prawdę dużego wzmacniacza to polecam Ayon Scorpio II. Jest to brzmienie dociążone i delikatne, bardziej skupiające się na średnicy. 
Ciekawy efekt uzyskamy także na Unison Research Simply Italy. Będzie to bardziej kierunek brzmienia Ayona ale z większym wykopem choć nie tak dużym jak w przypadku Haiku 😉
Koncertowe brzmienie z lekkim wokalem oraz precyzyjną górą zapewni Fezz Audio Mira Ceti 2A3, unikałbym jedynie modelu Mira Ceti 300b, bo Heresy zgasną. 

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, mamy spory wybór na miejscu. 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Postaram się Was odwiedzić przy najbliższej okazji, żeby porównać wzmacniacze. Leben też jest polecany do tych kolumn. Sprawdzi się z waszego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KotD napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedź. Postaram się Was odwiedzić przy najbliższej okazji, żeby porównać wzmacniacze. Leben też jest polecany do tych kolumn. Sprawdzi się z waszego doświadczenia?

Leben CS300F wygląda jak milion dolarów ale niestety nie uważam aby zgrywał się z Heresy III, a szkoda, bo sam na niego chorowałem i miałem w domu na testach. Jest za szczupły i chwilami zbyt ostry na wyższej średnicy.  Mamy go także u siebie także nie stoi nic na przeszkodzie aby go posłuchać. 

11 minut temu, guinness_bis napisał:

Posiadam Heresy III w torze jak w mojej stopce. Pokój to 20m2 mocno zagracony dużą ilością "naturalnych" ustrojów akustycznych. Czy zmiana na Forte IV to będzie krok  dobrym kierunku? Obawiam się, że we wspomnianym metrażu mogą być trudne do ustawienia.
A może jeszcze inna propozycja? Od razu nadmienię, że Harbeth SLH5 nie przypadł mi do gustu.

Forte prezentują nieco inny charakter brzmienia i na pewno zapewnią mocniejszy dół ale przy 20m2 mogą być już nieco za duże. Musiałbyś je wypożyczyć i zobaczyć jak w Twojej akustyce się zachowają. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Leben CS300F wygląda jak milion dolarów ale niestety nie uważam aby zgrywał się z Heresy III, a szkoda, bo sam na niego chorowałem i miałem w domu na testach. Jest za szczupły i chwilami zbyt ostry na wyższej średnicy.  Mamy go także u siebie także nie stoi nic na przeszkodzie aby go posłuchać. 

 

OK. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Q21 napisał:

 

W mojej ocenie świetnie zgrywają się z polskim Haiku Audio Selene 6550

Oj tak.

4 godziny temu, Q21 napisał:

 

Ciekawy efekt uzyskamy także na Unison Research Simply Italy.

Oj, nie.

Opinie po odsłuchach Forte IV, myślę że spokojnie można je przenieść na Heresy. Podobną ocenę miał mój znajomy.

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rokownik napisał:

Opinie po odsłuchach Forte IV, myślę że spokojnie można je przenieść na Heresy. Podobną ocenę miał mój znajomy.

Warto? Czy zmiany usprawiedliwiają znaczna dopłatę do Forte IV? A może Forte III jesyt wystarczajaco dobre ....

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko Forte IV, stąd nie potrafię powiedzieć, czy warto wymieniać na nie Heresy.

Forte IV to wg mnie najnormalniej w świecie kolumny do.....delektowania się muzyką, a nie rozkminiania "długości wybrzmienia 7 talerza po prawej stronie drummera....." 😉.

Słuchałem ich z 4 wzmacniaczami, zdecydowanie najlepiej wypadł Haiku 6550. Mega wciągające granie, z dobrą rozdzielczością, fajną sceną, solidnym basem i dobrą dynamiką. Tego się chciało słuchać, bez względu na repertuar. Co ciekawe grał ten zestaw dobrze przy nawet kiepsko zrealizowanych nagraniach lub kiepsko zremasterowanych, takich - że się tak wyrażę - mało audiofilskich. Forte IV w pierwszej kolejności oddają nastrój nagrania, a dopiero potem niuanse. Tych drugich jednak, przy odpowiedniej amplifikacji, wcale nie skąpią.

Stąd nie radzę, IMO, zestawiać ich z hybrydą Haiku Bright Mk5, czy też UR Simply Italy.

Pomimo pozytywnych odczuć, po odsłuchach pozostał niedosyt. Podskórnie czuję, że kolumny stać na więcej. Muszę odsłuchać jeszcze coś na 300B i......tak, tak....McIntosha. Wbrew pozorom kupa amerykańców zestawia te wysokoskuteczne paczki z mocną i mega wydajną integrą tranzystorową.

Gorąco polecam odsłuch Forte IV, ale z dobrze wyselekcjonowanymi wzmacniaczami, tak by się do nich nie zrazić. Ja z osłuchanym kumplem, który przewalił naprawdę sporo paczek, mieliśmy ochotę wyjść po pierwszym wzmaku, czyli Haiku Bright Mk5.

PS. Gdyby nie brak miejsca i sprzeciw żony, słuchałbym Cornwalli......😍

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis. Słuchałem  Forte IV wraz ze swoim wzmacniaczem w salonie. Tam bylo ok.28m2, a pomieszczenie mocno wytłumione. Szlachetniejsze granie niż Heresy. O ile Heresy swietnie oddają jazz oraz akustyczne granie o czym zreszta autor filmu opowiadał, Forte wydają się być bardziej uniwersalne co do odtwarzanej muzy. Więcej detali, lepszy bas. Generalnie na IV jestem mocno nastawiony. Powstrzymuje mnie cena nowych oraz obawa, że  membrana pasywna będzie  bardziej wymagajaca w ustawieniu niz obudowa zamknięta Heresy III. To już będę musiał zadać sobie wysiłku i sprawdzić u siebie 🙂

Czekam jeszcze na AVS 2023, może tam uslyszę coś intetesujacego  zbudowanego na dużej, celulozowej membranie basowej. 

A czy szukając kolumn dla siebiespitkałes coś  zamiast Klipsch z serii Heritage?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Poza ogólnie dostępnymi informacjami typu: kolumny od Audiophase, część Tannoyi, jbl, Pylon Amber I i II, a także - był tu na forum ktoś kto bardzo sobie z lampą chwalił - STX Electrino 500 - nic innego w rozsądnej cenie nie rzuciło mi się w oczy.

pzdr

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 przestańcie pisać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd. Macie u siebie choć jeden zestawiony system i dopieszczony? Odpowiem za was, otóż nie! 

Zapraszacie ludzi na odsłuchy, sprzęt ustawiony na szybko i spięty kabelkami od czapy, klocki nie wygrzane, wiecznie powyginane kable, a wiadomo, że gięty kabel gra tak naprawdę po ułożeniu się. Klient wpada do was na kilka godzin i robicie mu pranie mózgu. 

Żeby nie było dotyczy to większości branży, no ale wy wyskakujecie jak królik z kapelusza w każdym wątku gdzie tylko wyczujecie, że są tu łosie. 

W wątkach gdzie udzielają się starzy wyjadacze, jakoś was niema. 

Także panowie łosie, uważajcie, na razie słuchacie oczami, jak zaczniecie słuchać uszami, to wydacie mniej pieniędzy, czego wam życzę... 

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś może powiedzieć co daje ten większy kondensator na zdjęciu wpięty z cewką w tor głośnika niskotonowego, oryginalny to 47 uF jak widziałem na schemacie  , reszta jest oryginalna. Niestety zrobiłem zdjęcie i nie zobaczyłem pojemności, a ciężko się wyciąga bo dużo większy od pierwotnego. Posiadam Forte 1 z Heglem 590 i Amplifonem TACD01 (CD odtwarzacz) z lampami ECC88 Mullard, mam jeszcze lampy E88CC QS Philps. Na razie nie chce mi się tych Forte pozbyć ( są w bardzo dobrym stanie), grają już od kilku miesięcy, wcześniej miałem kolumny AP Scorpio 1 i Virgo 5, Fyne Audio 502. Pozdrawiam

P1040218_2.jpg

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trismus napisał:

czy ktoś może powiedzieć co daje ten większy kondensator na zdjęciu wpięty z cewką w tor głośnika niskotonowego

Równoległy kondensator jest wraz z wspomnianą cewką częścią filtra 2 rzędu tegoż głośnika.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Klipsch Forte IV w ciekawym połączeniu, zasilane wzmacniaczem Ars-sonum, jako źródło oczywiście Lumin.

Zapraszamy do Q21.

q21_01.jpeg

q21_02.jpeg

q21_03.jpeg

q21_04.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po prawie trzech latach obcowania z Heresy przyszedł czas na zmiany.
Ciężka to była decyzja ale potrzeba "nowego" zwyciężyła 😉
Tak więc jeśli ktoś jest zainteresowany Heresy III w kolorze orzech, zapraszam na priv.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 10:51, guinness_bis napisał:

Po prawie trzech latach obcowania z Heresy przyszedł czas na zmiany.
Ciężka to była decyzja ale potrzeba "nowego" zwyciężyła 😉
Tak więc jeśli ktoś jest zainteresowany Heresy III w kolorze orzech, zapraszam na priv.

Na co zmieniłeś i co na plus w brzmieniu otrzymałeś w stosunku do Heresy III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.